Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Anket] Shanks Kılıç Ustası mı Değil mi?

'Anketler' forumunda fortime tarafından 12 Eyl 2011 tarihinde açılan konu

?

Shanks kılıç ustası mıdır?

1. Kılıç Ustasıdır

58.8%
  2. Kılıç Ustası Değildir

41.2%
  1. fortime Üye

fortime (Üye)
    Mesaj Sayısı 13
    Üyelik Tarihi12 Ağu 2011
    Forumda bugünlerde en çok tartışılan konulardan biridir; hatta belki de en çok tartışılan konudur. Resimde de görüldüğü gibi Shanks kılıç taşımaktadır ve bu kılıcı Akainu'nun yumruğunu durdurmak için kullanmıştır. Bazıları işte gördüğünüz gibi Akainu'nun yumruğunu durdurmak için kılıcını kullandıysa ve Mihawk ile de sürekli düello yapmışsa kılıç ustasıdır fikrini savunmaktadır.

Bazıları ise resimde görüldüğü gibi Shanks'ın Haki'sinin ön planda olduğunu, Akainu'nun yumruğunu durdurmasının asıl nedeninin Haki olduğunu; yoksa Akainu'nun yumruğunun basit bir Sabre'yle durduralamayacağını savunmaktadır. Mihawk'la yaptıkları düellolara ise Shanks kolu koptu diye bu düellonun son bulduğu bunun sonucunda Shanks'ın kılıç ustası değil de Yonkou olduğu; Mihawk'ın da Dünya'nın En İyi Kılıç Ustası olduğunu savunmaktadır. Eğer Shanks kılıç ustası olsaydı Dünya'nın En İyi Kılıç Usta'sı o olurdu şeklinde savunmalarını yapmaktadırlar.

Peki sizce hangisi?

Not: Resimler gözükmüyorsa kendim upload edip editlerim.

2. Tensei Lord Orochimaru

Tensei (Lord Orochimaru)
    Mesaj Sayısı 3,915
    Üyelik Tarihi19 Ağu 2010
    Kılıç kullanıcısı ile Kılıç ustası arasında ki farkı bana söyler misin ?
    Bu konuyu açtıgına göre bunu açıklaman gerekiyor :T

3. RedAcT Üye

RedAcT (Üye)
    Mesaj Sayısı 527
    Üyelik Tarihi15 Kas 2010
    Bence kiliç kullanicisi. Zoro'nun kiliclari elinden alinsa gucu %70-75 oraninda azalir ama mesela Beyazsakal'in bisentosu elinden alinsa o kadar da etkilemez.Be.ce de Shanks'in sabresi Beyazsakalin bisentosu gibi o yuzden kilic kullanicisi.

4. Mesaj Sayısı 20
    Üyelik Tarihi12 Kas 2011
    bir yerde mihawkla yaptığı günlük düellolar diye bir şey geçmişti birde mihawk luffy nin posterini shanks a göstereceği zaman shanks ona düello mu yapmak istiyorsun demişti

5. Mesaj Sayısı 640
    Üyelik Tarihi3 Oca 2010
    açık konuşiyim mihawkla ilgili olan herşey muallakta.ama herkes kendi yorumunu söylicekse bence mihawk basit güçsüz bi adam shanks le mukayese bile edilemez kusura bakmayın ancak böyle söleyince herşey daha mantıklı oluyor yoksa wbnin 3. güçlü adamıyla vs yapabilen bir adam neredeyse wb ile aynı güçte olan shanks le tabiki boy ölçüşemez mihawka neden dünyanın en iyi kılıç ustası dendiğine gelince bence shanksın öyle bir ünvanda gözü olmadığı için yoksa shanks bence daha iyidir ve tabikide kılıç ustasıdır

6. alpican Üye

alpican (Üye)
    Mesaj Sayısı 26
    Üyelik Tarihi14 Eki 2011
    Zoro çok güçlü oldğu için o kadar azalcağını pek zannet miyorum Foxy nin Davy Back Dövüşünde o koca devi yere serdi.En fazla %50 falan azalır.
    Bence kılıç ustası.

7. Shiro!! Üye

Shiro!! (Üye)
    Mesaj Sayısı 28
    Üyelik Tarihi29 Kas 2011
    arlong da kılıçları olmadan ( ikisi olmadan ) diğer iki elemanın kılıcıyla yaralı olmasına rağmen neler yapmıştı
    kılıçlar önemli ama %70-75 oranın da azalcak kadar değil bence

8. Fire Fist (Üye)
    Mesaj Sayısı 191
    Üyelik Tarihi6 Oca 2011
    Bu tartışmanın sonu hiç gelmeyecek sanırım :D

Ben yine kılıç ustasıdır diyorum. 2 maddeyle sıralayıp bırakayım :

1 -) Mihawk'la duello yapan adam kılıç ustasıdır zira Mihawk dünyanın en iyi kılıç ustasıdır.

2 -) Shanks, Mihawk'la duello yaparken sadece kılıcını kullanmıştır. Bu yüzden duellolar çekişmelidir. Eğer Shanks, bir yonkou, bir Shichibukai'yi, başka bir yonkounun en iyi de olsa kılıç ustasını kolayca (yenemez demiyorum zorlanır diyorum.) yenemeyen birini, tüm gücüyle saldırıp mağlup edemiyorsa, sorun ya Shanks tadır ya da Yonkou'luk makamında ki, herkes Yonkou diyince destur çekiyor ayrıca Shanks adını duyan oturup 2 rekat namaz kılıyor bu yüzden bu da mümkün değil.

9. Stark Üye

Stark (Üye)
    Mesaj Sayısı 114
    Üyelik Tarihi31 Eki 2011
    Bence çok sağlam bir kılıç kullanıcısıdır,Haki'sinin bu kadar iyi olması onu Yonkou yapmıştır.

10. Lethargica (Üye)
    Mesaj Sayısı 20
    Üyelik Tarihi6 Ara 2011
    O koca dev zaten Sanji'nin tekmeleriyle bilinçsiz ayakta duruyordu be ! Bu mu Zoro'nun gücü yani ? Abi Zoro'dan bahsediyorsunuz..Luffy'nin lastik vücudunun dayanamadığı acıya dayandı o herif..Zoro bir kılıç ustasıdır ve ben kılıçları olmadan Zoro'yu düşünemiyorum..Neyse Konu Shanks madem onu konuşalım değilmi?

Bence Shanks bir Yonkou ise kılıçda kullanıyorsa..Sadece Yonkou ünvanıyla bile kılıç ustası olması gerekir..

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık