Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kızıl Saç Korsanları'nın Gücü

• Konbuyu başlatan Togrul
  • Başlangıç tarihi

Togrul

Merhabalar, başlıktan da anlaşılacağı üzere, shanks ve tayfasının güçlerinin ne olabileceği üzerine teorileri sizlerle paylaşmak ve tartışarak yeni teoriler üretebilmek için bu konuyu açma gereği duydum.

Öncelikle şu anda güncel olarak 822. bölümünü yayınlamış olan One Piece'de, ilk bölümden itibaren görülen bir karakter olmasına rağmen Shanks ve tayfasının neci olduğunu kimse bilmiyor. Evet, bir yonkou olduğunu biliyoruz, çok güçlü olduğunu biliyoruz -öyle ki Kaido'yu durdurmaya gidecek kadar, Marineford savaşını bitirebilecek kadar güçlü- olduğunu biliyoruz. Peki ama Shanks ve tayfasının gücü ve özellikleri nelerdir?

Mesela Shanks'ın eskiden dünyanın en iyi kılıç ustası olduğunu, kolunu kaybettikten sonra bu ünvanı Mihawk'a kaptırdığına dair bir teori duymuştum. Luffy'nin ödülü 30 milyon beli olduğu zaman Mihawk elinde aranma posterleri ile Shank'sı ziyarete gitmişti ve zil zurna sarhoş olan Shanks ona düello için mi buradasın minvalinde bir şeyler demişti. Yine Whitebeard'ın gemisini ziyaret ettiğinde onunla kılıç tokuşturmuşluğu da vardır. Hatta Whitebeard ile Shanks'ın kılıçları (Whitebeard'ın silahının kılıç olmadığını biliyorum lafın gelişi yazdım :) ) çarpıştığında gökyüzü değişiyordu. Ayrıca Shanks'ın Kralın Hakisine sahip olduğunu ve hakisinin çok güçlü olduğunu da biliyoruz. Gol D. Roger'in gemisinde miço olduğunu da biliyoruz. Shanks hakkında bildiğimiz bütün her şey bunlardan ibaret sanırım. Bazen Shanks'ın Oda'nın bir hevesle yaratıp bir türlü içini dolduramadığı bir karakter olduğunu düşünüyorum. Umarım Oda reis bize yanıldığımızı gösterir (ki göstereceğine adım kadar eminim.)

Gelelim Shanks'ın tayfasından Ben Beckman'e;
Kendisi hakkında bildiğimiz her şey Marineford savaşında One Piece'in troll face i olan Kizaru'ya silah çekişi ve Kizaru'nun kendisini tehtid altında hissederek ellerini havaya kaldırmasından ibaret. Kizaru denen slow motion abimizi ürkütebilecek kadar güçlü bir karakter olduğu anlaşılıyor. Bildiğiniz gibi Kizaru her ne kadar kaplumbağa gibi hareket edip, konuşsa da , One Piece deki en güçlü karakterlerden biri ve kendisi ışık meyvesi yiyerek ışık adam olmuş durumda ve ışıktan daha hızlı hareket edebilen hiçbir şey yoktur. Her ne kadar Kizaru ışık adam olsa da Ben Beckman Kizaru'yu bir mermi ile tehtid edebiliyor.

İnternette okuduğum bir teoriye göre Ben Beckman speed speed meyvesi yiyerek; kendisini ve maddeleri-cisimleri hızlandırabiliyor (kurşun gibi.). Teoriye göre Shanks'ın bu kadar hızlı bir şekilde Kaidoyu durdurmaya gidip, ardından Marineford'a gelerek savaşı bitirebilmesinin sebebi Ben Beckmanin sahip olduğu Speed Speed meyvesi.

Yassop'un da sadece keskin nişancı olduğunu biliyoruz. Bir meyvesi veya özel bir yeteneğinin olup olmadığı hala meçhul.

Eğer sizin de Shanks ve Tayfası hakkında teorileriniz var ise bana mesaj yoluyla iletebilirsiniz. Bu konu altında listeleyebiliriz hepsini.

Moderatör tarafında düzenlendi:

MDL_Roronoa

dadan seviyesindeki dağ haydutlarından kol kaptırmadan bir bebeği alamayan kaptan gitsin sakız çiğnesin.

Shanks: Sırf karizmasıyla prim yapan buggy gibi popülaritesi sebebiyle ün salmış boş beleş adam

Roo: marineford u bastıkları zaman korkudan gemiden inemeyen şişman obezin teki.

Benn: Kizaruya atar yapan ama ne hikmetse saldırmasına dahi engel olamayan sanjinin sigara içişiyle zoronun kişiliğinin çakması olmuş, zibil dağ haydutlarına artistlik yapabilen karizma olmayan ama karizmaymış gibi rol çizilen yaşlı bunak abimiz.

Yasopp: Usopp ne ki babası ne olsun.

Zunisha tekler bunları.

şaka bir yana en güçlü yonkou pozisyonunda diyebiliriz şu anda. Hatta bm ile kaidou aradan çıkarılıp iki kutuplu dünya oluşabilir bir süre için. bb tarafını luffy shanks tarafını kidler vs. indirebilir. Ama her ne hikmetse shanks'ın işini yüzündeki yarayı oluşturan bb bitirecek gibi geliyor.

Tahmin ettiğim gibiyse güçleri gayet eşit şekilde dağıtmıs :D

Zoan kullanıcısı

Mink

Kılıç ustası

Meyve kullanıcısı

Keskin nişancı

Bunda hızla ilgili meyve olabilir.İsmi Lucky Roo zaten Red Kid reyizden esinlenme.

3 tür haki kullanıcısı sadece silah kullanıyor tahminimce

Haki master kılıcustası

En zayıfları bu gibi silah ve kılıç kullanıyor herhalde

Onu
Onu bilmemde. DOF>Tüm yonkou sağ kolları ve adamları.
Yeni bir gyjbsch mi doğuyor yoksa? :/

Bu arada Marco alır Dof'u,Beckmann ve Shiryuu'yuda alabilecek güçte bekliyorum. :)

Neyse konu bu değil.Üstteki yazdığımı tartışmak isteyen genel tartışmaya yazsın lütfen :/

Bence Shanks şu an en güçlü yonkolardandır.Hatta en güçlüsü bile olabilir.Tayfası ise meyve gücüne dayalı değilde haki tabanlı bi tayfa muhtemelen.Onları yenmeniz için filo getirmeniz lazım :cool: gerçi filoyuda yendiler :/

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık