Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Shanks Neden Karasakal'a Saldırmıyor?

Konu hakkındaki puanınız ?

• 5

Kullanılan: 1 6.3%
  • 4

Kullanılan: 2 12.5%
  • 3

Kullanılan: 4 25.0%
  • 2

Kullanılan: 3 18.8%
  • 1

Kullanılan: 6 37.5%

• Kullanılan toplam oy
    16
İlk olarak okurken keyif alırsınız umarım...

"Bilgi güçtür" ve bu cümlenin türevleri vardır,illa ki birine denk gelmişsinizdir. Shanks'ı kişilik olarak bildiğimiz özelliklerinden biri, gereksiz savaşlardan kaçınması.Shanks,Kara Sakal'ın çok zeki, hırslı biri olduğunu ve Dünya'yı sarsacak bir şey planladığından emin.Shanks yara izlerini Beyaz Sakal'a göstererek, pek savaştan yara aldığını ama gözünü işaret ederek bunun acısı hala dinmedi diye; Beyaz Sakal'a, Kara Sakal'ın bilinmedik tehlikeli biri olduğunu vurgular. Kafamı karıştıran şey bu sözden iki anlam olabileceği fikri;
1-Gerçekten yaranın acı verici olması
2-Onur kırıcı olarak ifade etmiş olabilmesi
Neyse önemli olan bu değil,kafamı kurcalayan şey; bu kadar endişe etmesine rağmen neden Shanks, Kara Sakal'a saldırmamış?, tam dediğimiz gibi Shanks gereksiz savaşlardan uzak durur.Peki madem 5 büyüğe gidecek kadar endişeliyse neden kendisi durdurmuyor? Bunun iki nedeni olabilir;
1-Prensiplerine bağlı olup gereksiz gördüğü savaşlardan kaçınması
2-Gerçekten Kara Sakal'ın bilgisinden ve yapabileceklerinden emin olamadığı için bir savaş başlatıp kayıp vermek istememesi.

Kara Sakal çok güzel bir kötü karakter.O kadar güzel tasarlanmış ki Luffy'nin tam anlamıyla zıttı. Her konuda,ikiside bir süreç içerisinde gelişiyorlar, ama Kara Sakal büyüme konusunda bir kaç adım daha önde,tabii bunu acımasız olmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum...

Sizin bu konudaki fikirleriniz neler? Shanks neden Kara Sakal'a saldırmıyor olabilir ?

Cevaplar için teşekkürler...:)

Bazen bir şeyin yıkılması için gerekli olan tüm taşların yerine oturması beklenir. Sert darbelerle yıkılmayan bina , bir bakmışsın üfleme ile yıkılıverir.

Akainu'yu görünce topuklarını götüne vura vura kaçan adam Shanks'tan da kaçmıştır. Yoksa Shanks bilerek ellemiyor diye bir durum söz konusu değil bence.

Çünkü Karasakal'ın ölmeyip hikayenin sonlarına doğru Luffy ile yolunun kesişmesi gerekiyor.

"Bilgi güçtur" yerine "Deneyime bağlı bir adam diyelim" bence onca. Cunku adamin Teach hakkinda tek bilgisi gozunu cizmesi. Bunun sonucu boyle bir cikarim yapiyor. Asil Tutarsizlik o zaman ki Teach'i tekleyecek olan Shanks'in bir hamle yapmamasi. Gozunu cizmesinin bedelini agir odetebilecek bir guce sahip ama Teach hasar falan da almamis. Teach hakkında ve adinin D hakkinda olmasi hakkinda bir olay donecektir. Bilmiyorum ama Teach'in gecmisi cok kabarik birisidir. Belki de Roger'in ve Teach'in Dedesi veya babası her neyse bir ilişkileri var gibi geliyor.

Roger , Garp , Dragon ,Teach'in atası veya herneysesi hakkında bir fb gorebiliriz belki. Şu 4'lünun bir bagi vardir ama Teach'in atasi ihanet etmistir. Bunun gibi. D'lerin birbirinden haberdar olmamalarina imkan vermiyorum. Shanks D cikarsa mesaji editlerim.

"Bilgi güçtur" yerine "Deneyime bağlı bir adam diyelim" bence onca. Cunku adamin Teach hakkinda tek bilgisi gozunu cizmesi. Bunun sonucu boyle bir cikarim yapiyor. Asil Tutarsizlik o zaman ki Teach'i tekleyecek olan Shanks'in bir hamle yapmamasi. Gozunu cizmesinin bedelini agir odetebilecek bir guce sahip ama Teach hasar falan da almamis. Teach hakkında ve adinin D hakkinda olmasi hakkinda bir olay donecektir. Bilmiyorum ama Teach'in gecmisi cok kabarik birisidir. Belki de Roger'in ve Teach'in Dedesi veya babası her neyse bir ilişkileri var gibi geliyor.

Roger , Garp , Dragon ,Teach'in atası veya herneysesi hakkında bir fb gorebiliriz belki. Şu 4'lünun bir bagi vardir ama Teach'in atasi ihanet etmistir. Bunun gibi. D'lerin birbirinden haberdar olmamalarina imkan vermiyorum. Shanks D cikarsa mesaji editlerim.
Bilgi güçtür söyleminden kastım Karasakalın bilgili,zeki ve bunların sayesindede güçlü olduğunu vurgulamak istemiştim.

Bilgi güçtür söyleminden kastım Karasakalın bilgili,zeki ve bunların sayesindede güçlü olduğunu vurgulamak istemiştim.
Adam şans eseri meyvesini buluyor ve sans eseri Ace'i yakaliyor. Bilgi Güçtür söylemi çok farkli bunla ama neyse :D Meyveyi ve Ace'i bulmasi bilgi dahilinde bir olay değil.

Kurgunun zayıf olduğu konulardan biridir bu Shanks'ın (veya diğer yonkouların) BB'nin oluşuma elleşmemiş olması. Dokunmuyordur altından gizli bir sebep çıkar desek gerçi BB Shanks'ın kardeşi bile çıksa dokunmaması saçma. Yakalayamıyordur diyelim bu biraz daha tutarlı ama yine de saçma. Sebepler önemli değil mesele şu ki BB'nin bir müddet daha yaşaması lazım. Akainu'nun büyük bir tehdit unsuru olduğu organizasyonun üstünden herhangi bir yonkou hardcore geçer. Ama geçmemişler işte, yersen bir sebep sunulacaktır elbet.

Nasıl Akainu savaşta biraz da mangaka ittirmesiyle şov yapıp ön plana çıktıysa, BB için söylenen sözler ve icraatları da o tarz bir ittirme işte. Bunu seri sonu bossu olarak görmek yerine hiç görmediğimiz bir gücün son savaşta Luffy'nin karşısına çıkmasını canı gönülden isterim açıkçası.

Adam şans eseri meyvesini buluyor ve sans eseri Ace'i yakaliyor. Bilgi Güçtür söylemi çok farkli bunla ama neyse :D Meyveyi ve Ace'i bulmasi bilgi dahilinde bir olay değil.
Yanılıyorsun,Karasakal şeytan meyvelerini araştırması sonucu Yami Yami yi bulmuş, ve bu meyveye Beyaz Sakal Korsanları ile beraber daha erken bulabileceğini düşündüğü için katılmış.Nitekim meyveyi Beyaz Sakal tayfasından Thatch( isimi yanlış yazmış olabilirim. ) buluyir ve onu öldürmek zorunda kalıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık