Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Shanks'ın Amacı Ne Olabilir ?

'Manga Anketleri' forumunda Millennium Wizard tarafından 22 Kas 2016 tarihinde açılan konu

?

Sizce hangisi ?

 1. Elit tayfa üyeleri toplamak

  10.7%
 2. Güçlü meyveleri bularak elinde tutmak

  5.7%
 3. Politik güç ve istihbarat ağı

  17.2%
 4. İttifak ve ortaklık kurmak

  10.7%
 5. İçmek

  12.3%
 6. Daha çok içmek

  35.2%
 7. Parti yapmak

  5.7%
 8. Her gün parti yapmak

  44.3%
 9. Dünyanın en iyi kılıç ustası olmak.

  9.8%
 10. Korsanlar Kralı olmak.

  4.9%
Birden fazla oya izin veriliyor.
 1. Millennium Wizard King of Dressrosa

  Millennium Wizard (King of Dressrosa)
  Mesaj Sayısı 14,722
  Üyelik Tarihi21 Tem 2009
  Yonkoların iyice tanıtılmaya başlandığı şu dönemde çoğu kişinin aklına takılan bir noktadan bahsetmek istiyorum.Her yonko kendine belli bir amaç edinmiş ve güçlenmeye ilerlemeye çalışıyor.Yada konumunu korumaya.Smoker'In dediği gibi denizde yerinde sayan yok oluyor çünkü.

  Peki Shanks sizce ne yapıyor olabilir ? Fikirlerinizi ortaya atın bakalım.Ufak bir anketim de olacak ama fikirler daha önemli.Bende birkaç olasılıktan bahsedeceğim.


  Kaido zoan ordusu ve ittifaklarla güçleniyor.Wano hedefinde ve savaş çıkarmak istiyor.Ölmek istiyor çünkü.Doflamingo yardımıyla dünyada kaos oluşturmayı kısmen de başardı zaten.

  Mom evliliklerle ittifaklar kuruyor.Ayrıca kendine Germa gibi ordular istiyor.İstihbarat ağı geniş poneglyphlerin önemini iyi biliyor.Mom hayalini gerçekleştirmek istiyor ayrıca.

  Teach ise dünyaya hakim olma derdinde muhtemelen.Bu amaçla silah,meyve ne bulursa topluyor ve meyve avcılığı yapıyor.Devrimcilerin silahlarını duyar duymaz ele geçirmeye uğraşıyor.Kısacası güç peşinde ve meyvelere ağırlık vermiş durumda.Kuzan gibi önemli güçleri de yanına çekmiş.


  Geldik Shanks kısmına.Benim birkaç fikrim var.
  1 - Shanks tayfasını sürekli elit korsanlarla güçlendirme peşinde.Zamanında Yasopp için onca yolu geldiğini varsayarsak özenle adam seçiyor ve Marco teklifine de bakacak olursak bu süreci bence devam ettiriyor.


  [​IMG]

  2 - Shanks aynı Teach gibi meyve peşinde koşuyor.Çünkü meyvelerin önemli bir güç unsuru olduğunu iyi biliyor.Lastik meyvesini bu yüzden yanında taşıyordu.Tabii bunu Doflamingo gibi yapıyor Teach gibi kullanıcılarını avlayarak değil.Meyveleri elinde tutmak bile güç demektir.Düşman yiyerek güçleneceğine eline geçirmen sana her türlü avantaj kazandırır.Ayrıca 5 milyar gibi bedeller varken işin maddi yönü de var.

  [​IMG]  3 - Shanks politik güç peşinde.Wb ile olan ziyaretine bakarsak Ace konusunu hemen duyarak gelmişti.Bu da onun istihbaratının sağlam olduğunu gösteriyor.Beyazsakala müdahale etmek istemesine bakılırsa da ipleri elinde tutmak güç dengesini korumak istiyor.Olaylara yön vermek istiyor.Muhtemelen de Beckmann gibi adamlarıyla beraber ileri görüşlülüğü fazla bu konularda.Tıpkı gorosei gibi olaylara hakim olup yönlendirmeyi istiyor da diyebiliriz.
  İstihbarat ağını Mom gibi kurmak istiyor olabilir.
  4 - Ve tabii politik güç derken şu evlilik meselesi de var.

  [​IMG]


  Diğerlerinden geride kalmamak için Shanks ittifakla sonuçlanacak bir evliliğe izin vermiş olabilir.Bu kişi tayfasından biri olabilir.O da ittifaklar kurma peşinde olabilir.Bir kısmını da evliliklerle sağlamış olabilir.  Hep bu adam ne yapıyor boş boş oturuyor mu denirdi.Benim ilk etapta aklıma gelen düşünceler bunlar.Parlak fikirleri görmek isterim.Yazabildiğiniz kadar yazın olur ya belki biri tutar. :D


  Ha diğer seçeneklere gelecek olursak kısaca şöyleler. :D


  [​IMG] [​IMG]
   
 2. Mesaj Sayısı 1,025
  Üyelik Tarihi11 Ara 2015
  Gezip tozup içki içmek :hhh:
   
 3. Raiden Jack the Ripper

  Raiden (Jack the Ripper)
  Mesaj Sayısı 11,330
  Üyelik Tarihi20 Mar 2014
  Ne yaptığını kestirmek imkansız fakat amaçsızca dolaşmadığı kesin. Vardır bir sıkıntısı.

  Shanks- Tek derdi parti yapmak
  Kaido- Adam sadece ölmek istiyor
  Bigmom- Şekerden başka amacı yok
  Wb- Tek istediği aile

  He anam he öyledir. :/ Allah'tan şu tarz argümanlardan kurtulduk da koskoca yonkoulara şuursuz muamelesi çekilmesini görmek zorunda kalmıyoruz.
   
 4. Jason Blaze

  Jason (Blaze)
  Mesaj Sayısı 7,585
  Üyelik Tarihi27 Tem 2010
  Shanks içip gezmek istese yonkou olarak kendine yeni dünyayı mesken edinmez.

  Çok şey bildiğini ama yapacak gücü elde etmek için uğraştığını düşünüyorum.
   
 5. Mesaj Sayısı 4,925
  Üyelik Tarihi14 Tem 2009
  Adamla ilgili en ufak bir şey yok yav diğerlerini gene duyuyoruz. BB yi görmedik ama adamalarından oradan buradan duyuyoruz . Ama bu adam hakkın en ufak bir fikir yok. Tek ip ucu o kapak resmi kim kimle ne yapıyor nerede evleniyor çözemedim ama bakalım en yakın zaman da çıkar ortaya ama mangaka saklıyor bunu ..

  Edit:Adam zamanında KK nin yanındaymış bildiği bir şey vardır mutlaka Raftelle ilgili ya da başka şeylerle o yüzden Luffy den yüksek bir çıkışta da bekliyor olabilir.
   
 6. kadir †. Keyser Söze

  kadir †. (Keyser Söze)
  Mesaj Sayısı 6,837
  Üyelik Tarihi4 Tem 2012
  Raftel'i bulacak kişiyi bekliyor bence :D O zamana kadar parti parti gezecek.
   
 7. Mesaj Sayısı 9,020
  Üyelik Tarihi4 Tem 2016
  Shanks serinin bug karakteri.
   
 8. Riful Nishi no Rifuru

  Riful (Nishi no Rifuru)
  Mesaj Sayısı 2,833
  Üyelik Tarihi22 Nis 2015
  Dünyanın en iyi kılıç ustası olmak;)
   
 9. setokaiba Kimi “BWOAHH” Raikkonen

  setokaiba (Kimi “BWOAHH” Raikkonen)
  Mesaj Sayısı 347
  Üyelik Tarihi5 Şub 2015
  +1 Birde Luffy G4 ile BİG MOM'ı yenicek çünkü G4 çok güçlücüler var hala yonkou mantığını kavrayamayanlar var.Konuya gelirsek sanki ankete başka şıklar eklenenebilir gibi eksik gibi belki Shanks kitabe avcılığı yapıyordur karasakal meyve topluyor gibi Big Mom ittifak, Kaido ordu toplaması gibi Shanks belki diğerlerinden daha çok kitabelerin peşindedir bilemiyorum.
   
 10. amaneden (?)
  Mesaj Sayısı 19,076
  Üyelik Tarihi13 Kas 2014
  Shanks miras gardiyanı. Olaylara düzenlemeler getiren yonkou kolu. Korsanlar arası bir denge unsuru. Çağın kolonu. Dkdndmd
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık