Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Seride Görülmüş Muhtemel Uyanışlar

• Konbuyu başlatan karolla
  • Başlangıç tarihi

karolla

Biliyorsunuz ki artık devir uyanış devri. Doflamingodan ve impel downdaki zoanlardan uyanışlar gördük. Ben de seride gördüğümüz belki de uyanış olan ama bizim uyanış olduğunu bilmediğimiz bazı şeyleri koymak istiyorum.

Öncelikle uyanış nedirin tanımını doflamingodan görelim:

Nadir de olsa, uyanış olduğunda kullanıcının yeteneği çevredekileri de etkiler. Buradan yola çıkarak her uyanışın illa çevreyi etkilediğini söyleyemeyiz. Uyanışın nadiren görüldüğünden değil, uyanış sonucunda çevredekilerin de etkilenmesinin nadir olduğundan bahsediyor. Belki de ikisinden de bahsediyor. Zaman geçince öğreneceğiz. Buradan yola çıkarsak luffy uyanış yaptığında tüm çevresi de lastik olacak diye bir şey yok. Olabilir de olmayabilir de.

Seride bence uyanışını gördüğümüz karakterler:

Enel - Amaru
Enelin uyanışı bence kendi biçimini değiştirmesi ve voltajını yükseltmesi ile sonuçlanıyor.

Doflamingo
Doflamingo uyanışı ile çevresindekileri ip yapıyor.

Moria
Moria'nın meyvesi gölge oluşturmaya değil gölgeleri almaya imkan verdiği için uyanışında çevresindeki tüm gölgeleri kendine çekmesi mümkün olabilir.

Magellan - Venom demon
Magellan bildiğiniz üzere zehir üretiyor. Bence uyanışı ile herşeyi yok edebilen bir zehir moduna, venom demon formuna geçiyor.

Crocodile - Ground Death
Bu ezik bile uyandı galiba. Her yeri kum yapan saldırısı bence uyanış modu.

Choppa - Monster point
Bu kesin uyanış çıkacak. İmpeldowndaki uyanmışlar da kocamanlar.

Monet - kar kadın
En ezik uyanış budur diye düşünüyorum. Kardan adam oluyor bir bakıma.

Ayrıca aokiji ve akainunun uyanışları ile punkhazardı değiştirdiklerini düşünüyorum.

Şuan aklıma gelenler bunlar. Sizin de aklınıza gelen la bu da mı uyandı dediğiniz yerler varsa belirtebilirsiniz. Veya şu kişinin uyanışı şöyle olabilir diye fikir belirtebilirsiniz.

Sorular:

Luffy, jozu, mr1 nasıl uyanır?

Bunlar uyandığı zaman temas ettiği şeyin, meyve etkisi altına gireceğini düşünüyorum. Mesela mr1 eline aldığı normal bir taşı çelik gibi işleyip şekil verebilecek. Luffy bir sopayı lastik gibi eğebilecek. Jozu bir kılıcı elmas kaplayabilecek.

Uyanmak için kral haki şart mı?

Bence değil. Çünkü impeldownda bir kaçtane uyanmış zoan vardı. Bunların kral hakilik bir özelliği görmedik.

Brook?

Brook öldüğünde kemik değil. Bedeni var. Kalbi var. Kalpteki şeytan ruhu diriltti. Geri zekalı ruh da ne oluyo la dedi çıktı gitti. Döndüğünde beden kemiksizdi. Brookun meyvesi bence direkt uyandı. Bence uyanışta insan ruhu ve şeytan ruhu birleşir. Brook meyvesi aktif olduğunda direkt uyanan bir meyve yedi bence. 2 yıllık zaman atlamasında da meyvenin sırlarını öğrendi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu dediklerine göre meyve ile cevreye yapılan degişiklikler veya kişinin kendi form degişikliği uyanışa giriyor ki bu yoldan ilerlersek herkes uyanmış bi bizimki uyuyor...Bence cok pozitif düşünüyorsun. Hersey uyanış değildir gibime geliyor.
G2 uyanış.
G3 ögle dinlenmesi.
G4 yatış. Hahaha.

Moderatör tarafında düzenlendi:

karolla

Bu dediklerine göre meyve ile cevreye yapılan degişiklikler veya kişinin kendi form degişikliği uyanışa giriyor ki bu yoldan ilerlersek herkes uyanmış bi bizimki uyuyor...Bence cok pozitif düşünüyorsun. Hersey uyanış değildir gibime geliyor.
G2 uyanış.
G3 ögle dinlenmesi.
G4 yatış. Hahaha.
Seride dünya kadar meyveci var. Toplasan 10 tane uyanışçı çıkmıyor. Senin attığın yorumun da konu ile alakası yok. Zira uyanış muhtemelen bedene bir yük bindirmiyordur.

Chopper( çok mantıklı geldi), Amiralller , Croco-boy olabilir lakin bence diğerleri uyanış değil eğer öyle ise büyük hayal kırıklığına uğrarırım.:(

Benim Aralarında uyanmış diye düşündüklerim.
Crocodile,Akainu,Aokiji ve Chopper.

Bunlar'dan sadece Chopper'ın uyanışının şans eseri ile yapıldığını düşünüyorum. Bildiğiniz gibi ilk başta 3 tane Rumbble ball aldıktan sonra bu dönüşümü gerçekleştiriyordu. Daha sonra ise 1 tane alıp dönüşümü gerçekleştirmeye başladı.
Aynı şekilde ID'de ki Zoanların da bu tip bir ilaçla veya başka bir şekilde uyanışının gerçekleştirildiğini düşünüyorum. Yani Chopper uyanışa yine kendi başına geçemiyor ilaç yardımıyla geçiyor diyebiliriz ama eğer uyandırılmış mod ise tabi ki uyandırmış olduğunu değiştirmiyor.

@karolla
Ezik sensin la senin fanı olduğun karakter Mihawk'ın önünde amele gibi eğilirken bu adam onu durduruyordu boş muhabbet yapacam diye konuşuyorsun öyle.
Konu açacaksan adam gibi aç.

Sadece Aokiji-Akainu mantıklı geldi. Bir daha okuyunca Chopper da mantıklı geldi. İ.D dekiler de insani bilinçlerini kaybetmişlerdi galiba. Tam hayvan gibi davranıyorlardı. Chopper da ilk dev olduğu zamanlarda bilincini kaybediyordu. Ama onunki ilaçla olduğu için eski haline dönebiliyordu. Şimdi zamanla uyanmış halini kontrol etmeyi öğrendi. Bence Kaido tayfasında da bunu yapabilenler çıkar, uyanmış halini kontrol edebilenler.

Son düzenleme:
Logia tipinin uyanışları nasıl olur kafamda tam canlandıramadım ama amirallerde olsa kesinlikle şaşırmazdım. Chopper acayip mantıklı, Crocodile da uyanış gerçekleştirdi bence. Geçenlerde de sormuştum zaten o şey uyanış mı diye çıkarsa çok sevinirim.

Amiraller ve aşağı yukarı yakın kişiler meyve gücüne dayalıysa uyandırmıştır diye dusunuyorum. Magellandan neredeyse eminim. Chopperin ilaçla meyvesini uyandirmistir ve ileride bence epey önemli olacak, özellikle Kaido için. Croco ve Moriadan emin değilim sonuçta bildiğimiz şey Zoanlar için extreme form ve bir parameciada güç kontrolünün seviye atlaması.

Ben Dof hariç bunların hiçbirini uyanış olarak kabul etmiyorum. H. hakisi olmayan meyve falan uyandıramaz, tabi bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık