Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Seri İçinde Çıkabilecek Şeytan Meyveleri

@Densetsu no Samurai arkadaşımız üstlerde demişti ben de bir kaç şey eklemek istiyorum.

Origami meyvesi, Wano'da göreceğimiz meyvelerden biri olabilir. Şuana kadar Kozuki Hanedanı'na mensup, ya da bir şekilde ilgili olan kişilerde gördüğümüz şeytan meyveleri savaş için olmaktan ziyade daha çok başka durumlarda işe yarayacak meyveler. Örneğin Kinemon'un meyvesi kamufle olup bir yere sızmada işe yarıyor. Kanjuro'nun meyvesi ise pek çok durumda işe yarayabilir, spesifik bir şey söylemek pek mümkün değil. Ve Tama'nın meyvesi, basitçe hayvanları evcilleştirmeye yarıyor. Yani gördüğünüz gibi hepsi savaştan ziyade daha farklı durumlarda işe yarayabilecek meyveler.

Eğer diğer Kozuki Hanedanı ile ilişkili kişilerde de bu tarz meyveler görürsek, bunlardan biri origami meyvesi olabilir. Ne işe yarayabilir derseniz benim fikrim bir nesneyi, başka bir nesneye çevirip, özellikleriyle birlikte tamamen değiştirebilir. Eğer böyle bir meyve olursa, diğer saydıklarım gibi Wano'da işe yarar bir meyve olabilir. Hem de Japon temasına uygun olmuş olur.

Seride çıkmasını beklediğim üç logia asit, hava ve toprak logiaları.
Asit logiasında kullanan kişiyi asite çevirmekten başka bir özellik gelmedi aklıma.

Hava logiası kullanıcısını havaya dönüştürme yeteneğinin yanı sıra doğa olaylarını, fırtına, şimşek, her türlü kar-yağmur yağışları gibi özellikler kazandıracak bir meyve. Aynı zamanda (özellikle uyanış modunda) tamamen havayla bütünleşmesini, görüntü olarak orada bulunsa bile tamamen havaya dönüşmesinden dolayı kendisine hakiyle dahi vurulmasının mümkün olmamasını sağlayan bir özellik enteresan olurdu. Meyvenin bu özelliğinin kullanılmasındaki görünümü de Naruto daki Tobiye benzer birşey düşünüyorum, vurmaya çalıştığınızda bedenin içinden geçeceğiniz bir özellik. Kısıtlaması da çok fazla haki harcaması sebebiyle uzun süre kullanamama gibi birşey olursa denge de sağlanmış olurdu.

Toprak logiasının ise toprağa dönüşmeyi, toprağı kontrol edebilmeyi ve toprak üzerindeki bitkiler, kayalar ve mineralleri kullanabilmeyi sağlayan özelliklerinin bulunmasını bekliyorum.

Çıkmasını beklediğim zoanlar, aslan ve kaplan (bunları görmüş müydük tam emin değilim) , akrep, maymun, goril ve mistik maymun kral meyveleri.

Çıkmasını beklediğim paramecia meyveler ise ses, cam ve hız meyvesi.

Ses meyvesinde ses titreşimlerini kullanarak karşınızdaki kişinin oldukça büyük zararlar görmesini sağlayabilirsiniz. Balık adam karate gibi adamın direk içine etki edeceğinden dolayı hakiyle dahi savuşturulamayan, ne kadar savunursanız savunun savunmanızı aşıp içinize zarar veren ses yumrukları, tekmeleri atmanızı sağlar. Bu yazacağım her ne kadar gözlem haki kullanıcılarına etki etmese de karşıdaki rakibin fazla ses veya titreşimle geçici sağır olmasını ve duyamamasını sağlama gibi bir özellik de eklenebilir. ve etkili bir kullanım olarak düşündüğüm ses patlamaları yapabilir. Alan saldırısı olarak değerlendirdiğim bu özellikle şok saldırıları yaparak etraftaki herkese büyük bir hasar verilmesini sağlayabilir.

Üretken paramecia olarak düşündüğüm cam meyvesi, güçlü ve görünmez bariyerler yapmanıza olanak sağlar. Bariyere gücünüzle orantılı olarak daha fazla ve sertliği değişen camlar ekleyebilirsiniz, ayrıca keskin camlar üretip bunlarla saldırı da yapabilirsiniz. Mesela iğne büyüklüğünde ama keskin binlerce cam parçacığını etraftaki düşmanlara fırlatma gibi bir özellik de eklenebilir. Cam mermisi, cam kılıcı vs. de oluşturulabilir.

Hız meyvesi olarak da düşündüğüm, olduğundan çok daha hızlı hareket etmeye imkan vermek, kendi hızınızı arttırıp azaltmanızı sağlamak, tam kullanımda, kullanan kişinin gücüyle orantılı olarak kısa süreliğine ışık hızına çıkmasını sağlamak gibi özellikleri olan bu meyvenin en etkili olduğunu düşündüğüm özelliği de karşınızdaki rakibin hızına da müdahale edebilmeyi sağlamak. Rakibinizi yavaşlatıp işini bitirebilirsiniz veya dövüş esnasında rakibinizin hızıyla oynayıp sürekli bir hızlandırıp bir yavaşlatıp dengesini alt üst edebilirsiniz.

Bu söylediklerimin bir kısmı muhtemelen daha önceden yazılmıştır, dile getiren başkaları da olmuştur ama aklıma gelince yazayım dedim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık