Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Sentomaru

'Denizciler' forumunda Smoker tarafından 12 Şub 2016 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Tuhaf, ama sempatik

  49 oy
  50.0%
 2. Gereksiz biri

  49 oy
  50.0%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,181
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Sentomaru (Sentōmaru), Vegapunk'ın koruması ve Denizciler'in Bilim Birimi (Kagaku Butai)'ni yöneten kişidir. Zaman atlaması esnasında kadrolu Denizci subayı olmuştur.

  Görünümü

  Sentomaru oldukça iridir ve sumo güreşçilerine benzeyen bir vücut yapısına sahiptir. Yüzü ve saç kesimi nedeniyle kadına benzese de, aslında erkektir. Yüzünde sol gözünden ağzına kadar inen bir yara izi vardır. Üzerinde devasa bir tuluma ya da yemek önlüğüne benzer bir kıyafet vardır. Kıafetin önünde "cennet"i temsil eden bir amblem bulunur. Kıyafeti arkadan büyükçe bir iple bağlıdır. Sağ elinde ve sağ kolunun dirseğinde bandajlar vardı. Ayrıca sol omzunda kanji olarak Savaş (Jap. Sen, İng. Battle) yazan bir dövme bulunur. Genelde sırtında kendinden büyük, çift taraflı bir balta taşır.

  Zaman atlamasından sonra görünümünde önemli ölçüde bir değişiklik olmamıştır. Omuzlarında her Denizci subayının üzerinde bulunan standart Denizci paltosu vardır. Ayrıca bandajlarını da çıkarmıştır. Kıyafetinin üzerindeki cennet ambleminin kenarı yeşilden, beyaza dönmüştür ve arkasında bulunan tomoe deseni daha da kalınlaşmıştır.

  Kişiliği

  Sentomaru davranışsal açıdan tuhaf biridir. Kendinin dünyanın en ağzı sıkı adamı olduğunu söylese de, kendisine sorulan sorulara cevap vermeyi reddeder. Ancak daha sonra alakasız bir durumda kendisine sorulan şeylere cevap verir. Gereken bilgiyi verdikten sonra da, bunu karşısındaki sorduğu için değil, kendi istediği için söylediğini söyler.

  Geniş bakış açısına sahip biridir. Luffy, Jet Pistol ile bir Pacifista'yı indirdiğinde, belli olmamasına rağmen onun Busoshoku Haki kullandığını anlamıştır. İki yıllık zaman atlaması esnasında, resmi olarak bir Denizci olmuştur. Kendisine verilen görevi son derece ciddiye alır. Hasır Şapka Korsanları'nın Sabaody Takımadaları'nda görüldüğü rapor edilince, derhal yanına iki Pacifista alarak onları tutuklamaya gitmiştir.

  Sentomaru güçlü rakiplerine saygı duyar. Demaro Black'in gerçek Monkey D. Luffy olmadığını anladığında, Luffy'nin onun gibi gereksiz biri olamayacağını söylemiştir.

  Yetenek ve Güçleri

  Sentomaru kendisinin dünya çapında bir koruma olduğunu söyler. Dövüş stili Bartholomew Kuma'nın stiline benzer. Onun gibi avuç içlerini kullanarak dövüşür. Lakin ondan farklı olarak avuçlarından Haki patlaması yapar. Bu sayede Şeytan Meyvesi kullanıcılarına normal insanlarmış gibi hasar verebilir. Boyutuna göre oldukça hızlıdır. Luffy'nin normal hızını kolayca aşabildiği görülmüştür. Usopp'un yarattığı sis perdesinden çekinmemiş. Denizciler'in Bilim Birimi'nde yetkili olduğundan, bu konuda uzman olduğu düşünülmektedir.

  Silahları
  Sentomaru devasa bir balta taşır, ancak genelde bunu zorlu rakiplerine karşı kullanır (Chopper'ın canavar formu gibi). Baltanın yassı tarafı ile Black'i yenmiştir.

  Haki
  Sentomaru saldırılarında Busoshoku Haki kullanır. Bu güç üzerinde oldukça yeteneklidir. Haki gücüü avuç içlerinden patlatarak kullandığı için, fiziksel temas kurmadan rakiplerine vurabilir. Kendisinin "dünyadaki en güçlü savunmaya" sahip olduğunu söylemiştir. Kısa süren dövüşlerinde Luffy ona bir yumruk bile atamamıştır.

  Ek Bilgiler

  - Sentomaru'nun dizaynı, bir Japon halk kahramanı olan Kintarō'dan alınmıştır. Kintarō, Ashigara Dağı'nda büyümüştür. Sentomaru'nun bilinen tek saldırısının adı da Ashigara Dokkoi'dir.
  - Sentomaru'nun kıyafetindeki tomoe sembolü, Enel'in sırtındaki davullarda da vardır.

  Künye

  Adı: Sentomaru
  Okunuşu: Sentōmaru
  İngilizce Adı: Sentomaru
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 497, Anime 401
  Bağlantısı: Denizci
  Unvanları: Denizci Subayı, Vegapunk'ın koruması
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 10 Mart
   
  Son düzenleme: 12 Şub 2016
 2. MDL_Roronoa (Üye)
  Mesaj Sayısı 947
  Üyelik Tarihi16 Nis 2015
  çakma luffy'ye karşı luffy'yi savunması güzeldi. Net iyi adam. Karakteri de güzel. Başta kadın sanıyordum kendisini :D
   
 3. yyolcu Üye

  yyolcu (Üye)
  Mesaj Sayısı 5,409
  Üyelik Tarihi29 Haz 2015
  Ben de kadın sandığım zamanlarda hatta Amazon Lily kaçkını diye tahmin etmiştim :) Kıyafet tarzı falan o tip bir adadanmış görüntüsü vermişti.

  Anket üzerinden cevaplarsak, evet biraz tuhaf biri. Çok da sempatik olduğu söylenemez ama gereksiz bir karakter olmadığı kesin. Vegapunk piyasaya çıktığında yine karşılaşırız herhalde. Zaten tam gücünü de görmedik.

  Son olarak iyi bir denizciye benziyor diyorum..
   
 4. Monkey D. Luffy Ora ora ora!!!

  Monkey D. Luffy (Ora ora ora!!!)
  Mesaj Sayısı 9,970
  Üyelik Tarihi31 May 2014
  Sento belki cidden güçlü olabilir. Yani ne bileyim amirale yakın falan. Çünkü eğer başka koruması yoksa Vegapunk'ın koruması. Çöp adama vermezler öyle görevi.
  Kendisinin "dünyadaki en güçlü savunmaya" sahip olduğunu söylemiştir.
  Bu da var ayrıca.
  Mangaka boş laflar söyletmez. Zaten Luffy'ye o adada dövdürmemesi veya kavga ettirmemesi bu karakteri sakladığını gösteriyor.
   
 5. serimu D.'nin hası Ace

  serimu (D.'nin hası Ace)
  Mesaj Sayısı 2,529
  Üyelik Tarihi4 Şub 2015
  Gelecekte olmasini bekledigim 3 amiralden birisi
   
 6. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,181
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Arkadaşlar, sizden bir ricam var. Açtığım çeviri konularının altına yorum yapın lütfen. Yeni çevirilen ya da güncellenen karakter bir süre üstte dursun. Geçen gün Vegapunk'ı güncelledim. Anketine 10 kişi oy verdi, konusuna iki kişi yorum attı. Ben bu rakamlardan çevirinin yeterli kişiye ulaşmadığı kanaatine vardım. O yüzden sizlerden ricam yeni çevirilen ya da güncellenen konuları bir süre üstte tutmanız.
   
 7. Alpamis ZORO KAÇMAZ ABİ!!

  Alpamis (ZORO KAÇMAZ ABİ!!)
  Mesaj Sayısı 20,126
  Üyelik Tarihi8 Eki 2014
  Bu adam hakkında çok kararsızım. Bir yandan Luffy'nin rakibi olur mu diye düşünürken diğer taraftan seride bu tarzda büyük bir rolde olmayacağını düşünüyorum. Üzerinde ki şekilleri ise her zaman garipsemişimdir.

  Diğer taraftan Luffy'nin nasıl biri olduğunu biliyor gibi. Çünkü sahte Luffy'e Mugiwara senin gibi boş bir adam değil deyip balta kafasına indirdiği an çok iyiydi.:D
   
 8. RocheFelix Shiro Yasha

  RocheFelix (Shiro Yasha)
  Mesaj Sayısı 4,485
  Üyelik Tarihi2 Mar 2015
  Luffy'e vurduğu darbeler gerçekten etkiliydi. Kendisi hakkında çok az bilgiye sahip olsak da bizi şaşırtacağını düşünüyorum. Hatta Weeble'la bir bağı da olacağını düşünüyorum ya da en azından tanıdığını.
   
 9. Raiden Jack the Ripper

  Raiden (Jack the Ripper)
  Mesaj Sayısı 13,668
  Üyelik Tarihi20 Mar 2014
  En güçlü savunma kısmı doğru çıksa çok ilginç olurdu, özellikle de Kaido hayvanını gördükten sonra. Seviyorum bu oğlanı. :/ İlerisi için güzel bir misyonu olacaktır kesinlikle.
   
 10. Ghost Dead

  Ghost (Dead)
  Mesaj Sayısı 468
  Üyelik Tarihi28 Eki 2015
  Tuhaf biri. İlk başlarda kadın zannediyordum ben de. Severim, öyle kötü bir yanı yok :D
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık