Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Sanji

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 311 84.5%
  • Sevmem

Kullanılan: 57 15.5%

• Kullanılan toplam oy
    368
Yaptığı bu hareketten dolayı Wano sonunda ciddi olarak özür dilemediği sürece benim gözümde hiçbir değeri yok. Öyle baskı altındaki insan psikolojisi falan da değildir bu düpedüz hainliktir.
Zoro bu olayda bunun karaktersizlik yaptığını anlamış ki bırakın nabıyosa yapsın ben bir hainin peşinden gitmem demiş. Bunu bu hale getiren Oda utansın ona kızmak lazım aslında. Yoksa önceden Sanji yi severdim. Tehdit karşısında ihanet ettirdi yetmedi arkadaşları ölüm kalım savaşı verirken çiçek toplatıp sapıklık yaptırdı o da yetmedi şimdi de power rangers çılık oynatıyor kendisine. Keşke 2 y önceki haline dönse veya dönemiyorsa da luffy e kendisini siper edip ölse biyerde de hayırla yad edilse.

Yaptığı tek hata, arkadaşları bir yonkounun elindeyken ona güvenmesi ve müstakbel karıcığına çiçek toplamasıdır. Içinde bulunduğu durum ve ruh hali de bunu açıklayamaz malesef. Oda bir zamanlar tayfaya bağı o kadar olmayan Robin'de yaptığını, tayfası ve hatta zor durumdaki insanlar için bile canını ortaya koyan Sanji'de yapamadı.

Her şeye rağmen canımızdır, sigara yakışları dışında kasıntı değildir, tayfada nadir görülen akla sahiptir, ilkelidir. Yerden de yemek yer, bir kadına vurmamak için kendi ağzının burnunun dağılmasına da izin verir.

Tatlı yavşaklığı Kamabakka sonrası haddini aşmıştır. Olsundur. Foruma inat fanıyız. Umarım ayarlarıyla daha fazla oynanmaz.

Zoro, Zou'da öldü zaten, gelecekte de ordakine benzer şeyler yapmasına gerek yok. Bak hatırlayınca sinirlerim zıplıyor. İnsan tayfadaşına bunu yapar mı yav. İçi boş, bostan korkuluğu bu Zoro. Anca görüntü kasar. :D
Sanji, Zoro'nun arkadaşı değil öncelikle. Ayrıca adam en mantıklısını söylüyor. Karşına iki yonkou alıp da hayatta kalma şansın sıfır. Luffy'nin Tottoland'dan dağ sağ çıkma olasılığı da sıfırdı.

Lisede, üniversitede aynı sınıfta/ortamda vs. olduğun herkes arkadaşın mıydı?
Yanlış bir örnek olmuş. Aranda herhangi bir bağın bulunmadığı sınıf arkadaşın için canını defalarca ortaya koymazsın. Tayfadaki herkes birbiriyle arkadaştan da öte bağa sahiptir. Zoro ve Sanji arkadaş değil demek One Piece’in en temel dinamiklerine ters bir söylemdir. Özellikle Zoro ve Sanji’nin arasındaki bağ bana göre tayfadaki en kuvvetli bağlardan biri. İkisi de birbirine karşı duygularını göstermemeye kasıyor ama arada sağlam bir güven duygusu var karşılıklı olarak. Yeri geldiğinde birbirleri için canlarını feda etmekten de çekinmiyorlar. Zou’da bile Zoro’nun Sanji için endişelendiği Luffy üzerinden gösterilmişti. Orada Zoro, Sanji’yi en iyi anlayan kişiydi aslında. Sanji peşinden gelmelerini istemiyordu ve tayfada onu bu fedakarlığı konusunda destekleyen tek kişi Zoro oldu. Çünkü o da aynısını yapardı.

Yanlış bir örnek olmuş. Aranda herhangi bir bağın bulunmadığı sınıf arkadaşın için canını defalarca ortaya koymazsın. Tayfadaki herkes birbiriyle arkadaştan da öte bağa sahiptir. Zoro ve Sanji arkadaş değil demek One Piece’in en temel dinamiklerine ters bir söylemdir. Özellikle Zoro ve Sanji’nin arasındaki bağ bana göre tayfadaki en kuvvetli bağlardan biri. İkisi de birbirine karşı duygularını göstermemeye kasıyor ama arada sağlam bir güven duygusu var karşılıklı olarak. Yeri geldiğinde birbirleri için canlarını feda etmekten de çekinmiyorlar. Zou’da bile Zoro’nun Sanji için endişelendiği Luffy üzerinden gösterilmişti. Orada Zoro, Sanji’yi en iyi anlayan kişiydi aslında. Sanji peşinden gelmelerini istemiyordu ve tayfada onu bu fedakarlığı konusunda destekleyen tek kişi Zoro oldu. Çünkü o da aynısını yapardı.
Dediklerinin bir kısmına katılıyorum, bir kısmına katılmıyorum. Zoro-Sanji arasında bir bağ var. Gerektiği zaman birbirlerine güveniyorlar ve empati yapıyorlar. Ama Luffy korsanlar kralı olduktan sonra bu ikisi bir yere oturup sake içmeye gitmez. Tayfa komple buluşmuyorsa bunlar da ayrı ayrı buluşmazlar falan.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık