Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Geyik] Sanji vs. Enma

Sanji, Enma'yı eline alırsa ne olur?

• Kullanılan toplam oy
    147
Luffy kadar kullanırdı en azından. Bayılacağını düşünen var mı cidden? Altı üstü bir kılıç adamın kendisinden daha güçlü yani :(

Taşta olması gerekmiyor. O haki çekme muhabbeti yüzünden kullanamamışlar işte. En üst seviye 2-3 kişinin denemesi yeter. Mesela Ashura'nın kullanamadığını Toko'nun kullanacak hali yok zaten. O yüzden altı gayet dolu olabilir.
Enma'nın hikayesinde kocaman bir boşluk var yalnız.
Kaido'dan önce kınlar kılıcı neden denesin?
Kaido'dan sonra zaten kınların büyük çoğunluğu ortalıkta yok. Ki Kaido'yu yaran kılıcı Oroçi yerin 9 kat altına gömerdi. Kılıçlarını birine bırakıp idama yürümediyse Oden baya altı boş kalıyor sanki.

Emin misin, "altı üsü bir kılıç" olduğuna? :(
Sanji’nin kaldıramayacağına sen emin misin peki? Belki söz geçiremezdi ama direkt bayılacağını veya öleceğini düşünmek abartıdan başka bir şey değil. Aynı kılıç ustalarına fanları tarafından yapılan abartılardan farksız şu savunduğunuz şey.

Enma'nın hikayesinde kocaman bir boşluk var yalnız.
Kaido'dan önce kınlar kılıcı neden denesin?
Kaido'dan sonra zaten kınların büyük çoğunluğu ortalıkta yok. Ki Kaido'yu yaran kılıcı Oroçi yerin 9 kat altına gömerdi. Kılıçlarını birine bırakıp idama yürümediyse Oden baya altı boş kalıyor sanki.
Kılıçla ilgili övgü dizenler;
Kin'emon,
Hitetsu,
Kawamatsu.
Bir kişinin abartması olsa dediğini kabul ederdim ama herkes aynı fikirde. Kılıcın Zoro'ya yaptığı da ortada. Hikaye açısından bir boşluk varsa bu da Oda'nın hatasıdır. :bilmem:

Sanji’nin kaldıramayacağına sen emin misin peki? Belki söz geçiremezdi ama direkt bayılacağını veya öleceğini düşünmek abartıdan başka bir şey değil. Aynı kılıç ustalarına fanları tarafından yapılan abartılardan farksız şu savunduğunuz şey.
Şimdi bu konu geyik olduğu için ölür falan diyorum. Ancak kullanma noktasında ciddi konuşursam, bu kılıcı Zoro'nun kullanabilmesinin sebebini bilmek lazım. Bunun için birden fazla fikir var;
1- Silahlanma hakisi hakimiyeti.
2- Kral hakisine sahip olmak.
3- Yüksek bir iradeyle kılıcın iradesini baskılamak.
Bunların hangisi çıkarsa Sanji de yapabilir ya da yapamaz, o da yorum işi artık. :)

Kılıçla ilgili övgü dizenler;
Kin'emon,
Hitetsu,
Kawamatsu.
Bir kişinin abartması olsa dediğini kabul ederdim ama herkes aynı fikirde. Kılıcın Zoro'ya yaptığı da ortada. Hikaye açısından bir boşluk varsa bu da Oda'nın hatasıdır. :bilmem:
Kılıcın absürtlüğünü reddetmiyorum. Muazzam bir güç. Kalkıp kimsenin kullanamaması tuhaf. Oden hikayeye girdiği paneldeki yürüyüş modda idama kılıçsız yürür ise benim için sözün doğruluğu tescillenmiş olur yada Oda'nın hayal gücünü bekleyeceğiz......

Şimdi bu konu geyik olduğu için ölür falan diyorum. Ancak kullanma noktasında ciddi konuşursam, bu kılıcı Zoro'nun kullanabilmesinin sebebini bilmek lazım. Bunun için birden fazla fikir var;
1- Silahlanma hakisi hakimiyeti.
2- Kral hakisine sahip olmak.
3- Yüksek bir iradeyle kılıcın iradesini baskılamak.
Bunların hangisi çıkarsa Sanji de yapabilir ya da yapamaz, o da yorum işi artık. :)
Daha Zoro’yu da kullanırken görmedik. Sadece baskıladığını gördük ki hala zorlanıyor gibiydi kontrol etmekte. Günün sonunda Zoro daha iyi kullanırdı muhtemelen ama olması gereken de o zaten biri kılıç ustası diğeri aşçı. Anlamsız bir kıyaslama yani. Anca geyiğine tartışılabilecek bir konu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık