Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Geyik] Sanji Reis ve Fedakârlıkları

Evet ey KF ahalisi, bu konuyu sadece Sanji Reis ve Fedakârlıklarına ayıracağız. Hazır olun, uzun bir konu olacak...

Sanji Reis

Reisin ilk defa reis olduğunu anlayan, manevi
babası Zeff'dir. Daha sonra ıssız adada kaldıklarında Sanji ağzına kadar dolu olan çantayı Zeff'e verip(her ne kadar içinde hazine olduğunu zannetsede) kendi küçüğüyle yetinip ilk reyizliğini göstermiştir. Küçük yaşına rağmen ıssız adada çetin bir açlık sınavını başarıyla atlatıp Zeff'in yanında aşçılık macerasına başlamıştır. Peki ya Zeff'in yanına gelmeden evvel, neredeydi?

O zamanlar Germa 66 olarak anılan bir grup
kiralık katil örgütünün masum çocuğuydu, nezaket ve yardımseverliği nedeniyle katil kişilikli insanların yanınada tutunamamıştır. Nice işkencelere, dışlanmalara vede aşağılanmalara öz ailesi tarafından maruz bırakılmıştır. Bu süre zarfında kendisine destek olan sadece ablası ve annesi idi. Yani bir tek yüzüne kadınlar gülmüştü Sanji Reisimizin. Belkide bu yüzden kadınlara bu kadar ilgili idi. Velhasılı kelam, günler geceleri kovalar ve annesi de Sanji'yi terk eder. Bunun akabinde durumun Sanji'nin aleyhine olacağını anlayan ablası onu uzaklara, aşçılarla beraber Doğu Maviye gönerir...

Işte bundan sonra Zeff ile karşılaşır ve hayatının
çoğunu Zeff ve diğer aşçılarla geçirir. İlk defa biri ona babalık yapıyor, destek çıkıyordu. Bu yüzden ziyade minnettardı Zeff'e Sanji. Günlerden bir gün çılgın bir korsan yemek yeme bahanesiyle restorana demir atar. Sanji için sıradan bir gündür ancak hayatının değişeceği günün bu gün olacağını kim tahmin ederdiki? Nice olaylar birbirini kovalar ve düşmanlara, fakirlere ve kimsesizlere yardım eden Sanji'den ziyade etkilenir Luffy. Tayfasının aşçı ihtiyacından bahaneyle Sanji'yi tayfasında görmek ister. Sanji ilk başta sıcak bakmasa da, daha sonra olacak olaylar zinciri, Sanji'yi mecbur bırakır. İlk galibiyetiyle beraber Hasırşapkaların bir numaralı Aşçısı olmuştur.

Aşçı Sanji bundan sonra Korsan Aşçı olmuş ve
Karabacak lakabıyla ünlü olmuştur. Sanji evvela Nami gibi şıfrıntılara dahi derinden saygı duyar ve hiçbir kadına vuramaz. Şundanda bahsetmeden edemeyeceğim bkz;
. Evet Nami şıfrıntısı Sanji Reisimizin kalbini ve bakirliğini çalan ilk hanım olma şerefini tadar. Nami her ne kadar söylemek istemese de, müsait vakitlerde Sanji'nin odasına damlar. Her neyse, reyizin özel hayatını fazla irdelemeden konumuza dönelim. Sanji korsan olur ve Zoro adlı yeşil saçlı ve kas çalışmaktan ve kılıç sallamaktan başka hiçbir şeye kafası basmayan şahısla atışmaya başlar. Malumunuz, Sanji reis zeki ve nazik biridir ve zıt kutuplar birbirini çeker.

Reyizin talibi çoktur ama Reyiz onlara bakmaz,
çünkü asil kanı var, öyle herkese nasip olmaz böylesi. Arada sırada sapık gibi görünüp karı milletini kendinden uzaklaştırır ki daha sonrasında yüz göz olunmasın. Yani bu sapıklıklwrın hepsi bu yüzdendir aslında. Bu kadar özel hayat ve kişilik yorumundan sonra, güç ve yeteneklere gelelim...

Namı değer Prens Sanji'miz, biliyorsunuz zaten
kendisini. Biraz da yeteneklerden söz açalım, değil mi? Bildiğimiz üzere kendisi asil bir aşçı olmakla ellerini kullanmaktan haya eder. Bu yüzden ayaklarını gerektiği vakit kullanır. Hal böyle olunca inanılmaz güçlü tekmeleri vardır. Hızı ve refleksleri de bir o kadar vardır. Kata gibi seri birinin atağından rahatlıkla kurtulmuştur. Dahası kurtadamla yaptıkları dövüşte de seri tekmeleriyle can yakmıştır. Croco ve ekibini de zekasıyla devirmiştir. Tayfanın en zekilerinden biri olarak bilinir. Diablo Jump gibisinden bir tekniği vardır ve bu sayede ayağını ateşle kaplar, uçma yeteneği de var olmakla adeta "siz zavallı mahluklarla aynı mesafede bulunamam" der. Çok ulu ve şahsiyetli bir karakterdir, Oda adlı mangaka bu yüzden şekilden şekle sokmuş ancak hala popülaritesini indirmeyi başaramamıştır.

Şimdi Reyizin asıl Reyizlik ce Fedakârlılarına​
geçebiliriz.

1. Reyiz Alabasta Ark'da herkesi zekasıyla etkileyip bütün tayfayı kurtarmıştır.
  2. Nami başta olmak üzere nice kadınları kurtarmış ve "kadınların gözlerinden akan bir damla yaş, erkekliğimin üzerine bir lekedir" sözünü söylemiştir.
  3. Nice acımasız ırz düşmanını yenmiş ve kadınların namusunu korumuştur.
  4. Düşman olan Smoker'in yancısını, sırf kadın olması münasebetiyle kurtarmış, karizmasına karizma katmıştır.
  5. Zoro'ya efsane ayar verip "burada olsaydın bekler miydin, yoksa diğerlerini kurtarır mıydın?" demiş ve Zoro'nun çenesini kapamış, ardından bütün gemiyi tek başına temizleyerek Reyizliğini bir kez daha kanıtlamıştır.
  6. Tayfasına daha kaliteli yemekler pişirmek uğruna okama adasına iki sene katlanmıştır.
  7. Kendi hain ailesinden intikam alabilecekken onları kurtarma erdemini göstermiştir.
  8. Kendini aşağılayan bir kızı, ne kadar güzel gözlerin var diyerek kendine kör kütük aşık etmiştir.
  9. Nami ve nicelerine tekrar tekrar insanlık dersi vermiştir ama yinede yaranamamıştır kimselere!

Evet forum ahalisi, Reyizin fedakarlıkarından​
bazıları bunlar, varın siz görün, yorumlayın. Eğer eksik gördüğünüz bir yer varsa, tamamlayın. Bütün reyizlikleri yazmaya kalksam roman olur, bu kadarı tatmin eder umarım...

1. Zoro'ya efsane ayar verip "burada olsaydın bekler miydin, yoksa diğerlerini kurtarır mıydın?" demiş ve Zoro'nun çenesini kapamış, ardından bütün gemiyi tek başına temizleyerek Reyizliğini bir kez daha kanıtlamıştır.
@Kaidou bu sahneyi hatırlayamadım.

Üye silindi 1004

1. Reyiz Alabasta Ark'da herkesi zekasıyla etkileyip bütün tayfayı kurtarmıştır.
  2. Nami başta olmak üzere nice kadınları kurtarmış ve "kadınların gözlerinden akan bir damla yaş, erkekliğimin üzerine bir lekedir" sözünü söylemiştir.
  3. Nice acımasız ırz düşmanını yenmiş ve kadınların namusunu korumuştur.
  4. Düşman olan Smoker'in yancısını, sırf kadın olması münasebetiyle kurtarmış, karizmasına karizma katmıştır.
  5. Zoro'ya efsane ayar verip "burada olsaydın bekler miydin, yoksa diğerlerini kurtarır mıydın?" demiş ve Zoro'nun çenesini kapamış, ardından bütün gemiyi tek başına temizleyerek Reyizliğini bir kez daha kanıtlamıştır.
  6. Tayfasına daha kaliteli yemekler pişirmek uğruna okama adasına iki sene katlanmıştır.
  7. Kendi hain ailesinden intikam alabilecekken onları kurtarma erdemini göstermiştir.
  8. Kendini aşağılayan bir kızı, ne kadar güzel gözlerin var diyerek kendine kör kütük aşık etmiştir.
  9. Nami ve nicelerine tekrar tekrar insanlık dersi vermiştir ama yinede yaranamamıştır kimselere!
Evet şu işaretlediğim yerleri okuyunca neden Sanji’den nefret ettiğimi bir kez daha anlamış oldum. Okama Adasına katlanmış.... Luffy düşse o adaya herkesle dost olurdu. Hatta tayfadaki diğer erkeklerin hiçbirisi Sanji’nin çıkardığı problemi çıkarmazdı. Bazı arkadaşlar orada Sanji’nin tacize uğradığını ve haklı olduğunu söylüyor. Buna en güzel cevap aynı okamaların Luffy’i taciz etmemeleri. Demek ki Sanji’nin kendisinde bir sıkıntı var. Ayrıca üslup olarak da pek hoş sayılmaz.

Diğerleriyse başka söze gerek yok. Yılışıklık, kadınlar için kendine olan öz saygısını hiçe sayması. Tayfayı, tehlikeyi boş verdim. Kendine biraz saygı duyan hiçbir erkek Sanji’nin düştüğü kadar düşmez. Zaten düşenine gerçek hayatta çok güzel bir şey derler fakat ağzımı bozmak açıkçası hiç istemiyorum. Kendine saygı duymayan, pozitif anlamda seksizm yapan, kadınlar için karakterinden ödün veren birisi Sanji. İlk 300 sayı bu eğlenceliydi fakat artık okuycuyu yoruyor. Ciddi anlamda Sanji’den etkilenen iki kadın var artık. Bu kadınlardan biriyle ya tam anlamıyla yakınlaşsın hizaya gelsin ya da bizi kusturmasın artık ya.

Ülkemizde de artık bolca bulunan meriç ya da uydu erkek olarak anılan umutsuz vaka tiplerin vücut bulmuş hali Sanji. Aksini kimse iddia edemez. Ki bu tarz tipleri kimse gerçek hayatta sevmez. Sanji bu tarz tiplerin kurgusal hali.

1. Zoro'ya efsane ayar verip "burada olsaydın bekler miydin, yoksa diğerlerini kurtarır mıydın?" demiş ve Zoro'nun çenesini kapamış, ardından bütün gemiyi tek başına temizleyerek Reyizliğini bir kez daha kanıtlamıştır.
@Kaidou bu sahneyi hatırlayamadım.
Water Seven ark'da vardı, Sanji deniz trenindeyken den den mushiyle konuşuyordu.

Evet şu işaretlediğim yerleri okuyunca neden Sanji’den nefret ettiğimi bir kez daha anlamış oldum. Okama Adasına katlanmış.... Luffy düşse o adaya herkesle dost olurdu. Hatta tayfadaki diğer erkeklerin hiçbirisi Sanji’nin çıkardığı problemi çıkarmazdı. Bazı arkadaşlar orada Sanji’nin tacize uğradığını ve haklı olduğunu söylüyor. Buna en güzel cevap aynı okamaların Luffy’i taciz etmemeleri. Demek ki Sanji’nin kendisinde bir sıkıntı var. Ayrıca üslup olarak da pek hoş sayılmaz.

Diğerleriyse başka söze gerek yok. Yılışıklık, kadınlar için kendine olan öz saygısını hiçe sayması. Tayfayı, tehlikeyi boş verdim. Kendine biraz saygı duyan hiçbir erkek Sanji’nin düştüğü kadar düşmez. Zaten düşenine gerçek hayatta çok güzel bir şey derler fakat ağzımı bozmak açıkçası hiç istemiyorum. Kendine saygı duymayan, pozitif anlamda seksizm yapan, kadınlar için karakterinden ödün veren birisi Sanji. İlk 300 sayı bu eğlenceliydi fakat artık okuycuyu yoruyor. Ciddi anlamda Sanji’den etkilenen iki kadın var artık. Bu kadınlardan biriyle ya tam anlamıyla yakınlaşsın hizaya gelsin ya da bizi kusturmasın artık ya.

Ülkemizde de artık bolca bulunan meriç ya da uydu erkek olarak anılan umutsuz vaka tiplerin vücut bulmuş hali Sanji. Aksini kimse iddia edemez. Ki bu tarz tipleri kimse gerçek hayatta sevmez. Sanji bu tarz tiplerin kurgusal hali.
Kadınlara yüz vermese gey ilan edeceksiniz, Zoro'yla aşk yaşıyor falan diyeceksiniz. Sizede yaranılmıyor.

Üye silindi 1004

Water Seven ark'da vardı, Sanji deniz trenindeyken den den mushiyle konuşuyordu.

Kadınlara yüz vermese gey ilan edeceksiniz, Zoro'yla aşk yaşıyor falan diyeceksiniz. Sizede yaranılmıyor.
Gay olmasını neden eleştirelim Sanji'nin?? Gay olunca it uğursuz mu oluyor? Ya da okama olunca..

Gay olmasını neden eleştirelim Sanji'nin?? Gay olunca it uğursuz mu oluyor? Ya da okama olunca..
Bak hacım, bak hocam. Bilmiyorum mahsus mu yapıyorsun ama.... Sanji'nin okamalara davranışı tamamen komedi malzemesi, gülünsün diye çıkartılmış bir şey. Tıpkı Nami'nin sinirlenip Luffy'nin ağzını burnunu kırması gibi. Ciddi bir durumda tabii ki hepsini koruyup kollayabilecek biri Sanji. Bak bu Sanji dediğin adam ailesinden dayak yeme pahasına hayvanlara yemek hazırlayıp yediriyor. Sence bu adamın cidden transfobik olma ihtimali % kaç? Yani atıyorum bir okama'yı sırf okama olduğu için işkence etseler Sanji'nin onu kurtarmayacağını mı düşünüyorsun? Ya da düşünüyorsunuz.

Anlayamıyorum.

Üye silindi 1004

Bak hacım, bak hocam. Bilmiyorum mahsus mu yapıyorsun ama.... Sanji'nin okamalara davranışı tamamen komedi malzemesi, gülünsün diye çıkartılmış bir şey. Tıpkı Nami'nin sinirlenip Luffy'nin ağzını burnunu kırması gibi. Ciddi bir durumda tabii ki hepsini koruyup kollayabilecek biri Sanji. Bak bu Sanji dediğin adam ailesinden dayak yeme pahasına hayvanlara yemek hazırlayıp yediriyor. Sence bu adamın cidden transfobik olma ihtimali % kaç? Yani atıyorum bir okama'yı sırf okama olduğu için işkence etseler Sanji'nin onu kurtarmayacağını mı düşünüyorsun? Ya da düşünüyorsunuz.

Anlayamıyorum.
2 sene boyunca kaçtım kaçacak yer kalmayınca gökyüzüne yükseldim baya mizah malzemesi cidden. Adam P-UP'ını onlardan kaçarken alıyor. Sanji öyle bir durumda tabii ki kurtarır. Gerçi çocukları kurtarmadan önce baya tereddüt etmişti ama kurtardı yine. İki sene boyunca kaçmak mizah olmuyor bu arada ya. Üzgünüm fakat baya taraflı bir mizah oluyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık