Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Sanal Bir Dünyayı Kabul Eder Misiniz?

'Korsanfan Genel' forumunda IROH HAN tarafından 28 Mar 2018 tarihinde açılan konu

?

Sanal kaskı

1. Takarım

23.1%
  2. Takmam

76.9%
  1. IROH HAN Guest

IROH HAN (Guest)
    Mesaj Sayısı 0
    Birçok kişi matrix'i biliyordur. Gerçek dünyada yaşayan insanların zihinleri sanal bir dünyada.
    Size sormak istediğim soru:

Gelecektesiniz ve insanlar bir başlık takarak sanal bir dünyanın içine giriyorlar. Burada aldığınız tat,acı,zevk... her şey beyniniz tarafından gerçek olarak algılanacak. Buradaki önemli husus bu kaskı takarsanız zengin birisinin kölesi oluyorsunuz. Sizden ne isterse bedeniniz bunu yapacak ama zihniniz bunun bilincinde olmayacak ve sanal dünyada hayatını istediğiniz bir insan olarak hayatta ara sıra acı yaşasanızda çoğunlukla keyif alan biri olacaksınız. Cevabınız ne olurdu?

2. sensey Amiral=Dragon=Mihawk=Yonko

sensey (Amiral=Dragon=Mihawk=Yonko)
    Mesaj Sayısı 1,287
    Üyelik Tarihi30 Eyl 2017
    Başka bir dünyada takmazdım ama bu şartlarda takarım.

Edit: Gerçek halim de önemli. Sanal halim ölene kadar gerçek halime bir şey olmayacaksa kabul ederim.

Son düzenleme: 28 Mar 2018
  3. Nightshroud (black)
    Mesaj Sayısı 354
    Üyelik Tarihi28 Mar 2015
    Takmazdım.

4. Uchiha Itachi carpe diem

Uchiha Itachi (carpe diem)
    Mesaj Sayısı 10,151
    Üyelik Tarihi22 Şub 2015
    Yalan dünya yetmedi bi de sanal dünyayı çekemem. :D

Kontrol edilme hissi insanlara hoş gelmez genelde eğer bunu hissederse. Bu konudaki halini istemezdim.

5. Shinpachi (Üye)
    Mesaj Sayısı 348
    Üyelik Tarihi28 Şub 2017
    Bir zengine köle olmayı gururuma yediremezdim. Takmam.

6. Historia Sait Faik’in “Abasıyanık” kitabı.

Historia (Sait Faik’in “Abasıyanık” kitabı.)
    Mesaj Sayısı 5,319
    Üyelik Tarihi1 Ağu 2017
    Şu köle işi olmayaydı takardım fakat gurur diye birşey var :)

Son düzenleme: 28 Mar 2018
  7. Kaido_93 アフメット

Kaido_93 (アフメット)
    Mesaj Sayısı 2,648
    Üyelik Tarihi8 Ara 2016
    Takmam!

8. IROH HAN Guest

IROH HAN (Guest)
    Mesaj Sayısı 0
    Bu soru beni her daim ikilemde kalmama sebep olur. Genel itibariyle çoğu şeye mantık açısından yaklaşmama rağmem burada ister istemez duygusal bir tavır koyuyorum. Sanal d. içine girince her şey benim için 'orası' olacağı halde sanki öteki dünyadan kaçmakmış gibi algılamama sebep oluyor. Tabi burada gerçek d. diye adlandırdığımız yerin de aslında sanal d. olma ihtimali var. Bu yüzden neden hala bu teklifi kabul etme noktasına gelmediğimi düşünürüm. Galiba burada devreye çok kötüyü hayal etmeyip iyimser bakarak standart bir hayatım olur düşüncesi devreye giriyor ve benim kararımı istemsizce etkiliyor olabilir.

Sonuç olarak kaskı ben de takmam, ama kötü hayat şartlarının olma ihtimali olduğu bir hayat mevcut olursa bu konudaki fikrim, o ana göre değişiklik gösterir.

9. Mesaj Sayısı 1,205
    Üyelik Tarihi16 Şub 2017
    SAO gibi olsa olurdu da kölelik falan sıkıntı

10. Óðin Alfaðir

Óðin (Alfaðir)
    Mesaj Sayısı 0
    Üyelik Tarihi1 Oca 2009
    Başlat ready Player one mi ne haltsa filmi çıkacaktı. Güzel olabilirdi.

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık