Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sanal Bir Dünyayı Kabul Eder Misiniz?

• Konbuyu başlatan IROH HAN
  • Başlangıç tarihi

Sanal kaskı

• Kullanılan toplam oy
    29

IROH HAN

Birçok kişi matrix'i biliyordur. Gerçek dünyada yaşayan insanların zihinleri sanal bir dünyada.
Size sormak istediğim soru:

Gelecektesiniz ve insanlar bir başlık takarak sanal bir dünyanın içine giriyorlar. Burada aldığınız tat,acı,zevk... her şey beyniniz tarafından gerçek olarak algılanacak. Buradaki önemli husus bu kaskı takarsanız zengin birisinin kölesi oluyorsunuz. Sizden ne isterse bedeniniz bunu yapacak ama zihniniz bunun bilincinde olmayacak ve sanal dünyada hayatını istediğiniz bir insan olarak hayatta ara sıra acı yaşasanızda çoğunlukla keyif alan biri olacaksınız. Cevabınız ne olurdu?

Başka bir dünyada takmazdım ama bu şartlarda takarım.

Edit: Gerçek halim de önemli. Sanal halim ölene kadar gerçek halime bir şey olmayacaksa kabul ederim.

Son düzenleme:
Yalan dünya yetmedi bi de sanal dünyayı çekemem. :D

Kontrol edilme hissi insanlara hoş gelmez genelde eğer bunu hissederse. Bu konudaki halini istemezdim.

IROH HAN

Bu soru beni her daim ikilemde kalmama sebep olur. Genel itibariyle çoğu şeye mantık açısından yaklaşmama rağmem burada ister istemez duygusal bir tavır koyuyorum. Sanal d. içine girince her şey benim için 'orası' olacağı halde sanki öteki dünyadan kaçmakmış gibi algılamama sebep oluyor. Tabi burada gerçek d. diye adlandırdığımız yerin de aslında sanal d. olma ihtimali var. Bu yüzden neden hala bu teklifi kabul etme noktasına gelmediğimi düşünürüm. Galiba burada devreye çok kötüyü hayal etmeyip iyimser bakarak standart bir hayatım olur düşüncesi devreye giriyor ve benim kararımı istemsizce etkiliyor olabilir.

Sonuç olarak kaskı ben de takmam, ama kötü hayat şartlarının olma ihtimali olduğu bir hayat mevcut olursa bu konudaki fikrim, o ana göre değişiklik gösterir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık