Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Teori] Saklı Tarih ve Antik Silahların Amacı

'Teori, İnceleme, Tartışma' forumunda çiköfte tarafından 9 Eki 2017 tarihinde açılan konu

 1. çiköfte Crocodile-sama

  çiköfte (Crocodile-sama)
  Mesaj Sayısı 1,266
  Üyelik Tarihi20 Tem 2017
  Oda hikayenin sonunun başından belli olması ve aslında 5 yıllık olması sebebiyle D.ler hakkındaki fikrini insanların teorilerine göre şekillendirdigine ihtimal vermiyorum pek.

  Garp, Aokiji ve Saul'u örnek göstermişsin ama bu adamların ikisi hükümetin yaptıklarına karşılar, Garp desen ne ettiği belli değil. Bu adamlar, başlarındaki gibi ırkçı da değil. Ama şu olabilir bir ihtimal: 20 krallıktan Nefertari ikna etmiş veya zorlamış olabilir onları. Ama Ohara, Roger'in evladının peşine düşme, Shabondy falan aklıma gelince, bu ihtimali azaltıyorum.

  WB'e bizzat Roger anlatıyor ve bunun sayesinde öğreniyoruz D'nin bu kadar eskiye dayandığını. Ki üstüne Teach'e o sen değilsin diyor. Ray ve WB D'nin ne oldugunu bildiğinden emin olduğumuz tek kişiler.

  Zaten Uranüs ve Poseidon'u kattım işin içine anormalliklerin oluşmasında. Plüton'un da bilmediğimiz bir yönü tabii olabilir. Taşınmamış birkaç poneglifi daha görürsek, savını buraya ekleyeceğim. Ne de olsa sana hediye ettik teoriyi bir kere. :D

  Logepose olayında sana anlatamadığım şu; yeni oluşmuş zorlu bir coğrafyada, ileri düzey bilginlerin bile adalara ulaşması, logpose sistemini kurması zaman alır. Ki dönemin ileri gelen medeniyeti Antik Krallık, o da harcanıyor.

  Evet çok haklısın, ben de Momo ile Shirahoshi'nin yeteneklerini çok benzetiyorum. Luffy'nin de ilerde bir şeylere emir verme durumu da çok olası. Hatta poseidonla ilk karşılaştığımızda, şu herşeyin sesini duymanın Uranüs'le ilgisi olabileceğini düşündüm bir ara. Momo çıkınca kafam karıştı. Ama belki Momo ve Shirahoshi kendi alanlarında yaratıklara hitap ederken. Uranüs evrendeki bir çok varlığa sesini duyurabilecektir, emir verebilecektir.

  Gelelim hava değişimi ve Shanksçuğuma. Şu an fikrin çok daha sağlıklı hale geldi. :D Ama Shanks'ın hala Uranüs olacağını düşünmüyorum. :( Belki Shanks D'dir, D'ler belki üstün kral hakileri ile hava olaylarını etkiliyordur, belki bunun için D. olmaya bile gerek yoktur.Madem öyle Uranüs bu adam, tüm antik silahların yerini biliyor ve belki de D., kendi neden dünyaya devrimi getirmiyor?

  Velhasıl kelam, uranüs haki ile ilgili de olabilir. Belki herkesten üstün ve eşsiz şekilde kral hakiyi kullanabilen, o 'Fatih'in hakisi' dediklerinin hakkını veren, 'antik silah' olarak adlandırılan bir kullanıcı vardır. Ancak bu kişi olsa olsa şafağı getirecek, vaadedilen kişidir. Düşünsene Raftel'e varıyor bizimkiler, poneyi okuyorlar: Buraya ulaşan D., Uranüs aslında sensin. Simyacıya döndürdüm olayı. Luffy fan mode on. :D

  Animede atladın sahneleri, kabul; ama animeden izlediğin kısımları mangadan tekrar okumadıysan seni çok fena kınıyorum. Yine de bence gayet hakimsin, wikiden, burdan bile karıştırdıkların çok fayda sağlıyor. Fikirlerini benle paylaş, ben geliştirmende elimden geldiğince yardımcı olurum. :)

  Sağolasın cigerim, yaşlandırdın beni biraz ama olsun. :D Kısmet, paylaşırım belki, kimseye hediye etmeden. :rolleyes:
   
 2. justahuman Gri Gerçeklik

  justahuman (Gri Gerçeklik)
  Mesaj Sayısı 2,448
  Üyelik Tarihi1 Ağu 2017
  Denizcilerin öyle olmadığı gibi 20 krallığında hepsinin saf kötü çıkacağını düşünmüyorum. Yani her krallıka artık yeter diyen birileri olmuş olabilir. Saul Garp doğru bir örnek değildi zaten onlar D. ancak yaşananalra örnek olması açısından çocuk ve yaşlılara birilerinin merhametinin depreşebileceği anlamında söyledim.
  Yineleyeyim serinin yöneldği noktada. D. nin olumlu bir açılımının olması ve kendilerinin koyduğu ihtimali giderek artıyor zaten.

  Aralarında çok fazla bir teknoloji farkı olmayabilir ama neyse hadi öyle olsun diyeyim. Ama öyle olması da dediğimi olayı daha da kuvvetlendiriyor. Yani zaten genel anormalliklerle inanılmaz derecede zorlanan yolculuk şartları ufak tefek diğer anormallikler ve söylentilerle birlikte daha da pekişmiş hale gelir. Yani bu gün için çokta önemli olmayan söylentiler 900 sene önce çok caydırıcı olabilir ya da olacağı düşünülmüş olabilir. Bakalım bu küçük fikircik olgunlaşırsa teorinde olgunlaşmış olur eklersin.

  Shanks hakkındaki fikirciğimin sağlıklı bir fikircik olduğunu bende düşünüyorum sadece şimdilik bir teori olabilmek için yeterince altı dolu değil ki benim asıl teorim senin teorinle vardığım Uranüs hakkında. Bu kişiye uygun profillerden biri Luffy bir başkası veya yeni bir karakter de olabilir. Ancak şöyle ufak bir eklenti daha yapayım.

  Denk geldiysen forumda bazı arkadaşların Shanks'in Luffy veya Teach KK'lığı hakkında müdahil olmadığı. Hatta bir nevi Teach'i kurtardığı ifade ediliyor. İlk okuduğumda yok artık dedim geçtim ancak şöyle bir düşününce; Shanks'in gönlünde yatan ve üzerine bahis oynadığı Luffy ve Teach'de de o potansiyeli görüyor. Kötü kalpli bir korsan olsa bile kayıp yüzyıl aydınlatılması ve one piece hakkında kaderin kimde yana olduğunu oturup bekliyor.

  Seri sonu için tam olarak ne gibi unsurların bir araya gelmesi gerekiyor bilmiyoruz. Yani antik silahların çıkacak olan son savaşta rolü olabilir belki ama onun dışında D.'nin iradesini One Piece taşıyacak kişinin bir şekilde kendi çabasıyla bir şeyleri başarması gerekiyordur. Bu gerekli olan unsurda bence Luffy'deki herkesi etrafına toplama gücü. Son savaştan önce Luffy Dünya hükümetinin askeri gücü haricinde bir çok krallığın gönlünü ve desteğini almış olacak. Hatta bu antik silahlar son savaş sonrasında anormallikleri ortadan kaldırılmak için de kullanılacak bu sefer. İşte bu diğer iki antik silahtan farklılık gösterip Uranüsün gücünü kullanmaya yetecek kişi de orada da iş görecek. Shanks daha önceki söylediğim şeylerle birlikte KK olup son savaşı çıkaracak, kendisini ve diğer silahları kullanacak kişiyi bekliyor. Şimdi Shanks Uranüs ve belirli oranda anormallikleri ortadan kaldırabiliyor vs diyelim. Tek başına hiç bir kıymeti yok bunun. Onun için vaktini -o kişiyi- bekleyerek geçiriyor. Gönlü Luffy'den yana olsa da tarafsız.

  --

  Bir konu hakkında fikir beyan edeceksem, mangadan bulup bakıp o şekilde beyan etmeye gayret gösteriyorum çoğunlukla. Ama bana göre değil böyle şeyler. Hazır bir teoriyi bile kaleme alsam bir hafta sürer herhalde. Bu fikircikleri bile zar zor ifade ettim. Kaydedip vs geri döndüğüm bile unutmuş oluyorum genelde. Onun için akılma gelip geri unuttuğum şeyler bile oluyor : ))

  Ben zaten ihtiyar bir adamım. Senide azcık yaşlandırayım da Korsanfan Kahvehanesinde dünya hükümeti kurup dünya hükümeti deviririz : ))
   
  Son düzenleme: 12 Eki 2017
 3. çiköfte Crocodile-sama

  çiköfte (Crocodile-sama)
  Mesaj Sayısı 1,266
  Üyelik Tarihi20 Tem 2017
  @justahuman

  Tabiki, 20 Krallık'ta Doflamingo'nun babası gibi insanların çıkma olasılığı var. D'nin ne olduğunu 10 yıl kadar sonra öğreniriz artık. Kimin teorisi tutar, göreceğiz.

  WB Teach'e o sen değilsin dediyse, büyük olasılıkla Shanks da aynı fikir veya bilgiye sahiptir.

  Bence de D.nin iradesi onca zorlukları aşıp, birçok ırka ve insanlara öncü olarak; Antik silahları doğru şekilde kullanarak (savaş gücü olarak icat edilip, düşünülmediklerini teorimde belirttim), Antik Krallık'ın yapamadıklarını, mirasını yerine getirecek.

  Ben Shanks'ın son savaşı göremeyeceğini düşünüyorum, kim haklı bunu da zaman gösterecek. :D Tarafsız olduğunu düşünmediğimi yukarda belirttim. Ayrıca Akainu'nun önüne atlayan Coby'e geleceği değiştirdin diyor. Gelecek olarak gördüğü kişi, Luffy bence.

  Benden başka 3 kişiyi daha yaşlandırman lazım, gorosei'ye meydan okuyalım. :D
   
 4. justahuman Gri Gerçeklik

  justahuman (Gri Gerçeklik)
  Mesaj Sayısı 2,448
  Üyelik Tarihi1 Ağu 2017
  Şu an ibre. Olumlu anlamda D. diye gidiyor.
  WB kendisinin ve acein ölümüne sebep olan nakamasını öldüren birine o gözle bakamaz zaten Shanksta bakmak istemiyor ama müdahil olmayıp bekleyip görelim diyor. Adam kolunu yatırdı daha ne yapsın :D

  Shans de ölebilir maalesef bir yandan onun için de ne var yani öydürmek için çizmuştim niye şaşırıyorsunuz falanda diyecek gibi gelmiyor değil.:D
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık