Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Sakazuki

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 233 54.3%
  • Sevmem

Kullanılan: 196 45.7%

• Kullanılan toplam oy
    429
Bu diğer dediğim şeyleri telafi ediyor mu? Adam arkasından gelen yonkou'yu görmüyor yani. Direkt hayatının hatası. Beyazsakal kafaya takıp son bir hamle daha yapsa, şimdi aramızdan ayrılmıştı.
İşte birbirine ters, çelişkili bir durum bu anlayacağın. Bilmem kaç metre ilerideki gemiyi hissedip koca Yonkou'yu hissedememesinin açıklaması yok. En fazla savaş odağının kayması dersin ki koca savaşta aktif olan birisi için normal diyebiliriz.

Bu diğer dediğim şeyleri telafi ediyor mu? Adam arkasından gelen yonkou'yu görmüyor yani. Direkt hayatının hatası. Beyazsakal kafaya takıp son bir hamle daha yapsa, şimdi aramızdan ayrılmıştı.
Bunlar olabilecek şeyler bence Kata bile Flampe'nin varlığını hissedemiyor bu adam geleceği görüyor. Yorumu biraz daha editlemek istedim. :D Yani anlık olarak hemen her şeyi görüp savuşturamıyorsun zaten böyle olsa dokunulmaz olursun. Yani Saka Kata kadar olmasa da güçlü bir k.haki'ye sahiptir bence. Bir de bu adam hakinin tam işlenmediği böyle herkeste çıkmaz diye düşünülen bir zamanda bunları yapıyor.

Son düzenleme:
İşte birbirine ters, çelişkili bir durum bu anlayacağın. Bilmem kaç metre ilerideki gemiyi hissedip koca Yonkou'yu hissedememesinin açıklaması yok. En fazla savaş odağının kayması dersin ki koca savaşta aktif olan birisi için normal diyebiliriz.
Çok çelişkili şeyler değil. Aynı anda iki kişiye odaklanamıyor demek ki adam. Beyazsakal'ın gemisi gelirken ilgilenmesi gereken hiçbir şey yoktu. Ama basit bir denizci askerini öldürürken dikkatini oraya o kadar veriyor iki arkada gizlenen şeyi göremiyor. Veya Beyazsakal'dan darbe yediği zaman yine sadece öne odaklanmıştı.

Bu bir zayıflık. Mesela Snakeman'den özellikle python'dan falan darbe yer baya. Tabi o darbelerden çok büyük zarar almaz, o başka mesele.

Bunlar olabilecek şeyler bence Kata bile Flampe'nin varlığını hissedemiyor bu adam geleceği görüyor. Yorumu biraz daha editlemek istedim. :D Yani anlık olarak hemen her şeyi görüp savuşturamıyorsun zaten böyle olsa dokunulmaz olursun.
Tamam da Katakuri, Flampe'nin Luffy'e yaptığı saldırıyı neden görsün ki? Adamın orayı tınlamaması çok normal. Odağı sadece kendi ve Luffy'nin üzerinde, ki o durumda bu yeterli olur zaten. :D

Çok çelişkili şeyler değil. Aynı anda iki kişiye odaklanamıyor demek ki adam. Beyazsakal'ın gemisi gelirken ilgilenmesi gereken hiçbir şey yoktu. Ama basit bir denizci askerini öldürürken dikkatini oraya o kadar veriyor iki arkada gizlenen şeyi göremiyor. Veya Beyazsakal'dan darbe yediği zaman yine sadece öne odaklanmıştı.

Bu bir zayıflık. Mesela Snakeman'den özellikle python'dan falan darbe yer baya. Tabi o darbelerden çok büyük zarar almaz, o başka mesele.

Tamam da Katakuri, Flampe'nin Luffy'e yaptığı saldırıyı neden görsün ki? Adamın orayı tınlamaması çok normal. Odağı sadece kendi ve Luffy'nin üzerinde, ki o durumda bu yeterli olur zaten. :D
Kata bile kendinde arıyor hatayı nasıl fark edemedim benim aptallığım diye Luffy'de kendine dert yanıyor asıl ben nasıl fark edemedim diye yani gayet görebilecek bir seviyedeyim iması veriyor ikisi birbirine ama ne gariptir ki fark edemediler. Saka'nın arkadan gelen bir saldırıyı fark etmemesi benim için pek sorun teşkil etmez keza k.haki bile tam anlamıyla işlenmemişti.

Kata bile kendinde arıyor hatayı nasıl fark edemedim benim aptallığım diye yani gayet görebilecek bir seviyedeyim iması veriyor ama ne gariptir ki fark edemedi.
Görmedi ama işte. Belki odağını biraz Flampe'ye de kaydırsa görürdü ama gerçekten ne gereği var yani? Muhtemelen Flampe'nin karışacağı aklına bile gelmemiştir. :ehe:

Görmedi ama işte. Belki odağını biraz Flampe'ye de kaydırsa görürdü ama gerçekten ne gereği var yani? Muhtemelen Flampe'nin karışacağı aklına bile gelmemiştir. :ehe:
E aynı şey değil mi bu :D Aka'nın odağı Luffy'de hatta ve hatta Marcolarla falan cebelleşiyor o sıra arkadan biri gelmiş keza WB'yi Kizaru tutuyordu nereden bilsin Kizaru gibi birinin yanından sıyrılıp üzerine atlayacağını :D

Eskiden nefret ederdim ama artık nefret etmiyorum. Magma olmasından mıdır nedir gittikçe ısınmaya başladım adama. :)

E aynı şey değil mi bu :D Aka'nın odağı Luffy'de arkadan biri gelmiş keza WB'yi Kizaru tutuyordu :D
Savaş alanı ile sadece iki üç kişinin bulunduğu ayna nasıl aynı şey olabilir? Buna artı olarak Katakuri ölümüne dövüş yaparken, Akainu kendinden kat kat güçsüz kişileri kovalıyordu sadece.

Bir şey daha. Akainu kendini korumak için etrafına bakmalı, kendine gelen saldırıları görmeli. Beyazsakal'ın aldığı yaralar ile ilgilenmemeli mesela. Katakuri'nin de durumu öyle. Luffy'ye biri saldırıyor mu diye kontrol etmek için neden fazladan gözlem hakisi harcasın? Üstüne en büyük olayı bu iken.

Bu saydığım dört nedenden dolayı farklı şeyler. :ehe:

Amiral savunması dediğimiz şeyi nasıl yapıyor bilmem ama, Akainu'nun gözlem hakisi kesinlikle çok sağlam değil.

-Burada dibindeki Coby'i farkedemiyor mesela.

-Onun haricinde, Beyazsakal'ın arkasında olduğunu çok geç farkediyor.

-Shanks'ın geldiğini son saniyede farketmesi de var.
Söylediğin şeyler anlamsız. Gözlem Hakisi aşmış Katakuri'nin de benzer sahneleri var. Flampe ve Brûlée'yi fark edememesi, normalde ölmesi gereken Luffy'nin kendisine saldırana kadar farkında olmaması gibi şeyler var. Gözlem Hakisi her şeyden çok odak istiyor. Sakazuki savaşın ortasında kime dikkat etsin.

Savaş alanı ile sadece iki üç kişinin bulunduğu ayna nasıl aynı şey olabilir? Buna artı olarak Katakuri ölümüne dövüş yaparken, Akainu kendinden kat kat güçsüz kişileri kovalıyordu sadece.

Bir şey daha. Akainu kendini korumak için etrafına bakmalı, kendine gelen saldırıları görmeli. Beyazsakal'ın aldığı yaralar ile ilgilenmemeli mesela. Katakuri'nin de durumu öyle. Luffy'ye biri saldırıyor mu diye kontrol etmek için neden fazladan gözlem hakisi harcasın? Üstüne en büyük olayı bu iken.

Bu saydığım dört nedenden dolayı farklı şeyler. :ehe:
Kendisinden kat kat güçsüz birini kovalarken karşısında Marco ve Vista vardı hatırlatırım bunlar b.haki kullanıcısı olan kişiler tabi ki bunlara karşısında ki kişilere odaklanacak ve saldırı yemiyor bunlara karşı (Marco,vista) yapma etme gözünü seveyim :D Karşısında 200 dourikilik adamlar yok e bir zahmet odaklansın Marco ve diğer elemanlara. Bak Smoker başka örneklerde vermiş :D Yani yeri geldiği zaman böyle sahneler çizebiliyor ODA. Buna ister odak de ister başka bir şey de. İyi bir k.haki kullanıcısı dört bir yanını sezebiliyorsa (misal Kata) şöyle bir sahne var Jinbei'nin Katakuri'nin elinden Luffy'i kurtardığı sahne var bak o sahneyi atlamışım niye sezemedi hemde dört bir yanında savaş tehlikesi var tehdit her yerden gelebilir.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık