Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Ryuma - Wano - Joy Boy - One Piece Bağlantıları

Eveet. Uzun zaman sonra yeni bir bilgi daha ekliyorum son bölümden:
1040.bölümün resmi çevirisinde; Big Mom, One Piece'in bir kısmının Wano'da olduğuna dair bir imada bulundu. Teorimi okuyanlar hatırlayacaklardır, Wano'nun bir zamanlar Altın Ülke olarak bilindiğini ama şu anda bu altınların ülkede olmadığını belirtmiş ve belki de bu altınların bizzat Joy Boy tarafından Laugh Tale isimli adaya götürülmüş olabileceğini ve One Piece oluşturan parçalardan biri olabileceğini söylemiştim. (One Piece'in maddi ve manevi kısımları olacaktır.) Baştan tekrar okumak istemeyenler için o kısımları koyuyorum buraya:
Ryuma, yüzyıllar önce yaşadı. O zamanlar, Wano Ülkesi herkes tarafından ''Altın Ülke'' olarak bilinirdi. Korsanlar ve dünya asilleri bu altının peşindeydiler. Ancak Ryuma kimsenin Wano'ya el sürmesine izin vermedi. Bu zamanlarda Wano Ülkesi dışarıya kapalı değildi. Çünkü herkesin Wano'dan haberi vardı. Herkes geliyor ve saldırıyordu. Daha sonra bu altınlar Wano'dan Joy Boy tarafından alındı. Bu konuda Ryuma'nın da bilgisi olabilir ya da Ryuma öldükten sonra olmuştur. Çünkü Ryuma yaşarken zaten kimse altınlara dokunamıyordu. Joy Boy bu altınları Laugh Tale isimli adaya götürdü. Ayrıca, Kozuki Hanesi ile işbirliği yaptı ve kitabeleri yazdırdı. Bu şifreler de Kozuki Hanesi'nde nesilden nesile aktarıldı. Bu 3 kitabe, dünyanın farklı yerlerine götürüldü. Bir tanesi de Wano'da kaldı ve Wano, dışarıya kapatıldı. Bir kitabe Zou'da, bir tanesi de Balıkadam Adası'ndaydı. 4.kitabenin yerini şimdilik bilmiyoruz. Yani, One Piece'nin maddi hazinesi, Wano'nun altın hazinesidir.
Ayrıca, teoride Oda'nın bir röportajda Wano'nun sonu ile One Piece'in son arkının bağlantılı olduğuna dair mesajını da vurgulamış ve bu bilgileri bağdaştırmıştım. Şimdi sandman de aynı şekilde bu röportajdan bahsetmiş. Bizden biraz daha geriden geliyorlar. :flaugh:
1040.bölüm resmi Viz çevirisindeki ilgili kısım:
Bu da sandman'in konu hakkındaki tweeti:

Wano konusunda heyecanlı olduğum en önemli konu bu teori. Teoriyi yazdığım günden beri üzerine koya koya, bir çığ gibi büyüyerek devam ediyor. Sonunun ne olacağını merakla bekliyorum. :gamyon:

Altınların başka ülkeye götürülmesinden ziyade altın ülkesinin parçalara ayrılıp farklı denizlere dağılması daha olası. Dört farklı kitabe, bu kitabelerin gösterdiği dört nokta ve bu noktaların kesiştiği yerde raftel olması gibi bunu destekleyen kuvvetli argümanlar var. Bununla ilgili epey şey araştırıp taslak haline getirmiştim de üşenip açamadım konuyu. Eline sağlık güzel yerlere değinmişsin.

Altınların başka ülkeye götürülmesinden ziyade altın ülkesinin parçalara ayrılıp farklı denizlere dağılması daha olası. Dört farklı kitabe, bu kitabelerin gösterdiği dört nokta ve bu noktaların kesiştiği yerde raftel olması gibi bunu destekleyen kuvvetli argümanlar var. Bununla ilgili epey şey araştırıp taslak haline getirmiştim de üşenip açamadım konuyu. Eline sağlık güzel yerlere değinmişsin.
Shandora muhabbetlerinden mi bahsediyorsun? O teori de çok mantıklıydı. Hepsi bir şekilde birbirine bağlı. Heyecanla bekliyorum.

Shandora muhabbetlerinden mi bahsediyorsun? O teori de çok mantıklıydı. Hepsi bir şekilde birbirine bağlı. Heyecanla bekliyorum.
Shandora, logpose, Wano ve Jaya coğrafyası gibi bir çok detay mevcut. Dediğin teoriyi bilmiyorum, ben fazla teori okuyup dinlemem. Hem yabancı dilim olmadığı için hem de kendim araştırıp bulmayı sevdiğim için

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık