Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Rurouni Kenshin

• Konbuyu başlatan Lycan
  • Başlangıç tarihi

Lycan

Tür : Shounen
Mangaka : Nobuhiro Watsuki
Yayın Tarihi : 2 Eylül 1994 – 4 Kasım 1999

Tanıtım :
Himura Kenshin, Meiji Devrimi sırasında devrimciler için bir çok adam öldürmüş bu yüzden de “Hitokiri Battousai” adını almış usta bir suikastçıdır. Devrim bittikten sonra bir daha asla öldürmeyeceğine yemin eder ve bir rurouni(gezgin) olarak seyahat etmeye başlar. Seyahati sırasında yanlış bir anlaşılma nedeniyle Kaoru Kamiya ile tanışır ve Kaoru’ya babasından kalan Dojo da geçici olarak yaşamaya başlar. Kenshin geçmişinin onu asla bırakmayacağını ve nerede olursa olsun nereye giderse gitsin hep onu takip edip bir gün intikam alacağını biliyordur.
-anime.gen.tr

Rurouni Kenshin: Meiji Swordsman, mangaka Nobuhiro Watsuki tarafından oluşturulmuş bir manga ve anime serisidir. Hikâye Japonya’nın Meiji Restorasyonu döneminde geçer. Orijinal başlık DVDler’de korunmasına rağmen, OVAlar’ının İngilizce sürümleri ve filmi Samurai X adıyla yayınlanmıştır. Dizi, bir zamanlar Hitokiri Battōsai ("Battōjutsu ustası katil") olarak bilinen Himura Kenshin’in bir daha asla adam öldürmemeye yemin etmesinin ardından başlayan hikâyesini anlatır.

Manga orijinal olarak Şūeişa’nın Haftalık Shounen Jump dergisinde 2 Eylül 1994’ten 4 Kasım 1999’a kadar yayınlandı ve 28 tankoubon cildi ile tamamlandı. Manganın Amerika Birleşik Devletlerin’de yayınlanması VIZ Media ile sağlandı. Rurouni Kenshin, bazı İngilizce yayınlarında "Rurouni"nin kaba bir çevirisi olarak "Gezen Samuray" şeklinde adlandırıldı.

Yazar Kaoru Şizuka, resmi bir Rurouni Kenshin romanını Ay Dünyasına Seyahat olarak başlıklandırdı. Roman VIZ Media tarafından çevrildi ve Birleşik Devletler’e ve Kanada’ya dağıtıldı.

Ayrıca 2011 yılı itibariyle 15.yıl şerefine, serinin yeniden yapımına karar verildiği açıklandı. Bununla birlikte Play Station için de oyunu yapılacağı resmi olarak duyurulmuş durumdadır.
-vikipedi

Bence her one piece takipçisinin okuması gereken bir seri, özellikle 94-99 arasında çizilen kısmını, sebebi Eiichiro Oda'nın o dönemde mangaka Watsuki'nin asistanlığını yapmış olması. One Piece ile bir kaç benzerlik göze çarpıyor, özellikle mangasında...

Online Okumak İçin

İndirmek İçin

Kenshin iyidir, izlememiş veya okumamışlar varsa tavsiye ederim. Manganın sonunu merak ediyorum aslında. İngilizcesine de bakmadım açıkcası anlamam diye. Seriyi çevirdiğiniz çok iyi oldu elinize sağlık. Ovanın birinde işlenen konu mangada var mı yok mu diye merak ediyorum. Spoiler olmasın diye yazmıyorum bir şey. Bekleyip görelim bakalım kolay gelsin.

Açıkçası animesini 30-40 bölüm izledim. Ama hoşuma gitmediği için bırakmıştım o kadar izlemem rağmen. Bende bir sorun var sanırım. :D Mangasından devam edeyim madem başlamışken bitirelim seriyi.

Gelmis gecmis en unlu 10 manga arasinda olan muhtesem bir seridir. Kenshin adamin hasidir. Velhasil kelam benim gibi pasifist karakterlerden igrenen biriyseniz hosunuza gitmeyebilir hatta hatta nefret edebilirsiniz.

Not : Iyilik melegi karakterlerden nefret etmeme ragmen bu seri favorilerim arasinda yer alir.

Kalbi hep temiz biri olmuş olabilir ama Kenshinin ''hitokiri'' olduğu gerçeği değişmiyor. Karanlık geçmişi olan bir iyilik meleği olması seriyi bıraktırmama sebebidir aslen.

@minato
Eğer Trust and Betrayal ovasını söylüyorsan, o konu mangada var ama daha bir aydınlık diyeyim :D

Live actionu şimdi izledim. İzlediğim en iyi live action olabilir zaten kaç tane live action izlemişimdir ki :D 2. filmde gelecekmiş sevindirdi.

Hala okumayan, izlemeyenler varmış.. Anime kültürü nereye gidiyor çok endişeliyim...

Anime kültürü var mıydı türkiye de la ?!?!

Biraz abarttın şimdi.
Kenshin konusunda az bile, Kültür konusunda kültür bakanlığından ihtar gelmediği sürece japonya gibi dışa kapalı bir ülkenin kültürünün bizde benim endişeleneceğim seviyelerde olamayacağını düşündüğüm için bir yanlışlık görmüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık