Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Roronoa Zoro - Dayanıklılık

Zoro daha dayanıklıdır ya da değildir muhabbetine girmeden yazacağım. Zoro'nun; kaptanı kadar dayanıklı olup olmadığı ciddi bir şekilde tartışılıyorsa bile bu Zoro'nun ne kadar hayvani bir karakter olduğunu gösterir. Luffy kadar severim kendisini. Kavga etmediğim Zoro fanı yok denecek kadar az olsa da haklarını vermek lazım; çoğu zaman özenle hazırlanmış güzel konular açıyorlar. Açan arkadaşın eline sağlık, güzel konu olmuş.

Çok sağlam hasar yiyor burda. Ölmemesi başarı. Ciğerlerden biri gitmiştir. Kalbine gelse Ace gibi direkt ölürdü. Ancak şöyle bir şey var bundan kısa bir süre sonra bilinci gidiyor zaten. Bu darbe iptal ediyor yani onu. Law ameliyat etmese de ölecekti.

Edit: En dayanıklı olup olmamasından bağımsız yorumladım.
Şimdi balıkadamların anotomisini bilmiyorum. Ama normalde o açıdan kalbin hiç isabet almaması çok çok zor. Belki sıyırmıştır. Ortasından delinmiş kimi ameliyat etmezsen ölür zaten yav. Buggy tutana kadar bilincini kaybetmiyor. Kısmen güvene geçince salıyor herif kendini. Bence büyük başarı baya baya.

Jinbe tayfadaki en dayanıklı 3. kişi şu an. Net. Lakin bu sahnede şöyle bir durum var. Herkesi kalibresine göre değerlendirirmek lazım. İki yıl önceki Jinbei, Zoro'dan da Luffy'den de güçlüydü. Bu nedenle ondan daha fazla dayanıklılık beklemek normal olur. Hee ama bana göre Zoro'nun Luffy'nin acılarını aldığı sahne daha büyük bir hasar örneğidir o ayrı. Adam zaten hoşaf olmuşken her hücresini zangır zangır titreten bir acı hüzmesine 5'e 7 havuza dalar gibi dalıyor. Saçlarının yeşili pörsüdü la Tb'de.

@Roronoa Zoro, @Chaos Bringer, @H1dalg0, @Hakili Yumruk teşekkürler.
Şu şekilde şuan da Luffy veya Zoro delinse onların yaşayabileceğini garanti edebilir misin?

Şimdi balıkadamların anotomisini bilmiyorum. Ama normalde o açıdan kalbin hiç isabet almaması çok çok zor. Belki sıyırmıştır. Ortasından delinmiş kimi ameliyat etmezsen ölür zaten yav. Buggy tutana kadar bilincini kaybetmiyor. Kısmen güvene geçince salıyor herif kendini. Bence büyük başarı baya baya.

Şu şekilde şuan da Luffy veya Zoro delinse onların yaşayabileceğini garanti edebilir misin?
Luffy yandan bir kırt aldı pek bir şey olmadı elemana :bilmem:

Jinbe yaşadıysa ikisi de haydi haydi yaşar. Dayanıklılık, irade, yaşama azmi olarak Jinbe'den geri değil bu ikili.

Yine de ilk bölümler için benim renkli manga çevirimi kullanmamışsın. O yüzden sana puanım sıfır.
:)

Aklıma geldi aslında ama bir kısmı renkli bir kısmı siyah-beyaz olmasın, bütünlük olsun dedim. Renkli ciltler güncele yetişsin hepsini renklileri ile değiştirebilirim belki.

Eline sağlık güzel bulup çıkarmışsın bazı şeyleri.:good:

Delirmişsin sen :( Bir daha ki sefere metreyle ölçeriz tam ortası mı diye :S

Şurda hep gülüyorum. Hareket çekiyor sanki Jinbei sfjkldjas
Shichibukai eziyon birde bu mesajda kendi kendini imha etmişsin. :D 700 milyonluk adam shichibukainin imparatorun kılıcını durdurması karşısında şok olmuş ne güzel.Sen de bir fikir adamı olarak küçümsemeye devam et bu oluşumu.:artiz:

Katılıyorum. Baya baya olmasa da büyük başarı bence de :) Luffy ve Zoro ölürdü muhtemelen çünkü bedenleri ufak. Tek darbede bir çok iç organları erir Ace gibi.

Aradan önceki kısımlarına ben de katılıyorum ama 2 yıl aradan sonra Zoro henüz pek zorlanmadı. Luffy WCI arcta dayanıklılığı arşa çıkardı mübarek. Önce 11 saat Cracker üstüne Sanji'ye karşılık vermeden kum torbası oldu üstüne de gitti Katakuri gibi bir adamla gördüğümüz en sert dövüşlerden birine girdi. Yediği köteğin haddi hesabı yok :D Zoro'yu da bi görelim Kaido'nun yıkımcılarına karşı ondan sonra kıyaslama yapabiliriz belki şimdilik Luffy öndedir diyeceğim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık