Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
  1. One Piece 852 Türkçe İndir
    Duyuruyu Kapat
  2. Bu hafta One Piece yok.
    Duyuruyu Kapat
  3. Hasır Şapka Korsanları'nın Arkeoloğu Nico Robin Tıkla-Oku
    Duyuruyu Kapat
  4. Okumadan Geçmeyin: Korsanfan Deyimleri Sözlüğü Tıkla-Oku
    Duyuruyu Kapat
  5. One Piece Film Gold ile ilgili son bilgiler ve sohbet başlığı için Tıklayınız
    Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz.

Rokushiki (altı güç tekniği)

'Savaş Teknikleri ve Aletleri' forumunda MonkeyDLuffy tarafından 28 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. MonkeyDLuffy (Üye)
    Mesaj Sayısı 40
    Üyelik Tarihi12 Ocak 2010
    Rokushiki
    (六式 Altı Güç) bunlar süper insan yetenekleri olup göğüs göğse savaş tekniklerini temel alır. İlk olarak manga bölüm 342 de ve anime bölüm 242 de ortaya çıktı. CP9 ajanları tarafından kullanıldığı söylendi. Daha sonra diğer denizcilerin de kullandıkları göründü. Coby ve Helmeppo (yeni öğrendikleri) yeteneklerini Luffy ve Zoro'ya karşı kullandılar. Yardımcı Amiral Momonga’nın yanı sıra diğer komutanlar da Luffy’i Marineford’da durdurmak için kullandılar. Rokushiki tekniğinin denizciler arasında ne kadar yaygın olduğu bilinmemektedir. Yardımcı amirallerin kullandıkları gösterildi...

KAMI-E (kağıt çizimi) : Kullanıcının vücudunu esneterek herhangi bir ataktan sakınmasını sağlar ve bir kağıt parçası gibi süzülmesini sağlar.
    Kami-e Bazı Çeşitleri
    Seimei Kikan: Kami-e Bushin = Rob Lucci Kullanmıştır. Kumadori’nin hayatın akışı (sennin) tekniğine benzer. Lucci meyvesinin dönüşümünü yarım yaparak hızını arttırmıştır. Böylelikle daha çevik olur.
    Seimei Kikan: Kaijo = Bushin tekniğini iptal edip tam dönüşümü gerçekleştirmesini sağlar. 309. Bölümde Luffy’ye karşı kullanmıştır.
    Kami-e "Slime" = Fukuro Franky’e karşı kullanarak ataklarını savuşturmuştur.
    GEPPOU (ay yürüyüşü) : Kullanıcının havada zıplayabilmesine olanak sağlayarak havada daha uzun süre kalabilmelerini sağlar. CP9 üyeleri bu tekniği kullanarak uzun mesafeleri yere ayak basmadan geçerler. Henüz hiçbir farklı türü gösterilmedi.
    RANKYAKU (fırtına bacak): bu teknik fırlatılabilir. Kullanıcı çok hızlı ve güçlü bir tekme sallayarak keskin bir hava bıçağı yaratabilirler. Bu teknikler nesneleri kesip insan vücuduna büyük hasar verebilirler.
    Rankyaku Bazı Çeşitleri
    Rankyaku "Hyoubi" (fırtına bacak ‘leopar kuyruğu’)
    Rankyaku "Gaichou" (fırtına bacak ‘galip kuş’)
    Rankyaku "Sen" (fırtına bacak’çizgi’)
    [​IMG] [​IMG]
    SHIGAN (parmak tabanca) : Yakın menzil dövüş tekniğidir, kullanıcı parmağını belirlenen hedefin içine çok yüksek bir hızla, kurşun yarasına benzer bir yara açarak sokar ve silahları gereksiz kılar. Lucci ve Jyabura dönüşmüş hallerinde pençelerinden Shigan fırlatarak modern mermiye benzer bir etki bırakmıştırlar. CP9 üyelerinin kendilerine özgü Shigan versiyonları vardır, Blueno haricinde. Nero ve Spandam bu tekniği nasıl kullanacaklarını bilmemektedir. Shigan’ın şekli parmağım dogal şeklinden gelir o yüzden normal Shigan Luffy’e pek etki etmez ama Dönüşüm halindeki kullanıcının yaptığı Shigan oldukça etkilidir.
    Shigan Bazı Çeşitleri
    Shigan "Ouren" (parmak tabanca ‘Sarı Lotus’) : Lucci’nin Luffy’ye karşı kullandığı parmakları arasında alev gibi fırlattığı Shigan
    Bigan (Burun tabanca ) : Kaku yarı zürafa formunda kullandığı Shigan.
    Juushigan (on parmak tabanca) : Jyabura tarafında yarı kurt formunda kullanılan 10 parmağıyla yaptığı Shigan.

SORU (çok hızlı hareket etmek) : Kullanıcısına aşırı hızlı hareket etme imkanı verir. Böylece hem ataklardan sakınma hem de daha hızlı saldırabilme şansı verir. Bir göz kırpma süresince ayakla yere 10 kere tekme atarak yapılır. Aynı zamanda Luffy bu tekniği öğrenerek Blueno ve Lucci ile olan dövüşlerinde kullanmıştır ve Mihawk’a göre Luffy’nin kendi versiyonu ( Gear 2 ) daha güçlüdür. Aynı zamanda Kuro’nun Shakushi saldırısı da Soru ile aynı hızdadır. Aradaki fark ise Kuro bu tekniği kullanırken ne yaptığını görememektedir.
    Soru’nun Bazı Çeşitleri
    Kamisori (jilet) : Lucci tarafından kullanılmıştır. Geppou ve Soru’nun birleştirilmesiyle oluşur. Havada istediği yönde çok hızlı hareket etme imkanı sağlar.
    Soru "Tekkai Dama" (yüksek hızda demir kütle topu) : Fukuro Soru ile saldırıp son anda Tekkai’yi kullanarak rakibine çok yüksek hızda ve çok sert darbeler vurur.
    TEKKAI (demir kütle) : Kullanıcının kaslarını demir kadar sert bir hale getirir, saldırılardan alınacak hasarı azaltır. Yeterince kuvvetli bir saldırı yapılırsa (Luffy’nin Gear 2, Zoro’nun Shishi Sonson, Snaji’nin Diable Jambe) kırılabilir. Jyabura’nın Tekkai Kenpou’su hariç hareket etme kısıtlılığı getirir. Tekkai’nin sağlamlığı kullanıcısının özelliklerine göre değişir. Kas gücü çok önemlidir. Rob Lucci’nin 13 yaşında kullandığı haliyle Top Ateşine karşı dayandığı gösterilmiştir.
    ROKUOUGAN (altı kral silahı) : Gizli ve en ileri altı güç tekniğidir. Tüm tekniklerde tam olarak ustalaşmadan kullanılmaz. Kullanıcı iki elini rakibinin hemen önünde birleştirerek bir şok dalgası oluştururlar. Etkisi darbe kadranı (impact dial) veya red kadranı (reject dial) kadar olabilir. Çok büyük iç yaralanmalara sebep olur. Sadece son çare olarak kullanılır. Lucci bu tekniği kullandıktan sonra nefes nefese kaldığı gözlenmektedir.
    Hak sahibi

Kaynak : http://onepiece.wikia.com/wiki/Main_Page
    Çeviren : MonkeyDLuffy
    Yayınlayan : www.korsanfan.com
    Çevirmenin Sitesi : www.korsanfan.com

2. Shanks He was aware that he was still a child

Shanks (He was aware that he was still a child)
    Mesaj Sayısı 757
    Üyelik Tarihi8 Ocak 2010
    Eline sağlık dostum güzel çeviri.:good:Özellikle Soru tekniğine hastayım:cool:

3. Mr. Prince (Üye)
    Mesaj Sayısı 271
    Üyelik Tarihi16 Şubat 2009
    toplamda 7 tane ediyo ama :D birincisini duymamıştım hiç yada fark etmemişim

4. Shanks He was aware that he was still a child

Mesaj Sayısı 757
    Üyelik Tarihi8 Ocak 2010
    Bişey dikkatimi çekti yazıda Shigan tekniğini Blueno bilmemektedir yazıyo.Ben biliyor zannediyordum.Nero hariç hepsi tüm teknillere hakimdi diye hatırlıyorum:confused:

5. MonkeyDLuffy (Üye)
    Mesaj Sayısı 40
    7. si gizli teknik 6 sında tam anlamıyla usta olan sonuncuyu yapabiliyor. zaten sadece Lucci yapabiliyor içlerinden bildiğim kadarıyla
    ben gördüğümü çevirdim direk. ama shigan yaptığını da hatırlamıyorum açıkçası.

6. _Roi_ Üye

_Roi_ (Üye)
    Mesaj Sayısı 78
    Üyelik Tarihi5 Ağustos 2009
    nasıl yapıltığı gösterilmemş dmk istio

7. MonkeyDLuffy (Üye)
    Mesaj Sayısı 40
    tamam arkadaşlar düzelttim kusura bakmayın blueno'nun kendisine has bir shigan taktiğinin olmadığı belirtiliyormuş orada ben biraz aceleye getirmişim.

tekrar kusura bakmayın.

8. Shanks He was aware that he was still a child

Mesaj Sayısı 757
    Üyelik Tarihi8 Ocak 2010
    Yok dostum ne kusuru yaw.Sadece gördüm söyledim.Yanlış anlama yani konuyu baltalamaya falan çalışmıyorum:D

9. _Roi_ Üye

_Roi_ (Üye)
    Mesaj Sayısı 78
    Üyelik Tarihi5 Ağustos 2009
    bnce bu teknikler hakiyle yapılıyor çünkü hçbir insan bi snyede 10-15 tkme atamaz One Piecete bile çalışsn çalışsan nereye kdr yani nasıl yapçan o luccinin son saldırısını bildiğiniz haki olayı o ya:)

10. Shanks He was aware that he was still a child

Mesaj Sayısı 757
    Üyelik Tarihi8 Ocak 2010

Olabilir ama hakiyle bağdaştırmak yanlış bence.Çünkü sanji ve zorodada hayvani bir güç var.Gördüğümüz kadarıyla haki yok.Meyvede yok.

Bu Sayfayı Paylaş

Konuya Bakanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık