Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Rob Lucci

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 122 43.9%
  • Sevmem

Kullanılan: 156 56.1%

• Kullanılan toplam oy
    278
Hayır bak mangaya göre değerlendireyim ;

Lucci burada resmen korkuyor, hemde baya baya, Luffy salıyor resmen.

Sandersonia ve Marigold ile dövüşürkende aynısı ;

İkisindede Flashback var.

Şimdi sana soruyorum, O sarışın amazon kadını mı daha önemli Luffy için, yoksa bizzat tayfasındaki Robin mi?

İlginçtirki Enies Lobby'den hemen sonra Kral haki tanıtılıyor, Shanks ve Beyazsakal çatışmasıyla. Bence bütün bunlar bir tesadüf olamaz, orada net haki kullandı Luffy, hemde baya baya babasından.
Amazon lily de Oda bize net olarak kral haki olduğunu gösterdi bize lucci dövüşünde ise adam bildiğin dayak yiyor yumrukları yerken tipi o hale geliyor. Crocodile dövüşünde de lucci sahnesindeki gibi sahne bulabilirsin. Luffy’nin neredeyse her dövüşünde öyle bir sahne var. Kral haki mi irade mi bilemeyiz. Kral haki kullandığı zaman mangaka genel olara bunu haki dalgası veya milletin bayılmasıyla gösteriyor zaten. Amazon lily de farkettiysen bir haki dalgası yayılıyor etrafa. Lucci o anda bir sürü yumruk yiyor tipinin öyle olması gayet doğal. Baksana gözleri fırlamış lucci’nin kral hakisi değil o bildiğin daya yiyor orda adam ve ordaki son bakış ise aha sıçtım bakışı :) amazon lily ve lucci örneğin aynı değil malesef.
Lily de dövüşmüyorken bağırarak o etkiyi yaratıyor lucci de ise yumruk yağmuruna tutuyor.

Burayı güzel yakalamışsın tebrik ediyorum.Yani onun için kral haki açan adam Robin için ne yapmaz.Ek olarak Luffy orada h.haki kullandıysa bile anlamamız kolay değildi.Çünkü etrafta bayılacak adam yok Lucci de bayılmayacağına göre ortada garipliği okuyucuya fark ettirecek birşey yok.Mangaka da zaten bunu o sıralar gizemli tutup saklamaya çalışacağı için ona da oldukça uygun bir sahne.

@Monkey D. Dragon

Şu an sayfalara baktım biraz ama bulamadım olması lazım öyle bir sahne vardı Sabo bozuluyordu Cp0 ismini duyduğu zaman.
Kral haki kullandığının belli olması için birinin bayılması gerekmiyordu yalnız. Bon Clay'da bayılmamıştı, Bon Clay için bile bitik haldeyken Luffy kral haki kullanıyor zaten. Bon Clay'da bayılmadı, bu da demek oluyorki o anlar Luffy direk rakibine karşı uyguluyor bu tekniği.

Bon Clay burada kral hakiyle yıkılmıyor, kurtlardan aldığı saldırılara artık dayanamıyor ve güçsüz düşüyor, ondan yıkılıyor.

Dedidiğim gibi Bon Clay için, Amazon kadın için hakisini salan, Robin için neler yapmaz.

Amazon lily de Oda bize net olarak kral haki olduğunu gösterdi bize lucci dövüşünde ise adam bildiğin dayak yiyor yumrukları yerken tipi o hale geliyor. Crocodile dövüşünde de lucci sahnesindeki gibi sahne bulabilirsin. Luffy’nin neredeyse her dövüşünde öyle bir sahne var. Kral haki mi irade mi bilemeyiz. Kral haki kullandığı zaman mangaka genel olara bunu haki dalgası veya milletin bayılmasıyla gösteriyor zaten. Amazon lily de farkettiysen bir haki dalgası yayılıyor etrafa. Lucci o anda bir sürü yumruk yiyor tipinin öyle olması gayet doğal. Baksana gözleri fırlamış lucci’nin kral hakisi değil o bildiğin daya yiyor orda adam ve ordaki son bakış ise aha sıçtım bakışı :) amazon lily ve lucci örneğin aynı değil malesef.
Lily de dövüşmüyorken bağırarak o etkiyi yaratıyor lucci de ise yumruk yağmuruna tutuyor.
Kral hakiyi ilk defa amazon lilyde göstermedi, enies lobby den hemen sonra Beyazsakal ile Shanks çatışırken gösterdi. Crocodile dövüşündede kullanmış olabilir, ona birşey demedim ben.

Ayrıca Kral haki sadece çöpleri bayıltmaya yaramıyor, böyle bir algı nereden çıktı anlamadım. Doflamingo ve Luffy kapışırken kral hakilerini tokuşturdular, kral hakiyi rakibi yıldırmak ve üstün gelmek içinde kullanabiliyorsun. Sadece çöp bayıltma nedir? Nereden çıkardın bunu?

Lucci dövüşünde yumrukları yerken tipi o hale gelmiyor birde, yanlış görmüşsün. Yumrukları üzerine kondurup sonra vuruyor Luffy saldırıları. Orada bariz Lucci'nin korktuğunu göstermiş. Bu adam G3'e soğukkanlı bir şekilde kafa atan bir adam, herhangi bir korku bile edinmemişti. O saldırıdan korkmasının başka bir anlamı yok bence, hakiyi salmış yani. Mangaka okuyucuya bırakıyor bunu, biz çözelim diye.

Son düzenleme:
Kral haki kullandığının belli olması için birinin bayılması gerekmiyordu yalnız. Bon Clay'da bayılmamıştı, Bon Clay için bile bitik haldeyken Luffy kral haki kullanıyor zaten. Bon Clay'da bayılmadı, bu da demek oluyorki o anlar Luffy direk rakibine karşı uyguluyor bu tekniği.

Bon Clay burada kral hakiyle yıkılmıyor, kurtlardan aldığı saldırılara artık dayanamıyor ve güçsüz düşüyor, ondan yıkılıyor.

Dedidiğim gibi Bon Clay için, Amazon kadın için hakisini salan, Robin için neler yapmaz.

Kral hakiyi ilk defa amazon lilyde göstermedi, enies lobby den hemen sonra Beyazsakal ile Shanks çatışırken gösterdi. Crocodile dövüşündede kullanmış olabilir, ona birşey demedim ben.

Ayrıca Kral haki sadece çöpleri bayıltmaya yaramıyor, böyle bir algı nereden çıktı anlamadım. Doflamingo ve Luffy kapışırken kral hakilerini tokuşturdular, kral hakiyi rakibi yıldırmak ve üstün gelmek içinde kullanabiliyorsun. Sadece çöp bayıltma nedir? Nereden çıkardın bunu?
Orada kurtlar düştüğü için garip birşeyler olduğunu anlıyoruz demek istediğim bu.O zamanlar h.haki açıklanmamasına rağmen belli oluyordu.Lucci dövüşünde de etrafta böyle hayvanlardan bir tane olsa %100 onaylardık kral haki kullandığını.

Ben kral haki kullandığını düşünüyorum yanlış anlaşılma olmasın.Ama demek istediğim mangaka anlaşılmaması için özel çaba sarf etmiş.Luffy ve Lucci'nin etrafında bizim görebileceğimiz kimse bırakmamış.

Lucci dövüşünde yumrukları yerken tipi o hale gelmiyor birde, yanlış görmüşsün. Yumrukları üzerine kondurup sonra vuruyor Luffy saldırıları. Orada bariz Lucci'nin korktuğunu göstermiş. Bu adam G3'e soğukkanlı bir şekilde kafa atan bir adam, herhangi bir korku bile edinmemişti. O saldırıdan korkmasının başka bir anlamı yok bence, hakiyi salmış yani. Mangaka okuyucuya bırakıyor bunu, biz çözelim diye.
Dostum yazdığın ilk iki kısım benim dediklerimle alakası yok. Benim söylemediğim şeyleri söylemişim gibi yazmışsın. O yüzde oraları atlıyorum.

Dikkatli baktığın zaman luffy nin elleri lucci nin içine giriyor ve ondan önceki sayfa lucci tekkai kullanıyor eğer elini koysaydı sadece eli içeri girmezdi. Hatta sana animesini atayım. Lucci o bakışı yumruk yerken atıyor.
Tekkai kullanmasına rağmen yumruklar etki ediyor o yüzden şaşırıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık