Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
  1. One Piece renkli manga çevirisi konu başlığı için tıklayınız.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Renklendirme Nasıl Yapılır!

'One Piece Resimler' forumunda T1T4N tarafından 9 Tem 2010 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. T1T4N Üye

T1T4N (Üye)
    Mesaj Sayısı 2,978
    Üyelik Tarihi13 Tem 2009
    Ders - 1 Kullanılıcak Araçlar !

1 - Boyanıcak Alanı Seçmek İçin Kullanıcaz !
    [ Kullanımı basit Shift ile + olarak seçin ( 2. Seçimde ) Alt ile - li olarak seçilen yerleri bıraka bilirsiniz ]

2 - Boyama Fırçası !
    [ Bildiğin Boya :D ]
    [ Renk Seçme - 1.'si Fırca Rengi 2.'si ise Silgi rengi ve Renk seçmek için Fırca kullanırken Alt ile renge basark seçe bilirsiniz ! ]

3 - Silme Aracı !
    [ Sil gitsin :D ]

4 - Damla !
    [ Bunu genelde üst üste gelenyerlerde yumuşatmak için kullanıcaz ! ]

5 - CTRL + M [ Kısaca Koyu olarak çizilen yerleri Normal çizilmiş gibi yapmak için kullanılıyor ! ]

6 - CTRL + SHİFT + ı [ Buda Seçtiğiniz zaman uygılayınca seçilen alanın tam zıttını alıyor çevreyi boyama kolay olsun diye ! ]

7 - CTRL + U [ Renk Ayarlama Eğer Rengi beyenmezseniz burdan 1.'den Rengi 2. Contrast'ını 3.'dende Işık ayarlarını değiştirebilirsiniz ! ]

8 - Blending [ Kenarlık gölge felan :D ]
    1 - Açılışı
    2 - Açılmış hali :D

Drop Shadow - Gölge !
    Inner Sahdow - İç Gölge !
    Outer Glow - Dış Aydınlatma !
    Inner Glow - İç Aydınlatma !
    Bevel - Yuvarlama gibi birşey !
    Stroke - Kenarlık !

9 - Layer

1 - Ekran'ın boyutu [ Köşede'de zaten % olarak verilmiş ! ama Alta basarak maus'un orta tuşu ile ayarlıya bilirsiniz . ]
    2 - Bilinmiyor :D
    3 - [ Burası en ama en önemli yer eğer işlemde hata yaparsanız burdan hata yaptığınız işlemi sile bilirsiniz ( Çek Çöpe At ( Güzel slogan oldu ha :D )]
    4 - Layer [ Burası en önemli 2.Yer burda Normal olan yerden Layer'in ayarlarını ! % olan yerlerdende renk yoğunluğunu felan ayarlıyorsunuz ! ] + [ Alttaki Klosörden Layerleri koyucağınız klosör ( Karışdırmayın diye - Dosyadan yeni Layer ( yada sanırım Ctrl + L ) Silmek içinde Layer'i çöpe taşıyın ! ]

10 - Fliter [ Bu bölümü açıklaması zor ama kısaca Özel efect bölümü diye biliriz genel olarak en güzelleri Artistic bölümünde zaten birtanesine tıklayınca diğerlerinin çoğuda aynı bölümde burayıda deniyerek öğrene bilirsiniz ! ]

11 - Magic Wand [ Kesme işlemi için kullanılan bir diğer opsiyon ama Piantdeki doldur gibi birbirine bağlı olan yerleri dolduruyor ( Manga sayfasının olduğu sayfayada seçer ! ) ]

Ders - 2 Boyama ve Gölgelendirme !

1 - Sayfa açılır ! [ Eğer soldaki Luffy gibi koyuysa Kesip Ctrl + M yapın ! ]

2 - Kesme ! [ Yüzün olduğu bölümü seçiyoruz ( Siyah çizgilerin üstünden alın ! ) ]

3 - Boyama ! [ Sonra yeni bir layer açıp Boyuyoruz ( Rengi animeden felan alın ! ) ]

4 - Layer ! [ Layer'i Multiply'a ayarlıyoruz ]

5 - Gölge ! [ Çizimde tırtık tırtık olan yerleri daha koyu renge boyuyoruz ( Renkler Animeden ) ]

6 - Aydınlatma ! [ Gölgenin üstüne anarengin daha açığını boyuyoruz ! ( Bu animede böyle birşey yok tabi siz ayarlıyıcaksınız :D ) ]

7 - Blur [ Normalde Damlayla üstünden birkere geçsenizde oluyor ama siz [ Filter - Blur - Gaussian Blur'dan ] ayarlıya bilirsiniz 0,1 - 0,5 arası verin yeter ( Bunu nerden bulcaz diyorsanız Ayarlar gibi üste ! ) ]

8 - Temizleme ve son işlem [ Cilt renignin olmadığı yerleri silgi ile silin ( çizgilerin hemen altından ! Not: Dikkat edin fırça ayarı %100 olsun ) Not2: Burda çizgilerin olduğu yerleri birazdaha koyu bir fırça ile boyadım ! ]

9 - Herşey bitti geri kalanı ! [ Herşey bitince Ctrl + Shift + ı kullanarak diğer tarafa geçiyoruz ve boyamıyıcağımız yerleri Alt a basarak - olarak çıkartıyoruz dahil etmek istersenizde Shift ile + olarka ekliyoruz ! ]

10 - Arkafon ! [ Arkafonu Griye boyadım ( Saçı gri diye :D ) ]

11 - Multiply'e ayarlıyoruz yine !

12 - Düzelt ! [ Burda saç düzgün olmadığı için düzelttim ! ( Multiply'de kestim tam yeri görmek için ve sonra Gri olan layeri sildim ! ) ve yeni layer'a animedeki saç rengine boyadım ]

13 - Tekrar Multiply yapıyoruz !

14 - Saç [ Buda gölgeleme ve Aydınlatma gibi Arkada kalan tarafları daha koyuya ve önde olan ışığın geldiği yerleri daha açığa boyuyoruz ( Renkler yine animeden 4 Renk kullandım Açık - Normal - Koyu - Daha koyu ) ]

15 - Sakal ! [ 1) Sakal normal saçtan farklı olduğu için burayı ayrı boyuruz öncek boyanıcak alanı kesiyoruz ! sonra saçtaki renkleri kullanarak önce ana renge ( Gri ) boyuyoruz sonra sakalın gölgeli tarafını boyuyoruz ( Koyu Gri ile ) sonra daha siyah olan yerleri ( daha koyu gri ile ) sonra fırca'nın boyunu [ resme göre değişir ! ] 2 - 4 boyutunda rasgele boyuyoruz ( bütün reklerde ) sonra tekrar Blur yapıyoruz ( 0,2 - 0,5 kadar ) sonra burgu yapıyoruz 8 gibi ve az Blur yapıyoruz tekrar ! 2) Buda bittikden sonra Filter - Artistic'den herhagi birini seçiyoruz ! sonra ordan sakala ! Brush Strokes'den Sapatter Uyguluyoruz ! Sonra tekaradan Artistic - Film Grain uyguluyoruz ! baktınız güzel olmadı bazı yerler Blur yapın :D ]

1-
    2-

16 - Elbise ! [ Elbiseyide kesip Multiply yapıp boyuyoruz ]

17 - Elbise gölgesi [ Gene koyu olan ( çizgi çizgi olan ) yerleri az koyu ve ışığın geldiği yerleri az açık yapıyoruz ]

18 - Arkafon ! [ Arkafonu Kestik ! ]

19 - Arkafonu Boyama ! [ Ben siyaha boyadım daha güzel durduğu için siz istediğinizi yapın isterseniz bulut felan olduğu için normal yapın :D ]

20 - Boyama [ Sonra siyahın üstüne Koyu kırmızı ile renk oranını açtım ve gağınık şekilde az boyadım ! ]

21 - Desen ! [ Sonra arkaya herhangi bir Brush ile ( ki benim en sevdiğim bu :D ) daha az açık renkle 1 2 kez felan basıyoruz ! ) ]

22 - Sonra baloncuğu kesip Kırmızıya Boyuyoruz !

23 - Tekrar Multiply !

24 - Sonra Belding ayarlarından Stroke ( kenarlık ) ekledim ( Siyah ) !

25 - Gözlüğü Kes !

26 - Sonra Gözlüğü Gri renge boya [ Gri olmasının bir sebebi yok ama gözlük normalde Şefaf olduğu için Gri yaptım ! ]

27 - Sonra Gölgeleme ve Aydınlatma [ az koyu ve açık renklerle ! ]

28 - En son aşama ! [ Multiply yaptığımız yerden en güzel hangisi olursa aşağı yukarı deneyin :D ( Ben Soft Light yapmışım :D ) ]

29 - En Son bitmiş hali ve Manga sayfası açık değilkende böyle görünmeli !
    [ Son sayfayı PS'de Manga sayfası'nın üstüne atıp Multiply yaparsanız aynısını görürsünüz :D ]
    [ Not Arkada bulutlar felan çıkabilir okadarda olsun :p Çünkü Multiply ama normalinde yok tabi ! ]

THE END​

Not1: Gölge olmuyor ! [ Örnek olarak alın çizgisinde çizginin altını ( Fırçayı 2pikxel boyutuna getirin )
    ve çizginin altını boyayın sonra açıkrenklede çizginin üstünü boyayın Blur yapınca ( 0,2 - 0,5 ) İş biter ! He gölgeyi nere koyucaz diyosanız onu biraz yaptıkdan sonra + Animeler ve diğer Renklendirmelerden öğreniceksiniz :D korkamyın 3 ayda yaparsınız ben 8 aydır felan yapıyorum :D ]

Ders - 3 Siyah Yerleri Boyama !

1 - Resmi açtık ! [ Sonra şapkayı kesiyoruz ! ]

2 - Sonra Boyuyoruz !

3 - Sonra Layerin Görünürlülüğünü [ Multiply yaptığımız yerin yanında %50 Yapıyoruz altı görünsün diye ]

4 - Gölge ve Aydınlatma ! [ Yine ışığın açısına göre yapıyoruz ! ]

5 - Blur yapıyoruz [ Burda Gurasian Blur Uyglayın ( 0,5 - 1 arası ) ama gölge ve aYdınmaları Damla ile birazdaha blurlaştırın ! Not: Burda Görünsün diye %100 yaptım Görüntüyü ! ]

6 - Sonra Tekrar % 50 yapıyoruz

7 - %50'de iken X'in olduğu yeri Yeni Layerde boyuyoruz ( Gölge yapmaya gerek yok ama Ben genede yaptım :D )

8 - Sonra yeni Layerde sakal yapar gibi 4 Rengi ( Çok açık pembe - Açık pembe - pembe - Koyu pembe ) renklerini 2 pixel'de fırça ile rasgele boyuyoruz !

9 - Blur yaptıkdan sonra ! eğer isterseniz Filter - Artistic'de desen deniye bilirsiniz ben ! Sapatter uyguladım azcık !

10 - Gelelim tekrar X'e burda Belding'den stroke ( kenarlık ekliyoruz belli olsun diye ! )

11 - Tabi X'in kenarları Bulur gibi olduğundan düzgün Kenarlık olmadı o yüzden seçip tekrar boyayp gölgelendirme yapıyoruz ( kenarlık zaten yaptığımızdan olduğu gibi işlityor ! Not: X'in şapka'nın ucu ilen yeri alta kaçtığı için azcık sildim ! )

12 - Kenarları yapmak için Bütün layerleri kapatıyoruz [ Layerin yanında Göz var ordan ! olmadı % ayarlarından 0 yapın oda olur :D ]

13 - Köşeyi kesiyoruz [ neden orasıda başka yer değil derseniz orası şapkanın ucunun sonu olduğundan geri kalanından ayırmak için üstü aldık altı alsak bu nasıl şekil diye kafayı yerdiniz :D Not: Resimde beyazyerin hepsini almışım orda bir hata olmuş siz beyaz yerin yarısını üsten alın ! Not2: Biraz alta doğru düz köşeler verin keserken gıvırım gıvırım olsun ! ]

14 - Layerleri açın ve yeni layer açarak kestiğimiz yeri bir güzel siyah renge boyayın !

15 - Sonra altıda aynı kesin ! ve siyaha boyayın [ Burda pek fazla tırtık bırakmasanızda olur ! ]

16 - Sonra orayıda Siyaha boyayın ! ve Blur verin azcık ( 0,1 - 0,3 felan )

THE END

2 - Pantalon !

1 - Pantalon seçilir ! [ Burda dikkat edilmesi gereken yer patalonu seçerken siyah köşeden azcık siyah yer bırakarak alın ! ]

2 - Yeni layer açık Boyayın [ Burda Beyaz bir Renge boyayın ben kont gibi görünsün diye azcık mavi yaptım ! ]

3 - Sonra % 50 şeffaf yapın ! Ondan sonra en caf caflı yerdeyiz :D pantalo'nun hatlarını belirleme bunda bende çok aşırı iyi değilim ama diğer renklendirmelerden felan kafanıza göre koyu çizgiler ekliyoruz [ Bu çizgiler gölgelendirme için kullanılıcak ]

4 - Sonra yeni layer açıp Multiply yapıyoruz ve boyuyoruz ve bu sayede sanki beyaz alanı boyar gibi boyuyoruz tabi koyduğumuz çizgilerde Gölgelendirme yapıyoruz [ dediğim gibi bunda bende çok iyi değilim o yüzden biraz çalışmanız lazım ! ]

5 - Sonra aydınlatma yapıyoruz ve burda siyah çizgilerin olduğu yeri azcık daha koyu renklerle boyamayı unutmayın ! [ Gölge tarafına doğru tabi :D ] Not [ Gölge ve aydınlatmalara az Blur yapın ( 0,3 felan yeter olmadı güzel olmayan yerleri Damla ile yapın ! ]

6 - Sonra yeni layer'da Kemerin beyaz olan yerleri herhangi bir renkle boyuyoruz [ dışına taşırmayın :D ] sonra rengi Ctrl + Shift + U ile düzeltiyoruz [ beyendiğiniz bir renk yapın ! ] Not: Unutmuşum burda kemerin olduğu yeride gölgelendirdim [ Gölgenin olduğu layer'da ]

7 - Burdada ilk layar ( şu çizgi koyduğumuz ) orda kemere 1 2 çizgi koydum !

8 - Sonra aynısını ayakkabıya uyguladım ( biliyorum dandirik oldu :D )

THE END

Not: Pantalon'un üstüne o siyah içzgileri nasıl yapıcam diye düşünüyorsanız rasgele çizip durun ( çizip çizip silin ) taki gözünüze güzel görünene kadar !

Ders - 4 Efektler ve Diğer Şeyler

1 - Manga Ses Efektleri !

1 - Sayfa Açılır ve Efektin olduğu bölüm Köşelerden kesilir !

2 - Yeni Layer açılarak Boyanır ( Ben kırmızı yaptım ! )

3 - Sonra Boyadığımız Layerde layerde Belding ayarlarından Stroke ( kenarlık eklenir ) ( Siyah yerin genişliği kadar eşit olsun ! ) Not: Belding'i 3. Resimdeki gibi İçe doğru yapın !

4 - Pattens Ovarly Bölümünden kafanıza göre desen verin
    [ Desenleri beğenmezseniz açılan karede sağda bir ok var ordan altta başka desenler var ( liste halinde yazılmış ! ) sonra çok kötü görünüyor diyorsanız Opticaliy'den görüntü oranı !
    Scaledende boyutunu ayarlıyorsunuz ]

5 - Ovarly'i ayarladıkdan sonra işlemleri yaptığımız layeri kopyalıyoruz [ Layere sağtık Üste Duplicate Layer var ordan ] Sonra Kenarlığı kaldırın ! [ Stroke'yi kapatın yani ]

6 - Sonra her 2 sinide şeffaf yapın ! ve siyah olan yerleri kesin ! Not [ Ben kesmek yerine Ctrl + Shift + ı yaptım sonra etrafını sildim ! 2. Resimde 1 2 yer kırmızı oralarıda fırça ile siyaha boyadım !

THE END

2 - Göz 1 !

1 - Gözü Dışarıdan kesin !

2 - Sonra yeni layer açıp Griye boyuyoruz [ Ne çok beyaz Nede Çok giri olsun :D ]

3 - Multiply yapıyoruz ! [ Bu arada Biraz Gölge ve aydınlatma veriyoruz işte [ Beyaz - Normal - Siyah ] ışığın açısına göre çok az + Yapınca Az Blur yapın ! ( 0,3 felan ) ]

4 - Sonra Siyah olan yeri yeni layer'da boyuyoruz ! [ Chopper'in göz rengi kahve rengi olduğu için kahve rengi yaptım :D ]

5 - Sonra gözün ortasına birazdaha koyu nokta koyuyoruz !

6 - Sonra yeni layer'da benim yaptığım gibi 3 tane beyaz ışık ekleyin ve biraz Blur yapın ( 0,3 felan )

THE END

3 - Deniz !

1 - Önce Denizi Seçin ! [ Ne kolay dimi :D ]

2 - Yeni layer açıp Multiply yapın ve Maviye boyayın [ Kafanıza göre alın rengi ]

3 - Koyu olan bölümü daha siyah bir maviye boyayın !

4 - Sonra denizin üstüne [ Siyah yerlere değil ] aydınlatma yapın daha az açık renkle ! [ siyah renge taşırmadan fırçayı küçültüp karalayın ( 2 felan ) ]

5 - Sonra ( 0,5 - 1 ) Blur yapın ! Normalde Burda normalde olay bitiyor ama biraz daha devam ettim ben ! :D

6 - Layer'i Kopyalıyoruz !

7 - Sonra Multiply yaptığımız yerden Liner Dodge yaptım [ başkasında yapabilirsiniz ! ]

8 - Sonra Filter - Artistic - Distort'da Ocean Ripple yaptım ! Sonra tabi 1. Resimde altta beyazlıklar var diğer layerları kapatım fırça ile oraları temizledim [ yanındaki reni kopyalayıp ( Altla basın renge ) boyadım ] Bitti !

THE END

4 - Bulut !

1 - Bulut kesilir [ Beyaz olan yerleride ya düz alın ( alttaysa ) yada yuvarlak alın ( üstteyse ) ]

2 - Sonra Yeni layer'a Az mavimsi Griye boyayın ! ve Layer'i Multiply yapın !

3 - Sonra benim yaptığım gibi Işıklandırma ve gölgelendirme verin ! ( Bu arada her seferinde hem gölge hem ışık verin ha ! ) [ Buranın en güzel yanı ne olursa olsun bulutta gölgelendirme ve ışıklandırma hep aynı :D ] Not: İsterseniz Gölgeyi daha kalın vere bilirsiniz ! Bende ilkez böyle yapıyorum kıvrım kıvrım normalde aydınlatma gibi yapıyordum !

4 - Sonra Biraz Blur verin !

5 - Devam Tekrar üstünden geçin ! [ Normalde 2. dediğim gibi birazdaha kalın verseydiniz Blur verip birazdaha üztünden geçip ( aynı renklerle ) az damla yapsayıdınız bitiyordu ama biraz değişik birşey yapim dedim :D ]

6 - Blur verin !

7 - Sonra tekrar daha koyu bir renkle üstünden geçtim ve Blur verdim ! Burda kısmen bitti ama işi uzatıcam ya :D

8 - Layeri kopyaladık !

9 - Sonra oranını % 33 yapın ( 2 sinide yapın yoksa çok koyu görünüyor :D ) Bitti isterseniz Effect'de ekliye bilirsiniz !

Özel Not : Eğer hava yağmurluysa felan Bulutun Rengini Ctrl + Shift + U ile koyulaştıra bilir isterseniz bata daha koyu renklerle yapabilirsiniz ! + Yıldırımda ekliyicem diyorsanız bunun için özel Brushlar var ( hatta bulutlar için bile var ama Blut güzel durmuyor :D )

THE END

Ders - 5 Saçlar - 1

1 - İlk bölüm seçin [ Biz olayı uç tarafta yapıcağımız için yüze yakın olan yerleri özenerek seçmeye gerek yok ama size kalmış :D ]

2 - Sonra yeni layer açın ve fırçayı resimdeki gibi yapın ! ve Ucu ile azıcık dağınık boyayın [ yada benim tutumğum gibi 1 2 kez basın ! ] Not [ Biraz gri yapın gri olmasının sebebide brook'un sacının siyah olması ( siyah olduğu içinde gri yaptım :D ) ]

3 - Sonra Uçları boyayın ve gıvrım gıvrım verin [ dikkat edin burda üsteki gibi dağınık değil %100 yapın fırçayı ] Not: [ fırça'nın boyu 3-4 yapın ]

4 - Az Blur verin [ güzel görünene kadar verin ben 3 vermişim ( 0,3 değil ha ) ]

5 - Bu sefer yine aynı ama rengi birazdaha açın ve fırçayı birazdaha küçültün [ misal 2 ]
    ( Uçları unutmayın )

6 - Tekrar Blur ama bu sefer daha az ( 2,1 yapmışım )

7 - Sonra birazdaha açık renk ve biradaha küçük bir fırça ( 1 ) ile kıvrımların biraz üstünden geçin ( n gibi biraz belirgin olan yerlerin üstüne yapın ! ( Uçları unutmayın )
    Not: ( Burda ben işlemi yapmışım ve Damlayı almışım sizde böyle alın ve 1 2 tık basın ) ve bitti !

THE END

2 - Saç 2 [ Kız ] !

1 - Saç kesilir ! [ keserken beyaz olan yerlerde olan saçların biraz içten alıp siyah yer bırakın ! ]

2 - Sonra yeni layer açıp Siyaha boyayın [ Robin'in saç siyah diye ]

3 - Sonra saçın hattına göre [ Tepede bir yuvarlak ve alnın olduğu yerleri kıvrımlı yapıp düz çekin ! ]
    ( Not: Acele olunca yamuk yumuk oldu az özenin :D ) ( Not2: Işığın gelmiyiceği yerleri yapmayın ! ) ]

4 - Sonra Blur verin ( 2.5 vermişim )

5 - Sonra az açık renkle birdaha yapın ! ( çizgileri )

6 - Sonra yine Blur [ Birazdaha az 2 yapmışım ]

7 - Sonra Layeri %50 yapın ! [ Işığın geldiği yerleri görmek için ! ]

8 - Çizgileri çektiğimiz renkle veya birazdaha açık bir renkle Işığın üstünden geçin ! ( Saçın altında ışık olamasına ragmen ben yaptım canım istedi :D ) Not: Layeri %100 yapın sonra ! [ Işığı WMWM gibi yapın çünkü animelerde böyle ( en azından OP'de :D ) ]

9 - Burda Damlayı küçültün ve çizdiğiniz ışığın üstünden normal görünene kadar geçin ( WMW gibi yapın yine )

10 - Yine aynı renkle biraz daha çizgi atın ! ( aynı açıya göre hatta yapa biliyorsanız aynı yerlerden :D )

11 - Sonra 2 - 2.5 kadar Blur verin !

12 - Sonra azcık daha açık bir renkle tekrar ışığın olduğu yerin üstesinden geçin ( ben tepe'sinede WMW yaptım biraz ! )

13 - Şimdi burda Saçı boyadığımız layeri Kopyalıyoruz [ Layere sağ tıklayıp Duplicate Layer diyoruz ( üste ) ] Sonra Filter - Artistic - Plastic Warp yapıyoruz [ bunu yapınca beyaz olan yerlere parlaklık felan veriyor sağdaki ayarlardan kafanıza göre yapın ! ]

14 - Sonra ışığın olduğu yerler hariç [ Tepe - Alın ve o alta yaptığım yer hariç ] Silgi ile silin !

15 - Sonra Blur yapın [ Ben 2 yaptım düzgün olsun diye ama tam olmadı isterseniz yine hatlardan biraz çizgi çekip 2.5 kadar felan verin daha güzel görünür ! ] ve Bitti !
    Not : İsterseniz Saçın yoğunluğu ile [ % ayarları ile ] oynayım istediğiniz gibi yapa bilirsiniz !

THE END

Ders - 6 Saçlar - 2

3 - Saç 3 [ Zoro ] !

1 - Saç kesilir !

2 - Yeni layer açıp Multiply yapıp Yeşile boyayın [ renkler animeden ! ]

3 - Saçın arkasını koyu yeşil önünü ve anlının biraz üstünü daha açık renkle boyayın !

4 - Saçın açısına göre [ yada koyduğunuz gölgeleme ve aydınlatmaya göre ] WMW gibi çizgiler çekiyoruz ( açık - normal - koyu ! )

5 - Blur yapın ! çok sırıtan yer olursa damla ile üstünden geçin !

6 - Birdaha aynen WMWM yapın ama en arkaya daha koyu birrenk daha ekleyin !

7 - Blur yapın ve sırıtan yerleride damla ile temizleyin Bitti !

THE END

4 - Saç 4 [ Luffy ] !

1 - Burda kesmedim Luzum duymadım ama çok güzel yapcam ben derseniz :D kesin ! sonra az gri bir renkle saçlara V A gibi şekiller verin ! [ uçlara ] ortaya ise benim yaptığım gibi birşey yapın !

2 - Sonra Düzgün görünene kadar Blur verin ! ve bitti isterseniz üstünden bir kez daha geçip yine Blur verebilirsiniz !

THE END

Ders - 7 Deri Elbise

1 - Deri Elbise [ Sanji ] !

1 - Elbiseyi kesin !

2 - Sonra Yeni layer açıp fırçayı benim yaptığım gibi yapın ve 2. resimdeki kadar basın [ Rengi sarımtırak koyu gri yapın ben gri almışım :p ]

3 - Açıya göre aydınlatma verin [ pantalondaki olay gibi rasgele ver sil ver sil yapıp istediğin gibi olunca dura bilirsin :D ] Not: İsterseniz daha keskin hatlar verebilirsiniz animeler böyle yapıyor ama ben öyle sevmiyorum :D

4 - Blur yapın !

5 - Sonra azdaha acık renkle birdaha üstünden geçin ! [ acık daha inceltin fırçayı ! ]

6 - Sonra düzgün görünene kadar Blur ve bitti :D

THE END

Renklendirme Videoları !

Hiç Birşey Anlaşılmıyor Ama Güzel Video ! [JP][PS'değil] :
    [YOUTUBE]M76aOWZfHQc&feature=related[/YOUTUBE]
    Saç Gölgelendirmesi İçin Güzel Video ! [ENG][PS'değil] :
    [YOUTUBE]bHvHpT65HmA&feature=related[/YOUTUBE]
    Tek Kelime İle Süper ! [ENG][PS'değil] :
    [video=youtube;--7X4kVszKo]http://www.youtube.com/watch?v=--7X4kVszKo&feature=related[/video]
    Bthiş Gölgelendirme ! [ENG][PS] :
    [YOUTUBE]cYcpNhQnMsQ&feature=related[/YOUTUBE]
    Bofesiyone İşte Budur ! :
    [YOUTUBE]ifmKZJrQ3Vs&feature=related[/YOUTUBE]

Derslerin JPG Dosyası !

Derslerin JPG Dosyası - 1: İndir
    Derslerin JPG Dosyası - 2: İndir
    Derslerin JPG Dosyası - 3: İndir

Brush !

Dersler İçin Brushlar ! : http://www.brushking.eu/
    Dersler İçin Brushlar ! : http://www.brusheezy.com/

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık