Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Red Hawk vs. Mes

Mes

(メス Mesu, literally meaning "Scalpel" - ''Cerrah Bıçağı'' ):
Law'ın çıplak eliyle rakibinin kalbini söktüğü tekniktir. Rakibin kalbi küp şeklinde bir kabın içinde dışarı çıkar, rakip ölmez ancak bayılır. Daha sonra ise bu kalp sıkılarak rakibi kontrol altında tutmak için kullanılabilir. Law'ın 100 korsanın kalbini aldığı teknik büyük ihtimal budur.

Red Hawk

(ゴムゴムの 火拳銃 (レッドホーク) Gomu Gomu no Reddo Hōku, literally meaning "Rubber Rubber Fire Pistol" - ''Ateşli Lastik Silahı'' ):
Luffy'nin gear second ve vulkanize tekniğini birleştirdiği ve sonucunda ortaya ateş çıkardığı bir tekniktir.
Rakipte patlamaya yol açar, hatta su altında Hody hızında ki birine dahi isabet edip, su altında patlamıştır.
Ace'in Hiken'i de ''Ateş Silahı'' anlamına gelir, Ace'in Hiken tekniği ile Red Hawk japoncada benzer şekilde yazılır. (火拳銃)

Fazla bir benzerlikleri yok ama Luffy ile Law karşılaşırsa ve Luffy ciddi olursa Law'ın "Mes"i kullanıcak şansının olucağını sanmıyorum.Öte yandan Red hawk'ı su altında o kadar etkili kullanabilimiş bir Luffy karada Red hawk'ı Law'a da isabet ettirir bu da büyük bir ihtimalle vs'nin sonu olur.

Edit:Sanırım sen hangisinin daha etkili olduğunu sormuşsun bu da Law'ın karşılaştığı kişiye göre değişir ama Luffy'nin tekniği hemen hemen herkesin üzerinde etkili olur.Tabi bu benim kişisel görüşüm

Fazla bir benzerlikleri yok ama Luffy ile Law karşılaşırsa ve Luffy ciddi olursa Law'ın "Mes"i kullanıcak şansının olucağını sanmıyorum.Öte yandan Red hawk'ı su altında o kadar etkili kullanabilimiş bir Luffy karada Red hawk'ı Law da isabet ettirir bu da büyük bir ihtimalle vs'nin sonu olur.
Aslında tüm açılardan karşılaştırılmasını istedim. Hangisi favoriniz, diğer rakiplere karşı nasıl, vesaire vesaire. Tabi teke tekte olur.

Haki bilen biri(law'ın tekniği için gözlem hakisi) eğer dikkati dağılmadıysa Law'ın tekniğinden kaçabilir.Luffy içinde iyi bir şekilde silahlanma'nın hakisi bilen biri Luffy'nin patlamasını yönlendirebilir,tabi birde Luffy'nin hızına yetişebilmesi lazım eğer hızına yetişemiyecek bir rakipse hem gözlem hemde silahlanmanın hakisi iyi kullanabilmesi lazım

Edit:Eğer Law'ın rakibi hızlıysa belki o da işe yarayabilir ama Law'ın ne kadar akıllı biri olduğunu biliyoruz.Tuzak kurup rakip hızlı olsa bile tekniği kullanabilir.

mes daha çok böyle sinsi tuzak saldırısı bu bakımdan red hawk bir admın önde çünkü daha çok aktif, saha saldırısı oluyor.
ama mes kesinlikle daha öldürücü-daha ölen yok bu yüzden ama:D-
ben aktif saldırıları daha çok severim o yüzden red hawk diyorum:)

Valheru21

Tartışmasız "Mes"
Eğer tartıştığımız Luffy vs Law değilse "Mes" çok tehlikeli çok komple bir teknik.
Law'ın en zayıf yönünün hızı olduğunu ve hızlı rakiplere karşı çaresiz kalacağını düşünen biri olarak.Luffy vs Law'da Law "Mes" yapabilirmi bilmemde teknik olarak Red Hawk'ın çok çok üstünde.

Red Hawk daha yıkıcı zarar verici ama rakibini saf dışı bırakmak için yetersiz.Mes ise bir anlık açıkta rakibini teke götüren bir teknik bence.Mes diyorum o yüzden.

Biz red hawk'ı sadece su altında kullanırken gördük onun için ne kadar etkili olduğunu tam olarak bilebilmemiz için karada da kullanması gerekiyor.

ikiside bitirici darbe ama bence hakili fiziksel bir güç her zaman meyve yeteneginden daha üstündür, tabi bu tamamen benim görüşüm:D

@alone&man

Katılıyorum :good: Red Hawk su altında bile bu kadar etkiliyken suyun üstünde ne gibi bir zarar verir belli değil.Ayrıca Mes kurnaz bir saldırı iken Red Hawk öyle değil.Güç olarak zaten Red Hawk üstün ama rakibini saf dışı bırakmakda Mes daha üstündür.Ama yinede Red Hawk diyorum :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık