Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Rajul (Konsept Hikaye)

youtube'de beyzbol kazaları gülmeme çelınç (ingilizcesini yazmakla uraşamıcam :D ) trend videolarında dolanırken aklımda birden death note ve fullmetal alchamist alt yapıları birleşse ne tarz bişi çıkardı diye bir fikir uyandı ve beynimin içine hikaye hücum etmeye başladı bende konsepti sizlerle paylaşarak düşüncelerinizi almak istiyorum.Baştan söyliyim edebiyatım sıfırdır gözleriniz kanamasın yani.
İşte başlıyoruz Karşınızda Rajul
-Simsiyah derin bir karanlık sonsuz bir boşluk tanı yok kavram yok sadece derin ve sade bir hiçlik var en başından beri böyleydi herşeyin ilki karanlıktı bilinmez ve sonsuz, ta ki çok uzaklarda bir köşede yokluğun içinde kızıl bir ışık kendini gösterene dek uzunca bir zaman boyunca küçük kızıl ışık büyüdü gelişti çok devasa boyutlarda muhteşem ateşten bir küre haline dönüştü galiba kızıl karanlığı sevmiyordu çünki bir an içinden milyarlarca sayıda eşsiz renklerde ışıklar çıktı ve karanlığın tüm uzak noktalarına fışkırırcasına sonsuzluğun içini adeta bir havai fişek gösterisi gibi ışıklar ile doldurdu.Kızıl küre karanlığın içini donatma işini bitirdikden sonra yakınındaki ışıklara birer birer dokundu ve onlarda tıpkı kızıl küre gibi kendilerine has renklere büründüler ve küreler halini aldılar.Kızıl'ın son'a bıraktığı bir tek ışık kalmıştı o özeldi diğer ışıklar içinde o mavi ışık en özeliydi kızıl onada dokundu ve diğer hiç bir şeye vermediği bir şeyi mavi'ye bahşetti kendi özünden bir parçayı.
Böylece mavi ışıkta bir küre halini aldı büyüdü daha sora gezegen olarak adlandırılacak kürelerin hiç birinin sahip olamıyacağı bir güzelliğe kavuştu.Kızıl'ın özü mavi'nin içinde yeşerdi onu besledi geliştirdi.Katmanlar ard arda sıralandı denizler ve taşlar hepsi bir ahenkle oluştu kızılın özü gezegeni besliyordu öylesine taze ve güçlüydüki mucizeleri sonsuzdu yeryüzü toprak ve su bakterileri ve canlıları oluşturdu kızıl özü hayatı oluşturuyor her şeye şekil veriyordu.Taze dünya oluşurken dünyanın altında kalan katmanlarda bir karanlık vardı yer yüzü şekillenirken kaynıyan kayalar ve minaraller karanlığın içine dolup onunla birleşti ergiyik akışkan bir form aldılar bu ergiyik sıvı toprağın altında bir süre yolculuk etti ve kızıl'ın özü ile karşılaştı bu sırada dünya üzerinde yaşam fışkırmaya devam ediyordu böcekler deniz canlıları kuşlar kertenkeleler hepsi doğal bir zincirden evrim geçirerek kendi formlarına ulaşıyorlardı.
Bu sırada kızıl ile karşılaşan karanlık ergiyik form akışını kesmeden kızıla doğru yol aldı ve ona bulaşıp üstünü kapladı o anda tüm hayat formlarının hızlı evrimi bir anda kesildi ergiyik form kızıl özünü kendine kattı ve onu özü yaptı topraktan metrelerce yükseğe fışkırarak yer yüzünün her bir yanına dağıldı dağılan parçalar kızıl özün gücüyle kendi şekillerini aldılar iki alt uzuv özerinde dik düz bir gövde iki yanında uzuv üstünde bir baş olan canlılar türedi
Kızıl özü ile birleşen esas büyük parça koyu gri bir form olarak kaldı ve yer yüzünden yavaşça yükselirken konuştu.
Ortaya neden çıktığını bilmiyorum lakin sen benin varlığı ışıklarınla işgal ettin bende senin en sevdiğin ışığını karanlığımla boğacağım ve senin bütün ışıklarını bir bir yok edeceğim.Koyu gri form kendinden büyükçe bir parçayı dünya'ya bıraktı yavaşça büyüyerek dünyadan uzaklaştı uzaklaştıkçada büyüdü ve dünyanın oldukça yakınında biyerde kızıl küre'nin karşısında yerini aldı daha sonra bu ilerliyen çağlarda ay olarak andlandıralacaktı.
Onun bıraktığı taşa gelicek olursak işte herşey esas bu noktada başlıyor diyebiliriz onun adı efsanelerde ''kader elementi'' olarak bilinecekti çünki temel formu ne sabitti nede akışkan kader elementi eline geçiren canlının arzularına yanıt veren ve arzusu hiddetlendikçe güçlenen bir elementtir ve bu hikaye bahsi geçen elementin gezegenin kaderini şekillendirişinin hikayesidir.
Hepsi bir anda esti dediğim gibi edebiyatım sıfırdır o yüzden mümkünse hikaye açısından değerlendirebilirip yorumlarsanız sevinirim :)

biraz karışık olmuş o yüzden doğru anlamamış olabilirim ama bana FMA tarafı ağır basmış death note kısmı pek belli olmamış gibi geldi

@F.M. Dostoyevski evet aynen dediğin gibi.Fikir kafama bir anda akın ettiği için toparlama ve üstüne düşünme şansım pek olmadı geldiği gibi ne varsa not defterini açıp bi anda yazdım sadece.He sonuç olarak bunun devamında ne çıkaracaksan derseniz orasını bende bilmiom :D
Yorumlar için teşekkürler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık