Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Power Rangers ve Germa Benzerliği

Bir çoğumuz germa yı gördüğünde power rangers a benzediğini dile getirmiş veya düşünmüştük. Başlıktan da anlaşılacağı gibi burda bu benzerliklere değineceğim. Ek olarak : kostüm değiştirip mecha lara binen kahramanların olduğu power rangers konseptine sahip seriler japonya da super sentai olarak adaladırılıyor. Japonyada bu küliyat 1970 lere uzanıyor. Power rangers aslında japonya da yayınlanan Kyoryu Sentai Zyuranger’in amerikaya uyarlanmış hali. Merak eden arkadaşlar için buraya link bırakıyorum https://kahramangiller.com/dizi/geek-terminoloji-sentai-nedir/
Neyse asıl konumuza dönelim eksik yazdığım bir şey olursa belirtirseniz güzel olur

1-Sayılar: power rangers ta karekterler sayılara sahiptir ve bu sayılar hiyerarşiyi belirtir. 1 numara her zaman liderdir. Germada sayılar var ama bir hiyerarşi belirtip belirtmediğini bilmiyoruz
2- Renkler : power rangers ta renkler var ve yine hiyerarşiyi belirtir. Germa da bu renk konseptine sahiptir.
3- Kostümler : her ikisinin olmasa olmazıdır. Germanın hafıza zırhları
4- Klonlar : power rangers uzaylı klonlarla savaşır. Germa klon asker üretir.

Power Rangers Güçleri
- Kırmızı rangers : kırmızı bir kostüm giyer ve numarası 1 dir bu komutan olduğunu gösterir. Cisimlerin içinden geçebilir. Lazer silahı kulanır.
- Mavi rangers : numarası 2 dir. Zihinsel bir koruma kalkanı yaparak kedini koruya bilir. Çok zekidir
- Sarı rangers : numarası 4 dür kendini istediği kadar klonlaya bilir. Ayrıca japonyada erkektir amerika versiyonunda kadındır
-Penbe Rangers : numarası 5 tir elini dokunduğu her elemente dönüşe bilir
- Yeşil rangers : numarası 3 tür kişilerin aurası ve zihnini okuya bilir. Bilgisayar ve makine dehasıdır.

Bahsettiğin güçler Power Rangers SPD serisindeki rangerlar sanırım. Jetix yada Jojo kanalında oynuyordu bir ara. Çok izlerdim.

Jack - Kırmızı
Sky - Mavi
Bridge - Yeşil
Elizabeth/Z - Sarı
Sydney - Pembe

Sadece Power rangers olarak değil daha çok bizim bildiğimiz amerikan serisi o Super sentai yada kamen rider göndermesi de olabilir ama net gönderme

Bunlar birleşince değişik bişey oluyordu ama. Bende oyuncağı bile vardı :gamyon: Bakalım Germa da voltran oluşturabilecek mi ?:fool:

Emeğine sağlık. Renkler ve numaralandırmalar tam uyuyor, harbiden de ordan esinlenilmiş heralde. Sarı Ranger Judge mı Sanji mi acaba?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık