Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Portgas D. Ace'i Anlamak

Okudum ama halen anlayamadım ben de. Ace'in babasının dünyadaki konumuna bu kadar takıntılı olması onun gözü kara kimliğini açıklayabilir ama bence neden korsan olduğunu açıklamıyor. Hayır bir de Garp'a soruyor ya yaşamayı hak ediyor muyum diye? Garp net bir şekilde böyle olduğunu düşünseydi seni yanına alır mıydı genç? Roger'a adım attırmamaya çalışan bir adam, senin sırf Roger'ın oğlu olduğunu düşünerek yaşamaya hakkın olmadığına karar verseydi en başta seni alıp korur muydu, saklar mıydı? Madem babanın yaptıklarından dolayı ölmeyi hak ettiğini düşünüyorsun, git babanın yaptıklarını kompanse etmek için tarihin gördüğü en büyük korsan avcılarından biri ol. Bak Garp'a feyiz al. Herif dünya asillerini seviyor mu? Hayır. Ama adı sanı bilinen çoğu korsanın kabusu olmuş. Hayır Ace'i savunanlarda da Garp'a gavat diyen de doludur kesin. Halbuki adam her zaman yaptığı şeyi yapıyor. Ne yapacaktı, Ace'i salacak mıydı? En azından Garp tutarlı, Ace'e kıyasla. Git Devrimci ol ne bileyim? Beyazsakalın kellesini alma hedefi nedir yani?

Haklıymışsın çok ağlamışlardır bu konuya @Shakky Olayların dramatize edilişini özellikle iyi sunduğun için Ace karşıtı tayfa gözyaşlarını içine akıtmıştır. :)

Yine ağlattın beni insafsız. Bizim ona forumda ettiğimiz laflar nefretimizden değil. Fujitora güç kullanmasın diye bağıran Dressrosa halkı geliyor ondaki gibi sözlerimiz asıl duygumuzu yansıtmıyor onu kaybettiğimiz için kızgınız o kadar.

Ben Ace in Rogerle olayını Naruto ve Kyubi olayina benzetiyorum Roger Acein kyubisiydi ama Ace onu anlayacak kadar sahne yer ve zaman bulamadı Eğer babasını kabullenseydi ve yaşasaydı yeni çağın krali olacak kişiydi bence ama Yazarımız bunun önüne geçti ve ace i yok etti

Herkesin her yaptığını kendi iradesi ile yaptığı ve pişman olmadığı bir olay.
Aile olmanın herkesin inancının ve ideallerinin kayıtsız şartsız kabul edildiği ve desteklendiği gerçeği.
Marineford'da olanlar talihsiz şeylerdi belki ama bize Whitebeard tayfasının ne olduğunu gösterdi. Bir çok hata ve bir çok kayıp ama mutlak inanç ve sevgi. Suçlu arayanlara, teslim olmadan önce peşine düşüleceğini bile bile sırf hayatını karartmış olmak için çocuk yapan tiple iyi eğlenceler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık