Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Portgas D. Ace †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 247 69.4%
  • Sevmem

Kullanılan: 109 30.6%

• Kullanılan toplam oy
    356
Ölmesi kesinlikle seri açısından iyi olmuş olan karakter. MF arcını da güzel yapan olaylardan biridir heralde Ace ve WB'nin ölümü. Yani seride ana karakter ve yanında olan kişilerin ölmemesine o kadar alışmışız ki birisinin başına bir şey gelince "aman bir şey olmaz kurtulur o" modundayız. O zamana kadar gösterilen ölümler de hep flashback üzerindeydi. Yani zaten ölmüş olarak tanıtılan birisinin ölümünü görünce ne kadar üzülebilirsiniz ki? Bazı hayranları keşke ölmeseydi falan diyor Ace için ama iyi ki de öldü. Sevmediğimden dolayı da demiyorum iyi ki öldü diye. Arada bu tür sevilen karakterlerin ölmesi lazım seride. Bu karakterlerin ölmesi de seriye bir şey kaybettirmez aksine hüzün ve heyecan katar. Hem o ölen karakter gözümüzde efsaneleşirdi ve onu iyi şeylerle anardık hem de seride acaba sırada kim ölecek? o bundan kurtulabilecek mi? gibi şeyler söylerdik. Ben mesela bu arc için Law'ın ve Dokuz kınlardan bazılarının (özellikle Kinemon'un) ölmesini istiyorum. O sevdiğin karakterlerin ölmesini görünce hüzünlenmek aslında güzel bir şey bir açıdan çünkü seri seni hüzünlendiriyor, o duyguyu hissediyorsun.

Ölmesi kesinlikle seri açısından iyi olmuş olan karakter. MF arcını da güzel yapan olaylardan biridir heralde Ace ve WB'nin ölümü. Yani seride ana karakter ve yanında olan kişilerin ölmemesine o kadar alışmışız ki birisinin başına bir şey gelince "aman bir şey olmaz kurtulur o" modundayız. O zamana kadar gösterilen ölümler de hep flashback üzerindeydi. Yani zaten ölmüş olarak tanıtılan birisinin ölümünü görünce ne kadar üzülebilirsiniz ki? Bazı hayranları keşke ölmeseydi falan diyor Ace için ama iyi ki de öldü. Sevmediğimden dolayı da demiyorum iyi ki öldü diye. Arada bu tür sevilen karakterlerin ölmesi lazım seride. Bu karakterlerin ölmesi de seriye bir şey kaybettirmez aksine hüzün ve heyecan katar. Hem o ölen karakter gözümüzde efsaneleşirdi ve onu iyi şeylerle anardık hem de seride acaba sırada kim ölecek? o bundan kurtulabilecek mi? gibi şeyler söylerdik. Ben mesela bu arc için Law'ın ve Dokuz kınlardan bazılarının (özellikle Kinemon'un) ölmesini istiyorum. O sevdiğin karakterlerin ölmesini görünce hüzünlenmek aslında güzel bir şey bir açıdan çünkü seri seni hüzünlendiriyor, o duyguyu hissediyorsun.
Ace devrimci, Sabo korsan olmalıydı. Hafızalar yerinde kalsa da olur. Sabo ölmeliydi o arc.

Ayakları götüne vura vura kaçarken götü aşınan karakterlerden biri! olmadığı için nefret ediliyor.
Kusursuz, haklı yada iyi karakter demiyorum, onları geçtim. Bu adam bi yola koyulmuş bunun sonucunda da yenilmiş ve idama gitmiş değil mi? Bu adam içten içe hatta bağıra bağıra geri dönmelerini, kendisi için kimsenin riske girmemesini istedi değil mi? Hatta yardım istemeyi geçtim 'nolur gelme oyaji' diyordu içten içe.
Olayın sonunda ise adamın yaradılıştan gelen doğası o. Sevdiklerine asla aşağılayıcı laf söylettirmek istemiyor ,sonucunda ölse bile. Tıpkı babası Roger gibi.
Aynı durum Luffy'nin başına gelse ve tam Luffy kaçarken birisi 'Kaç bakalım korkak Korsanlar Kralı ben olacağım' dese Luffy aniden durur ve diğerlerine kaçmalarını, kendisinin kalıp onun kıçını tekmeledikten sonrsa geleceğini söylerdi bundan adım gibi eminim.
Yani sırf son olay için gereksiz yüklenilmesi bana çok saçma ve en hafif tabirle çifte standart geliyor.
Ki ben asıl son olay için Ace'i takdir ediyorum. Babasına laf söyleyene ölse bile ağzının payını vermek istiyor - o sırada diğerlerine gitmelerini söylüyor - ondan sonra da kardeşinin hayatını kurtararak can veriyor.

Ace'i adam eden Luffy nasıl Ace'in yarısı kadar adam olamıyor ben onu anlamıyorum Sabo ve Luffy olmasaydı çöpün kralı olacak adamdı Ace az buz çocukluğunda adamlık öğrenmiştir bu ikiliden patates :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık