Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Plan Nasıl Ortaya Çıktı?

Hain kim?

• Kullanılan toplam oy
    143
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yasu'nun ölümüne kadar uzanan bu olaylar silsilesi başarısız bir plandan mı ibaret, yoksa ittifakın içinde gerçekten de bir hain mi var?

İsterseniz önce mangada geçen bazı kısımlara bakalım.

Mangada geçen bilgilere göre Zou'ya mevcut yöntemlerle ulaşması mümkün değil. Zaten İnu düşmanın Vivre Card sayesinde geldiğinden şüpheleniyor. Bu bilgi hainin bir Mink olduğunu gösterebilir.

Kin'emon bu simgeyi Wanolu herkesin anlayacağından ve ayak bileğinde ''Hilal'' simgesi bulunan kişilere dağıttıklarını söylüyor.

Bu noktaya kadar sıkıntı yok. Hatta kağıtları alan kişiler Kozuki ailesi geri döndüğü için büyük sevinç yaşıyor.

Bir şekilde düşman çok dikkatli dağıtılan bu kartları ele geçirip, ardındaki sırrı çözüyor. Wano'da yaşayanların anlayabileceği bir simge olduğu için çözmelerinde bir sıkıntı yok. Peki düşmanın eline nasıl geçti?

Neden Kyoshiro demeyin. Ayak bileği detayını hatırlayın.

Önceki Samurayda da hilal simgesinin bulunduğu yere bakarsanız iç ayak bileği kısmında olduğunu göreceksiniz. Kyoshiro'da ise öyle bir simge gözükmüyor. Tabi bir çizim hatası olabileceğini için üstünde durmaya gerek var mıdır? Bilemeyeceğim.

Ayrıca kart bir şekilde Hiyori'nin de eline geçmiş.

Kyoshiro bu simgeyi Hiyori'den öğrenmiş olabilir mi? Belki Hiyori yanlış kişiye güvenmiştir.

Diğer önemli bir detay ise Kiku'yu Wano'da bırakmaları ve denize açılmaları.

Hiçbirinin rotacılık hakkında bilgisi yok, ama bir şekilde Zou'ya ulaşmayı başarıyor. Buda akıllara İnu'nun vivre Kart teorisinin doğru olabileceğini gösteriyor. En azından orta bir vivre kartının olduğu kesin.

Peki o vivre kartına 9 Kına mensup herkes sahip miydi? Yoksa; Jack, Raizo'nun vivre kartına sahip olduğu için mi? Orada olduğun bu kadar emindi.

Bu konu hakkında gözüme çarpan bilgileri toplamaya çalıştım. Umuyorum yardımcı olacaktır. Sizinde gözünüze çarpan detay varsa paylaşın. :D

Son düzenleme:
Boş boğazlık yaptı diyorsun. Aslında yanlışlıkla söylemesi beklenir. :D
Wano'daki tamam da Zo'nun Jack ve adamları tarafından kolayca bulunması benim daha çok merak ettiğim bir husus. Aklıma gelen tel bir ihtimal var, yön bulmak için Oden ve adamlarının kullandığı vivre cardlar vardır, işgal sonrasında onları bulup Zo'ya ulaşmış olabilirler.
Ayıların oynadığını biliyordum da rol yaptığını ilk kez senden duydum. :D
Güven olmuyor işte :d

Bir ara Neko'nun hain olma ihtimalinden söz ediliyordu. Bence hain yok.
Kin'emon'un yapacagi plandan ne beklersin?

Ben tamamen 9 kının akılsızlığı olarak görüyorum. Bir yerde biri yumurtlamıştır farkına varmadan.
Şifreli mesaj diye Wano'daki herkesin anlayabileceği bir mesaj hazırlayıp, hiç tanımadıkları adamın yanında çekinmeden konuşan ve bahane olarak "Çok tanıdık davranıyordu, kim olduğunu sorgulamak ayıp kaçardı." diyen tiplerden bahsediyoruz.
Hain falan beklemiyorum yani. Sadece Orochi yine konuşturmuş zekasını.

Benim cevabım belli. Korsan tarafından. Kim olduğu da belli ama spesifik kişi yok seçeneklerde.

William biliyordur kimi dediğimi :rolleyes:

Kinemon'un hepsini Kyoshiro ile planlamış olma ihtimali nedir? Oroçi direkt olarak adını anmıştı herifin.
>Raizo'nun kartının ellerine geçmesini bilerek istemiştir. Minklerin Kaido'nun göndereceği gücü harcayacağına ve düşmanın güç kaybedeceğine sebep olmayı düşünmüştür. Gördüğümüz kadarıyla baya güçlü bir halk Minkler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık