Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Perona

'Diğer Kişiler' forumunda slayer tarafından 9 Eyl 2009 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Kyaaaa, Perona-sama <3

  57 oy
  76.0%
 2. Fazla çocuksu, sevmem.

  18 oy
  24.0%
 1. slayer Üye

  slayer (Üye)
  Mesaj Sayısı 25
  Üyelik Tarihi5 Haz 2009
  [​IMG]

  Perona
  (Perōna), Thriller Bark'ın çökmesinden önce oradaki Vahşi Zombilerin ve Sürpriz Zombiler'i komutanıydı. Gekko Moriah'ın liderliğini yaptığı Gizemli Dörtlü'den biriydi.

  Perona, Brook'un gölgesini geri almak için Thriller Bark'a gelen Hasır Şapka Korsanları'ndan Usopp ile karşılaşmış, ancak yenilmiştir. Moriah'ın düşeceğini anladığında Hasır Şapka Korsanları'nın gemisini alarak adadan kaçmak istemiş, fakat olay yerine gele Bartholomew kuma tarafından Dracule Mihawk'ın yaşadığı yer olan Kuraigana Adası'na gönderilmiştir. Daha sonra yine Kuma tarafından ağır yaralı olarak adaya gönderilen Roronoa Zoro'ya bakmıştır. 2 yıllık eğitim sürecinin ardında, Zoro'yu Sabaody'ye götürmüştür. Sabaody dönüşü tekrardan Thriller Bark'a uğrayıp, Kumashi'nin cansız bedenini almıştır. Şu anda Mihawk ile birlikte Kuraigana Adası'nda yaşamaktadır.

  Görünümü

  Parona kocaman ve yuvarlak gözleri olan kısa boylu bir kadındır. Önceden uzun ve açık pembe renkteki saçlarını siyah-beyaz renkte, çiçek biçimli tokalarla iki yana ayırırdı. Kafasında hiçbir zaman düz durduğu görülmeyen bir taç vardı. Dudaklarına kırmızı ruj sürer ve gözlerine kalın göz kalemi makyajı yapar. Üzerine uzun kollu, göğsünde siyah renkte bir kalp motifi olan ve göbeğini açıkta bırakan bir tişört giyerdi. Omuzlarında önünde pembe kurdeleler olan, kırmızı renkte bir pelerin vardı. Siyah-beyaz renkte, çizgili bir çorap giyerdi. Çorapları bacaklarını tamamen kapatırdı. Altında bir mini etek vardı. Eteğinin üzerinde kırmızı renkte ve tokasında kalp figürü olan bir kemer bulunuyordu. Ayaklarında kırmızı renkte, uzun, konçları kemerli ve yüksek topukları olan botlar vardır. Ayakları genelde içer doğru dönüktür. Yanında her zaman açık hali şeytana benzeyen, kırmızı renkte, sevimli bir güneş şemsiyesi taşır.

  [​IMG]

  Perona çocukken şimdi kullandığına çok benzeyen bir güneş şemsiyesi taşıyordu. Saçları iki yıl önceki gibiydi. Aynı tokalardan takıyordu ve kafasında aynı taç vardı. Üzerinde dizlerine kadar uzanan tek parçalık kırmızı bir elbise vardı. Ayaklarına yine kırmızı botlar giymişti. Boynuna ip bağladığı bir hayalet oyuncağını peşinde sürüklüyordu. Yanında da Kumae adında iri bir ayı vardı.

  [​IMG]

  On yıl önce Moriah'ın Hogback ile tanışması esnasında Perona'nın tacı yine kafasındaydı. Ne giydiği tam olarak belli olmasa da, giydikleri iki yıl önceki kıyafetlerini andırıyordu.

  İki yıllık zaman atlamasından sonra Perona'nın daha kadınsı giyindiği görülmüştür. Bu görünümünde üzerinde siyah renkte, eteğinde birçok fırfır olan bir straplez giyiyordu. Ayaklarında yine kırmızı botlardı vardı. Sol omuzunda pembe renkte bir yarasa dövmesi olduğu görülmüştür. Yine aynı kolunun bileğinde bir saat vardır. Parmaklarına pembe ojeler sürmüştür. Kafasında çiçek desenleri olan, büyük ve yuvarlak bir şapka vardı. Güneş şemsiyesi yine elindeydi ve yanında Kumashi'ye benzeyen doldurulmuş bir hayvan taşıyordu. Saçlarını da iki değil, daha fazla parçaya bölmüştür.

  [​IMG]

  Hasır Şapkalar'ın Dressrosa'dan sonraki ödüllerine bakarken çok farklı kıyafetler giydiği görülmüştür. Şu anda yakasında minik bir kravat olan, kısa kollu ve beyaz renkte bir gömlek giymektedir. Altında üzerinde haç desenleri olan oldukça kısa bir etek vardır. Şu an giydiği botlarının konçları eskiden giydikleri gibi kemerli değil, beyaz renkte kurdelelidir ve de topuklu değildir. Kafasında büyükçe bir hasır şapka vardır. Bu şapkanın üzerinde de bir taç bulunur.

  Kişiliği

  Perona son derece çocuksu ve gelişmemiş bir kişiliğe sahiptir. İnsanların ona ne yapmasını söylemesinden ve verdiği emirlerin yerine getirilmemesinden hoşlanmaz. etrafındakilerin fazla gürültü yapmasından hoşlanmaz. İlk başta Moriah'a sadık görünüyordu, ancak aslında onu bir çeşit koruma olarak görüyordu. Zoro, Kuraigana Adası'na düştüğünde normalde onunla düşman olmasına rağmen, ona yardım etmiş ve yaralarını sarmıştır. Bu özelliğinden onun, her ne kadar zalim biriymiş gibi görünmeye çalışsa da aslında arkadaş canlısı biri olduğu anlaşılabilir.

  Bir şeyleri sevimli bulmaya bayılır ve sadece sevimli olduğunu düşündüğü şeylerle ilgilenir. Hayalini kurduğu şey, yalnızca ona itaat eden zombi hayvanlardan oluşan bir krallık kurmaktır. Bu krallığa bulduğu tüm sevimli şeyleri doldurmayı düşünür. Sesinden dolayı Kumashi'yi sevmiyordu, ancak görüntüsünü sevimli buluyordu. Sesini sevmediği için onu sürekli olarak susturuyordu. Aslında sevimli şeylere olan bu tutkusu, onun çocuksu olan kişiliğini yansıtır. Dövüş esnasında oyun oynamayı çok sever. Normalde yapamayacağı halde Usopp'u kalbini ezmekle tehdit etmiş, bu tehdit neredeyse Usopp'un kalpten gitmesine neden olmuştur.

  Perona'nın böcek fobisi vardır. Usopp onun üzerine sahte hamam böcekleri attığı zaman çığlıklar eşliğinde ağlamıştır. Ayrıca biraz saftır. Usopp'un 10 tonluk çekici kaldırabilmesine anında inanmış, normalde çekicin vuruşunda zarar görmemiş olmasına rağmen korkudan bir süre baygın kalmıştır.

  Şeytan Meyvesi güçlerine çok güvenir ve onlarla herkesi yenebileceğine inanır. Bir Shichibukai olan Kuma'yı gördüğünde başta korkudan ufak çaplı bir şok geçirse de, hemen özgüveni yerine gelmiş ve Kuma'ya meydan okumuştur. Lakin tek yemiştir. Ayrıca çok inatçı biridir. Negatif Hayaletler, Usopp'un üzerinde işe yaramadıkları halde sürekli onları kullanarak Usopp'a saldırmaya çalışmıştır. Çünkü Usopp'un gücünden etkilenmemesini bir defalık gerçekleşen bir şans olarak görmüştür.

  Zaman atlamasının ardından biraz daha olgun birine dönüştüğü söylenebilir. Ancak yanında halen oyuncak ayı taşıması, sevimli şeylere olan düşkünlüğünün hala bitmediğinin göstergesidir.

  Yetenek ve Güçleri

  Perona, Gizemli Dörtlü'den biri olduğu zamanlarda büyükçe bir zombi ordusuna sahipti. Eski arkadaşı Hogback bile Perona'nın Moriah için çok önemli olduğunu söylerdi.

  Perona'nın ilk yardım bilgisi yok denecek kadar azdır. Yaralı bir şekilde yanına düşen Zoro'yu baştan aşağı bandajlamıştır. Yine de artık her ne yaptıysa, Zoro'nun yaraları iyileşmiştir. Ayrıca birazcık rotacılık da bilmektedir. Zoro'yu, Sabaody'ye o getirmiştir.

  Şeytan Meyvesi
  Perona, Paramecia türü bir Şeytan Meyvesi olan Horo Horo no Mi'yi yemiştir. Meyvesinin gücü sayesinde hayaletler yaratabilir. Hayaletlerini "Haberleşme Ağı" olarak kullanabilir, onlara gözlem ve dinleme işi yaptırabilir. Hayaletleri içinden geçtikleri kişilere negatiflik, aşağılık kompleksi, cesaretsizlik gibi olumsuz duygular verir. Ayrıca kendi ruhunu da bedeninde çıkarıp, hayalet gibi kullanabilir. Perona tamamen hayaletleri ile bağlantı halindedir. Onların gördüklerini görebilir, duyduklarını duyabilir. Ayrıca yarattığı bir hayaletin içinden bir sürü yeni hayalet de çıkabilir.

  Hayaletler içlerinden geçtikleri kişilerin yaşama sevincini öldürür ve onları doğmuş olduklarına bile pişman eder. İçinden hayalet geçen kişi çaresizlik içerisinde yere çöker ve ölmeyi diler. Bu da o kişiyi açık hedef haline getirir. Ancak zaten yaşama sevinci olmayan kişilere karşı bu güç işe yaramamaktadır. Usopp, normalde de sürekli endişeli ve negatif biri olduğu için hayaletler onu etkileyememiştir.

  Perona aynı zamanda hayaletlerini bir bomba gibi kullanabilir. Yarattığı Mini Hayaletler taş bir duvara zarar verecek kadar etkili şekilde patlayabilir. Daha büyük hayaletlerin, daha yüksek hasar gücü vardır. Ayrıca astral seyahat yapabilir. Bu formuda fiziksel olarak hiçbir şeyi etkileyemez, ancak nesnelerin içinden geçebilir ve boyutunu istediği gibi büyütüp, küçültebilir. Astral seyahat yaptığı zamanlarda vücudu bilinçsiz ve savunmasız kalır. Bu yüzden bu tekniği yapacağı zaman vücudunu bir yere saklar.

  Ek Bilgiler

  - Birçok One Piece karakterinde olduğu gibi, Perona'nın da kendine has bir gülüş tarzı vardır; Horo-horo-horo-horo-horo!

  - Perona bir korsan olmamasına rağmen, kendine ait bir korsan simgesi vardır. Bu simge etrafında alev desenleri olan ve kafasına taç takan bir kuru kafadır. Aşağıda görebilirsiniz;

  [​IMG]

  - Perona, 4. One Piece Popüler Karakterler anketinde 21. sıradaydı. 5. ankette 12. sıraya yükselerek, en popüler 4. kadın karakter olmuştur.

  - Perona'nın giyim tarzı Gotik Lolita olarak tabir edilen tarzı yansıtmaktadır.

  - Perona ilk aşamada sessiz ve prenses benzeri bir kız olarak tasarlanmıştır. Aşağıda görebilirsiniz;

  [​IMG]

  Künye

  Adı: Perona
  Okunuşu: Perōna
  İngilizce Adı: Perona
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 443, Anime 338
  Bağlantıları: Dracule Mihawk, Thriller Bark (Eski), Gizemli Dörtlü (Eski)
  Unvanı: Vahşi Zombiler'in ve Sürpriz Zombiler'in Komutanı (Eski)
  Lakabı: Hayalet Prenses (Jap. Gōsuto Purinsesu, İng. Ghost Princess)
  Yaşı: 25
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 7 Haziran
  Boyu: 1.60 cm

  Şeytan Meyvesi
  Adı:
  Horo Horo no Mi (Tr. Boşluk Boşluk Meyvesi, İng. Hollow-Hollow Fruit)
  Anlamı: Boşluktan gelen
  Türü: Paramecia

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Perona
  Çeviren: Smoker
  Yayınlandığı Site: http://korsanfan.com
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Eyl 2016
 2. Triblanka (Üye)
  Mesaj Sayısı 69
  Üyelik Tarihi30 May 2009
  Ayısına hayranım ahhahahha
   
 3. L Canavar Vasfi

  L (Canavar Vasfi)
  Mesaj Sayısı 80
  Üyelik Tarihi2 Nis 2009
  bana çok çekici geliyo bu hatun perona-sama :D teşekkürler slayer
   
 4. Triblanka (Üye)
  Mesaj Sayısı 69
  Üyelik Tarihi30 May 2009
  Shit..

  Pardon dostum teşekkür etmeden geçmişik yahu :p

  Eline Sağlık .eh
   
 5. Ero Sennin (Üye)
  Mesaj Sayısı 118
  Üyelik Tarihi14 Haz 2009
  Ellerine saglık güzel olmuş
   
 6. Gece Sir Crocodile

  Gece (Sir Crocodile)
  Mesaj Sayısı 212
  Üyelik Tarihi31 Tem 2009
  elıne saglık slayer .
  cok tatlıydı bu ya :)
   
 7. slayer Üye

  slayer (Üye)
  Mesaj Sayısı 25
  Üyelik Tarihi5 Haz 2009
  Rica ederim. Herhalde en sevdiğim düşman budur:) Korsan düşman olarak Perona marine düşman olarak Tashigi:)
   
 8. Mesaj Sayısı 12
  Üyelik Tarihi4 Tem 2009
  zoroyla beraber tayfaya girme ihtimali var
  şuanda zoroyla araları baya iyii, hemde çok renkli ve farklı bi karakter
  tayfaya girebilir
  [​IMG]
   
 9. mondem (.!)
  Mesaj Sayısı 336
  Üyelik Tarihi12 Ara 2008
  İlginç bi karakterdi. Zavallı ayısına çok çektirdi xD
  Bu şirin kızın tanıtımı için sağol slayer ^^
   
 10. beyazbıyık (Üye)
  Mesaj Sayısı 18
  Üyelik Tarihi24 Nis 2009
  bende nedense bu kızı çok çekici bulmusumdur :D tanıtım için teşekkürler ellerine sağlık olsun
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık