Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Oyuncak Meyvesi'nin Mutlak Gücü

One Piece izlemeye başladığımdan beri herkes gibi en güçlü meyve hangisi acaba diye düşünür dururum arada. Aklıma hep beni en çok dehşete düşüren ve korkutan şeytan meyvesi gelir o da Hobi Hobi No Mi meyvesi.

Sugar'ın sahip olduğu meyve. Dokunduğu insanları oyuncağa çevirebiliyor, oyuncak olan insanları istediği gibi kontrol edebiliyor, oyuncağa dönüştürülen kişiyi herkesin hafızasından siliyor ve sonsuz gençlik veriyor.

Bu meyvenin beni korkutan tarafı oyuncağa çevirme ya da itaat ettirme tarafı değil sizi herkesin hafızasından bir anda silip sizi adeta tarihten silme gücü.

Yapmanızı rica ettigim değerlendirmenin Sugar üzerinden olmaması bu meyveye Karasakal gibi birinin sahip olduğunu düşünün sinsiliği ile tüm amiralleri oyuncağa çevirip tarihten silebilir ve bunu yaparken kimse bir şey farketmez. Hatta daha da ileri gideyim Goroseileri tarihten silip tüm dünyaya hakim olabilir. Böyle bir meyvenin varlığı bana çok korkutucu ve aşırı geliyor, sizin düşünceleriniz nedir?

Zamanında bu meyvenin Kayıp Yüzyılda kullanıldığına inanıyorm. Bu yaşananların günümüze gelmesini de engellemiştir. Özellikle Antik Krallığın hükümdarlarına kullanılmış olabilir.

Haki kavramı gelmeden önce serideki çoğu meyve mutlaktı (bknz: Smoker hasar almazdı.). Haki kavramının meyveler üzerinde mutlak etkisi var. Bu yüzden bu meyvenin de sınırını hakinin belirlediğini düşünüyorum. Yoksa Teach asla böyle bir meyveyi kaçırmazdı Dünya Hükümeti'de buna dahil. Ayrıca oda hiçbir meyveye mutlak güç vermiyor, en azından TSden sonra. O yüzden bu meyvenin Garp ve Roger gibi haki masterlarının üzerinde işse yaramayacağını düşünüyorum.

Düşünsene 40 yıldır önüne geleni oyuncak etmişsin aniden karşına bi örümcek çıkıyor korkuyorsun hepsi düzeliyor intikam isteyen bir orduya dönüşüyor.

Haki kavramı gelmeden önce serideki çoğu meyve mutlaktı (bknz: Smoker hasar almazdı.). Haki kavramının meyveler üzerinde mutlak etkisi var. Bu yüzden bu meyvenin de sınırını hakinin belirlediğini düşünüyorum. Yoksa Teach asla böyle bir meyveyi kaçırmazdı Dünya Hükümeti'de buna dahil. Ayrıca oda hiçbir meyveye mutlak güç vermiyor, en azından TSden sonra. O yüzden bu meyvenin Garp ve Roger gibi haki masterlarının üzerinde işse yaramayacağını düşünüyorum.
Vücudu hakiyle kaplayıp meyveyi etkisiz kılabilirsin belki o da var .

İşte o yüzden en iyi meyveleri en dandik kişiler yerken, en dandik meyveleri de en güçlü kişiler yiyor. Seride böyle bir denge kurmuş Oda bey :/
Bence güçlü gördüğümüz meyveleri güçsüz kişiler yediği için meyvenin açıklarını görmüyoruz ve mutlak geliyor. Ne de olsa kullanıcı güçsüz olduğu için meyvenin açığını bulmaya gerek kalmadan yeniliyor.
Birde Usopp-sama mutlak meyve savar gibi bir şey.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık