Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben nerede yaşarsam yaşayayım alacak olsam diskli versiyonunu tercih ederdim zaten. Tr'yi kazanmak gibi bir dertleri hiç olmadı ki zaten olum kıçı kırık amele ülkeden oyun alsalar ne almasalar ne kafasındalardır eminim. Ziggo bir ülkenin vatandaşlarının yüzü gülsün diye belki de milyonlarca insan tarafından talep edilecek sürümü kaldırmazlar.
Bu sadece türkiye için geçerli değil ki. Muhtemelen parası değersiz olan tüm ülkelerde yaşıyorlardır. He umursamayabilir eyw. Piyasası düşer tr de. Adam için ''tr de cd li oyun satmıyorum sadece dijital'' demesi de zor olmasa gerek. Çok koleksiyon isteyen yurtdışında da 700 liraya alır zaten.

Bu sadece türkiye için geçerli değil ki. Muhtemelen parası değersiz olan tüm ülkelerde yaşıyorlardır. He umursamayabilir eyw. Piyasası düşer tr de. Adam için ''tr de cd li oyun satmıyorum sadece dijital'' demesi de zor olmasa gerek. Çok koleksiyon isteyen yurtdışında da 700 liraya alır zaten.
Neti çök kötü olan yerler için dijital sürüm satmamayı anlarım ama senin dediğini daha önce yaptıkları bir yer varmı ki la? Daha doğrusu bu nesilde öyle çıkarmayı planladıkları bir yer?

Neti çök kötü olan yerler için dijital sürüm satmamayı anlarım ama senin dediğini daha önce yaptıkları bir yer varmı ki la? Daha doğrusu bu nesilde öyle çıkarmayı planladıkları bir yer?
Bunu bilmiyorum. Pazarlama stratejisi sonuçta. Adam aleti satmaya çalışmıyor mu zaten? X oyunu yaptın atıyorum 50 milyona. Türkiyede 1 liradan satsa bile oyunu, bir zararı yok zaten adamın. Zaten 50 milyon basmışsın. Dijital çıkarıp normal fiyata çekebilir ve satış yapabilirsin. 700 liraya kim alcak oyunu allasen? Sen oyun şirketi de değilsin. Adam oyun ucuz olsa da 8000 e aleti almak zorunda zaten. Bu bana garip geliyor.

Düşün benim elimde bir dijital ürün var ben bunu yapmışım. Gelen her para bana kar. Çünkü artık giderim yok. Gittim gelişmiş ülkelere sattım kazandım kazanacağımı. Fakir ülkelere ucuza satıp ordan da kar etmek mi, yoksa aynı fiyata koyup 3-5 satıp nerdeyse hiç kar etmemek mi?

Bunu bilmiyorum. Pazarlama stratejisi sonuçta. Adam aleti satmaya çalışmıyor mu zaten? X oyunu yaptın atıyorum 50 milyona. Türkiyede 1 liradan satsa bile oyunu, bir zararı yok zaten adamın. Zaten 50 milyon basmışsın. Dijital çıkarıp normal fiyata çekebilir ve satış yapabilirsin. 700 liraya kim alcak oyunu allasen? Sen oyun şirketi de değilsin. Adam oyun ucuz olsa da 8000 e aleti almak zorunda zaten. Bu bana garip geliyor.

Düşün benim elimde bir dijital ürün var ben bunu yapmışım. Gelen her para bana kar. Çünkü artık giderim yok. Gittim gelişmiş ülkelere sattım kazandım kazanacağımı. Fakir ülkelere ucuza satıp ordan da kar etmek mi, yoksa aynı fiyata koyup 3-5 satıp nerdeyse hiç kar etmemek mi?
Öyle zaten dijital üründen her türlü kar edersin sana zararı olmaz. Bölgesel kilit koyarsın kimse sistemi sömüremez de bu şekilde. Ya bekledikleri para şimdi de geliyor ya da iplemiyorlar işte. Biz böyle fiyatların evveliyatını sevelim diyoruz ama alan alıyor anasını satayım

Öyle zaten dijital üründen her türlü kar edersin sana zararı olmaz. Bölgesel kilit koyarsın kimse sistemi sömüremez de bu şekilde. Ya bekledikleri para şimdi de geliyor ya da iplemiyorlar işte. Biz böyle fiyatların evveliyatını sevelim diyoruz ama alan alıyor anasını satayım
E tamam ben de bunu diyorum zaten. Adam istese yapar. Yapmıyor. Biz bunu niye savunalım?

Sana savun veya yanlış konuşuyorsun falan demedim bizi iplemiyorlar dedim
E tabi. Adam bunu yapsa oyunlar 100-200 lira olsa. Belki sen ben düşüncez ki ''yurtdışından aleti 5k ya alsam 200 liraya da oyunu alırım güzel güzel oynarım'' adam aletini gene sattı. Ama şimdi ''aleti alsam bile oyun 700 lira ******* 3-5 excluseve için bu paraya değmez'' diyip geçiyoruz. Ben pcm de 200 liraya hala oyun alabiliyorum. Hatta duruma göre çok daha ucuza bile alabiliyorum sonyle ne işim olur. Benim için hava hoş yani. :D

Bak sana sıradan gideyim.

Olum sony gömüyorum. Kimi karşılaştırcam? PC ya da X box. Ben burda pc tarafını savunuyorum. Aynı oyun. Cd var diye biri diğerinin nerdeyse 2 katı.

Ps fiyat düşüremiyor evet? İndirim yapmakla fiyat düşürmek aynı şey mi? Ben de indimli pc fiyatlarını atayım o zaman? Burada ilk fiyat tartışıyoruz.

Evet yurtdışında aynı fiyat zaten. Çünkü yurtdışında 60 dolar normal bir fiyatken burda o 600-700 liralara çıkıyor. Neden cdyi satan taşıma komisyon falan derken kuru da ekleyince belli bir fiyatın altına satmak karlı olamıyor. Eee dijitalde bu sorunlar yok. Adam dijitalde 300 liraya satılsa kutulu satamaz diye dava açıp kazanbiliyor (ki yaşandı bu) sonuç olarak sen de dijitalini 700 liraya görüyorsun. Karşı taraf sadece dijital satıp herhangi bir gideri olmadığı için istediği gibi fiyatlandırma çakabiliyor.

Normalde microsoftu da gömerdim ama o da üyelik getirdi. 14 liraya ben geçen 500 liralık flight simülatör aldım. Evet bazı şirketler yerel fiyatlandırma yapmıyor ama bu tamamen onların gavatlığı. Steamle ya da x bir platformla alaksı yok. Bkz alyx 80 liraydı. Ama cd li satanda şirket istese bile (atıyorum ubisoft) cd li versiyonu olduğu sürece belli bir fiyatın altına asla düşemez rekabet kurulu gelir birader sen napıyon der cezayı keser.

Attığın resimde de dediğim gibi. 60 dolar zaten bizim için normal kurda uçuk bir fiyat. Attığın fiyatlandırmayı bize çevirince zaten gene bir şey değişmiyor. Zaten sorun da burda. Cd varken yerel fiyatlandırma yapılamaz. Konu bu. Tartıştığım bu.

Bkz

Koleksiyona gülüyorum çünkü sen cdleri koleksyoncular için çıkattıklarını iddia ettin. E kardeşim koleksiyon ürünlerinin içinde cd yoksa neden cd okuyucu var hala aletin?
Tamam işte senin dediğin tamamen yerel fiyatlandırma ile alakalı cd ile alakalı değil ki. Ulan dregın :D
Ps Türkiye kura göre oyunlarını avrupadan daha uyguna ve daha çok indirim yaparak satıyor ve indirim günlerinde cd fiyatıyla dağ kadar fark oluyor mesela spiderman örneği gibi.
120 Tl ye aldım sonra Teknosa’ya gittim 420Tl yazıyordu bi gülümseme olmuştu yüzümde.

Ben çoğu oyuna sahibim ve şu ana kadar aldığım en pahalı oyun 300 liraydı. Onu da çıktığı gün aldığım için .
Ondan sonrası 220 sanırım. Ve bu fiyata aldığım oyun sayısı maximum 3-4. Bu arada cd ile asla bu fiyatlara alamazdım.
Bu arada benim ps plus ile 12 TL’ye 600 liralık oyun almışlığım var.
Ps denettirmiyor direkt hediye ediyor yani üyeliğin bitse bile oyunlar senin.

Yerel fiyatlandırmaya gelirsem buna bende kızmıştım ama indirimle aldığım için henüz sorun yok.
Yerel fiyatlandırmada Pc zaten daha önde çünkü daha ucuz bu yüzden Türkiye’de oyun oynamak isteyen gitsin pc toplasın. Konsol Türkiye’de lüks işi artık. Zaten Türkiye hiç Konsol ülkesi olmadı yoksa bunları şu an tartışmıyor olurduk.

Cd’ye gelirsek Ps5 ile ps4 oyunlarını oynayabiliyorsun ve ps4 döneminde cd toplamış adamın her türlü diske ihtiyacı var.

Neyse bunları tartışmak anlamsız cd nasıl olsa birkaç yıla yalan olur ve Türkiye’deki oyun fiyatları artmaya devam edecek. Acı gerçek bu.

E tabi. Adam bunu yapsa oyunlar 100-200 lira olsa. Belki sen ben düşüncez ki ''yurtdışından aleti 5k ya alsam 200 liraya da oyunu alırım güzel güzel oynarım'' adam aletini gene sattı. Ama şimdi ''aleti alsam bile oyun 700 lira ******* 3-5 excluseve için bu paraya değmez'' diyip geçiyoruz. Ben pcm de 200 liraya hala oyun alabiliyorum. Hatta duruma göre çok daha ucuza bile alabiliyorum sonyle ne işim olur. Benim için hava hoş yani. :D
Kimi insana beleş oyunlar ve ps plustan gelen oyunlar bile yeter la. Arada bir indirim dönemi ucuza oyun denk getirir vs. Sana hava hoş çünkü zamanında pc toplamışsın. O da olmasaydı ne olurdu bir de onu düşün pc toplanmıyor lan resmen şu an. Elim ayağım titriyor kombinasyonlara ve fiyatlara baktıkça.

Kimi insana beleş oyunlar ve ps plustan gelen oyunlar bile yeter la. Arada bir indirim dönemi ucuza oyun denk getirir vs. Sana hava hoş çünkü zamanında pc toplamışsın. O da olmasaydı ne olurdu bir de onu düşün pc toplanmıyor lan resmen şu an. Elim ayağım titriyor kombinasyonlara ve fiyatlara baktıkça.
Pc parçalarında konsol gibi ekstra vergi yok lan. Pc olması gerekenden daha ucuz şu an. Bu arada ben yurtdışında çalıştım da aldım. Zaten euro ile gelmiştim tr ye. Kur bana asla girmicekti yani lsdjfşlsjdf Ben bugün de toplasam mis gibi toplardım.

Tamam işte senin dediğin tamamen yerel fiyatlandırma ile alakalı cd ile alakalı değil ki. Ulan dregın :D
Ps Türkiye kura göre oyunlarını avrupadan daha uyguna ve daha çok indirim yaparak satıyor ve indirim günlerinde cd fiyatıyla dağ kadar fark oluyor mesela spiderman örneği gibi.
120 Tl ye aldım sonra bir gün Teknosa’ya gitt 420Tl yazıyordu bi gülümseme olmuştu yüzümde.

Ben çoğu oyuna sahibim ve şu ana kadar aldığım en pahalı oyun 300 liraydı. Onu da çıktığı gün aldığım için .
Ondan sonrası 220 sanırım. Ve bu fiyata aldığım oyun sayısı maximum 3-4. Bu arada cd ile asla bu fiyatlara alamazdım.
Bu arada benim ps plus ile 12 TL’ye 600 liralık oyun almışlığım var.
Ps denettirmiyor direkt hediye ediyor yani üyeliğin bitse bile oyunlar senin.

Yerel fiyatlandırmaya gelirsem buna bende kızmıştım ama indirimle aldığım için henüz sorun yok.
Yerel fiyatlandırmada Pc zaten daha önde çünkü daha ucuz bu yüzden Türkiye’de oyun oynamak isteyen gitsin pc toplasın. Konsol Türkiye’de lüks işi artık. Zaten Türkiye hiç Konsol ülkesi olmadı yoksa bunları şu an tartışmıyor olurduk.

Cd’ye gelirsek Ps5 ile ps4 oyunlarını oynayabiliyorsun ve ps4 döneminde cd toplamış adamın her türlü diske ihtiyacı var.

Neyse bunları tartışmak anlamsız cd nasıl olsa birkaç yıla yalan olur ve Türkiye’deki oyun fiyatları artmaya devam edecek. Acı gerçek bu.
Olum prekendeciler laf ediyor diye adamlar asıl fiyatı çekemiyorlar. İndirim olayı başka bir konu. Belki cd olmasa adam yarı fiyatına normalde satıcak ve dediğin bu indirimlerle belki çok çok daha ucuza alacaktın. Ama şimdi durum bu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık