Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Historia

36 saat bekleyemediler sanki :D

yalnız incelemeler silineli baya oldu zaten. Daha da mı silcekler?

aynı zamanlarda spamlanan pozitifler olsa da negatifleri silmiştiler sadece. NG’nin işine geldi aslında bu durum.
Haterları böyle ayıklayamasaydılar ve 36 saatten sonra başlasaydı daha düşük olurdu şuan. Pozitif spamlayıcılar ceplerinde kaldı çünkü.

bi de oynayanların değil de inceleyicilerinkilere baksanız negatif veya ortalama görüşü olanlar sadece yorum yapmış ve puan vermemiş. Neyden korktular, ırkçı falan mı ilan edilmek istemediler bilemem artık. Korkmadan puan verseydiler zaten inceleyici kısmındaki puan da daha düşük olurdu.

oyunun hakettiği de 6,5-7. Perspektifin sıfır olduğu, bazı doğru/yanlış meselelerinde insanların kesin senle aynı fikirde olduğunu farzettiğin bi oyun yaparsan böyle ayrılık olur zaten.

kimisi için 8-9 luk kimisi için 4-5’lik bi oyun çıkmış. Hakettiği gibi nerdeyse 6 şuan (5,6). Ve bence kötü rakam değil. Ben olsam en sevdiklerime 8,5-9 veririm zaten.

Bugün tanıtımını yapsalar üçüncü oyunun ve trailerde abby'i falan gösterseler oyuncular sahneye domates değil komple hali atar. Öyle bir haklı nefret var. 6.5 puan bu oyun için idealdir teknik detaylarının hatırına bu kıvama gelir zamanla. Oyun siteleri Sony'i yalamaya doyamamış anlaşılan yeni maceralar peşindeler en iyi yalayana bol ödül var bir sonraki nesilde.

@Historia

36 saat bekleyemediler sanki :D

yalnız incelemeler silineli baya oldu zaten. Daha da mı silcekler?

aynı zamanlarda spamlanan pozitifler olsa da negatifleri silmiştiler sadece. NG’nin işine geldi aslında bu durum.
Haterları böyle ayıklayamasaydılar ve 36 saatten sonra başlasaydı daha düşük olurdu şuan. Pozitif spamlayıcılar ceplerinde kaldı çünkü.

bi de oynayanların değil de inceleyicilerinkilere baksanız negatif veya ortalama görüşü olanlar sadece yorum yapmış ve puan vermemiş. Neyden korktular, ırkçı falan mı ilan edilmek istemediler bilemem artık. Korkmadan puan verseydiler zaten inceleyici kısmındaki puan da daha düşük olurdu.

oyunun hakettiği de 6,5-7. Perspektifin sıfır olduğu, bazı doğru/yanlış meselelerinde insanların kesin senle aynı fikirde olduğunu farzettiğin bi oyun yaparsan böyle ayrılık olur zaten.

kimisi için 8-9 luk kimisi için 4-5’lik bi oyun çıkmış. Hakettiği gibi nerdeyse 6 şuan (5,6). Ve bence kötü rakam değil. Ben olsam en sevdiklerime 8,5-9 veririm zaten.
Sanırım direkt olarak spam incelemeleri sildiler. Hate yorumlarından binlercesini silmek zorunda kaldıkları için özellikle onları belirttiler çünkü oyunu beğenen birisi illa yorum atmak zorunda değil gider oyunu satın alır keyfine bakar ama mesela ND’den nefret eden birisi veya leaklere bakıp bu ne iğrenç diyip oyunun içine bakmadan metacritic’e gidip kötü yorum yapabilir o yüzden sesini duyurmak için öyle platformlara yazmak zorunda o kişi.
Oyun çıktıktan sonra İlk saatlerde sadece negatif yorum vardı ve pozitif yorumlar günler sonra geldi.
İlk 12 saatte bile binlerce negatif yorum vardı.
Bundan dolayı negatif yorumların çoğunluğunu incelemek zorunda kaldılar.

Şahsi fikrim bir oyun hemen değerlendirmeye açılmamalı zaten onu çok önceden değiştirmemeleri hataydı.
36 saat iyi bir zaman en azından bu değerlendirmelere bakıp oyun alanlar yanıltılmamış olur.

@Historia

Hak veriyorum 36 saat cidden çok önceden konmalıydı. Ama bu oyun için konuşursak leak’ler olmasaydı bile 1-2 saatten sonra böyle bi nefret yağmasına şaşırmazdım ben. Tabi rakam olarak fazlaydı ve bunun sebebi net leak’lerdi. Ama o olmasaydı da 2 saatte başlardı.
Leak’lerin en ağırı oyun başı oluyor çünkü. Diğeri de oyunun başında olmasa da belli ediliyor.

Düzgün yazarlar mı, hakkı verilir mi o ayrı mesele. Ama sen gidip de “ben neil druckman’ım len, bana güvensinler işte ne yaparsam beğenirler len” deyip milleti dolandırırsan hak ettiğin gibi hate yersin.

İlk 1-2 saatte zaten tüm trailer’ların, neil druckmann’ın ağzından çıkanlafların,röportajların direk yalan olduğunu anlıyorsun zaten.

şimdi o laflara ve trailer’lara bakıp da bu oyunu alsam ben de delirirdim. Bildiğin dolandırıcılık yaptıkları için 0’ı basardım zaten. Yaptığı şeyi iyi yapmış olsun ya da olmasın ben bunu almamışım ki.
Tüm posterlerde filmi komedi gösterip aslında korku filmi yapmaya benzemiş. İsterse dünyanın en iyi korku filmi olsun komediye gelen kişi onuncu dk’da jump scare yediğinde o salondan çıkar, onun siniriyle gider yeni üyelik alıp metacritic’te 0’ı basar.

@Historia

Hak veriyorum 36 saat cidden çok önceden konmalıydı. Ama bu oyun için konuşursak leak’ler olmasaydı bile 1-2 saatten sonra böyle bi nefret yağmasına şaşırmazdım ben. Tabi rakam olarak fazlaydı ve bunun sebebi net leak’lerdi. Ama o olmasaydı da 2 saatte başlardı.
Leak’lerin en ağırı oyun başı oluyor çünkü. Diğeri de oyunun başında olmasa da belli ediliyor.

Düzgün yazarlar mı, hakkı verilir mi o ayrı mesele. Ama sen gidip de “ben neil druckman’ım len, bana güvensinler işte ne yaparsam beğenirler len” deyip milleti dolandırırsan hak ettiğin gibi hate yersin.

İlk 1-2 saatte zaten tüm trailer’ların, neil druckmann’ın ağzından çıkanlafların,röportajların direk yalan olduğunu anlıyorsun zaten.

şimdi o laflara ve trailer’lara bakıp da bu oyunu alsam ben de delirirdim. Bildiğin dolandırıcılık yaptıkları için 0’ı basardım zaten. Yaptığı şeyi iyi yapmış olsun ya da olmasın ben bunu almamışım ki.
Tüm posterlerde filmi komedi gösterip aslında korku filmi yapmaya benzemiş. İsterse dünyanın en iyi korku filmi olsun komediye gelen kişi onuncu dk’da jump scare yediğinde o salondan çıkar, onun siniriyle gider yeni üyelik alıp metacritic’te 0’ı basar.
Hani oyunun içeriğiyle alakalı yorum yapmam hata olur çünkü oyunu ne oynadım ne de izledim sadece gameplay’e baktım. Birinci oyunu oynadım o da baya iyiydi. TLOU2’yi alacaktım ama ondan önce baya oyun almıştım ve onları oynadıktan sonra sanırım Ghost of Tsushima’yı oynarım yani daha sürer 2. oyunu oynamam.

Dediklerin doğru olabilir fakat şöyle bir durum var ki bu adamlar her ne kadar dediğine göre milleti kandırmış olsa da kitle buna rağmen seriye bağlı kalmış. Linçleyenler ne kadar berbat dese veya içeride yaşanan durumları beğenmese de oyun kağıt üzerinde çok başarılı yapım olarak geçiyor.

Hani neden başarılı yapım çünkü profesyonel kurumlar 95 puan vermiş ve leakler çıktıktan sonra ön siparişlerde herhangi bir düşme de yaşanmamış. Üstüne üstlük oyun ilk üç günde konsolda satış rekoru kırıyor. Hani sinemadaki filmi değerlendirmek için önce para verip bilet alman gerekiyor ama oyunlarda öyle değil, oyun çıktıktan sonra internette her şey açık ortada oluyor.
Oyun kanalları veya yayıncılar hariç kimse öylesine bir oyunu denemek için 60$-70€-500TL vermez.

Yani linç veya hate bombardımanı mı desem pek başarılı değildi, ha bu leakler olmasa belki daha çok satacaktı bilemiyorum.
Senin dediğin kandırma durumu da olmamış olsa belki daha çok satacaktı.
Demem şu ki zaten bunlar kağıt üzerinde başarılı olarak gözükse de emin ol Neil Duckman nasibini almıştır ve bu tür hataları düzeltmeye çalışırlar ve objektif eleştirileri de dikkate alırlar ama linçi ciddiye almadılar ve alacaklarını da düşünmüyorum.

Hani oyunun içeriğiyle alakalı yorum yapmam hata olur çünkü oyunu ne oynadım ne de izledim sadece gameplay’e baktım. Birinci oyunu oynadım o da baya iyiydi. TLOU2’yi alacaktım ama ondan önce baya oyun almıştım ve onları oynadıktan sonra sanırım Ghost of Tsushima’yı oynarım yani daha sürer 2. oyunu oynamam.

Dediklerin doğru olabilir fakat şöyle bir durum var ki bu adamlar her ne kadar dediğine göre milleti kandırmış olsa da kitle buna rağmen seriye bağlı kalmış. Linçleyenler ne kadar berbat dese veya içeride yaşanan durumları beğenmese de oyun kağıt üzerinde çok başarılı yapım olarak geçiyor.

Hani neden başarılı yapım çünkü profesyonel kurumlar 95 puan vermiş ve leakler çıktıktan sonra ön siparişlerde herhangi bir düşme de yaşanmamış. Üstüne üstlük oyun ilk üç günde konsolda satış rekoru kırıyor. Hani sinemadaki filmi değerlendirmek için önce para verip bilet alman gerekiyor ama oyunlarda öyle değil, oyun çıktıktan sonra internette her şey açık ortada oluyor.
Oyun kanalları veya yayıncılar hariç kimse öylesine bir oyunu denemek için 60$-70€-500TL vermez.

Yani linç veya hate bombardımanı mı desem pek başarılı değildi, ha bu leakler olmasa belki daha çok satacaktı bilemiyorum.
Senin dediğin kandırma durumu da olmamış olsa belki daha çok satacaktı.
Demem şu ki zaten bunlar kağıt üzerinde başarılı olarak gözükse de emin ol Neil Duckman nasibini almıştır ve bu tür hataları düzeltmeye çalışırlar ve objektif eleştirileri de dikkate alırlar ama linçi ciddiye almadılar ve alacaklarını da düşünmüyorum.
Kağıt üzerinde Got sezon sekiz de başarılı. Bu nasıl bir ılıklıktır Historia kendine gel lütfen :of:

Ben bu puanlama ağlamalarını anlamıyorum. Adam oyunda x bir şeyi beğenmez. Puanı düşük verir. İlla oynaması mı gerekiyor? Adam sabah kalkıp “dur şuan sebepsiz kötü puan vereyim” falan demiyor sonuçta. Oyunda hoşuna gitmeyen x bir şey görüyor ya da öğreniyor bir şekilde. Adam beğenmediği oyunu neden alıp oynasın ki zaten? Tepkisini hem oyunu almayarak hem de puanı düşük vererek koyabilir hakkıdır. Sen de bu oyuncuyu kazansaydın o zaman derler adama.

@Historia

Oyunu inceleyenlerin puanlamalarına bakıyorsun. Önceden yazdığım gibi mesela metacritic’te oyunu ortalama veya kötü görenler puan bırakmamış linç korkusundan.

puan verenlere gönderilen mesajların resimlerini de hala bulabilirsin. Sony bildiğin “hakkını yemişsin” tarzı mesajlar atmış 7-8 verenlere bile. Daha önce başka bi oyunda böyle bişey görmedim. Şimdi sonyle araları bozarlarsa bundan sonra kod alabilecekler mi? Onun korkusu da var.

oyunu çok normal şekilde eleştirenlere bile twitter’dan falan bakabilirsin abu subuk şeyler söyleniyor. Irkçı, cinsiyetçi falan. Direk “yayında şöyle şöyle dedi” tarzı iftiralara maruz kalan da var. Oyun şuan modern sanat gibi oldu resmen. “sen ne anlarsın” deniyor baya. Eleştiren cahil ilan ediliyor bildiğin.

Troy baker ve neil druckmann eleştirilere karşı inanılmaz kötü tepki verdi. Bildiğin kabul edilmiyor, şunu bunu anlamamışsın tarzı şeyler yazmışlar, söylemişler sürekli. Uzun röportajlar yapıldı bunlarla sessiz falan kalmadılar.

bi de her şeyi geçtim. İnceleme yapanların oyunun en önemli şeyleri hakkında konuşması yasaktı.
Bahsettiğim 2 leak bu. Biri ilk 1-2 saatte olan şey. Diğeri ise oyunun direk 10-12 saatiyle alakalı. Bildiğin oyunun ikinci %50’si hakkında konuşamıyorsun v ilk yarıdan da en önemli sahne hakkında konuşamıyorsun. Ne anladık bundan?

god of war’daki blades of chaos’un saklanması gibi bişey değil bu. O bi sürpriz, bi bonustu. Bu oyunda oyunun direk ne olduğunu saklamış.
şöyle düşün: kratos yerine sadece oğluyla oynasaydık, kratos tutorial ormanından sonra kullanılamasaydı hoşuna gider miydi? Oyun çok iyi bile olsa kratos için alan 0’ı basardı.

yani hem kandırmışlar hem de inceleyenlerin insanlara “bakın yalan söylemişler” demesi yasak.

böyle bi durumda oyunun satmamasını nasıl bekleyebilirsin ki zaten? Millet trailer’lara bakarak, incelemelere bakarak, oyunun ismine bakarak satın alıyor oyunu.

oynayıp da nefret eden kesim büyük bu arada. O da gayet normal. Tam aksine en baştan dürüst olsaydılar bu kadar nefret yemezdi.Gösterilen hikaye hoşuna giden alırdı oynardı. 2 milyondan fazla yine satabilirdi ama onların büyük kısmı herhalde beğenirdi.

spoiler’ı versem aslında milletin derdini çok iyi anlayacaksın da neyse :D

Son düzenleme:
Kağıt üzerinde Got sezon sekiz de başarılı. Bu nasıl bir ılıklıktır Historia kendine gel lütfen :of:
Elma ile armut’u karıştırıyorsun red :(
7 sezon izlemişsin zaten gidip de 8. sezonu izlemek için bilerek spoiler’a veya birilerin yorumuna bakmazsın.
Fakat bir oyunu satın almadan veya oynamadan internete bakarak oyun hakkında kitap bile yazarsın.
Yani bir oyunu değerlendirmek için satın almak zorunda değilsin ama bir diziyi veya filmi izlemek için onu önce izlemek zorundasın.

@Starrk Bu arada yine söylüyorum oyunu oynamadım ve Naughty Dog akrabamın şirketi değil :D yani söylediklerimi tamamen verilerden yola çıkarak teori üreterek söyledim.
Bu arada oyunlar hakkında değerlendirme yaparken spoiler veremezsin bu her oyunda öyle yani bu oyuna özel bir şey değil. Bunun için ayrı bir pencere açıp Spoiler talk adı altında eleştiriyorlar.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık