Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Oyun Dünyamız

'Oyun Sohbet' forumunda Knocking Master tarafından 6 Tem 2014 tarihinde açılan konu

1. Meradorn Üye

Meradorn (Üye)
    Mesaj Sayısı 302
    Üyelik Tarihi19 Ağu 2017
    Onun gelişmişi diyelim çok daha hızlı iyileşeni çok daha güçlüsü falan. Yani aynı türler ama Nemesis daha başarılı olmaya yaklaşmış hali. Cebinden üç tane o ikinci oyunda ki abiden çıkartır. Bir de o peşimizen yürürken bu Nemesis direkt koşuyor falan ürktüm gene valla ne diyeyim.

2. Kuzan Majesteleri

Kuzan (Majesteleri)
    Mesaj Sayısı 1,840
    Üyelik Tarihi4 Kas 2014
    Yok yav 2. oyundaki daha psikopat duruyor o yürümesi sinir ediyordu beni.

3. Meradorn Üye

Meradorn (Üye)
    Mesaj Sayısı 302
    Üyelik Tarihi19 Ağu 2017
    Valla bu konuşuyor falanda nerede olduğu belli değilken Starsss diye ses yankılanıyor falan. Üçüncü oyun gelsin hele Bunu bir gör unutacaksın o şapkalı bey efendiyi. Yürümesi sinir edici o doğru ama yürüdüğü için sana yetişmesi zor olduğundan üstünde bir rahatlık var. Nemesis ise bir kolunda bazuka peşinden at kovalar gibi koşturuyor. Hani şimdi dönüp bakınca tabi 20 yıllık oyuna o kadar korkutuc gelmiyor ama Re 2 grafik kalitesinde görünce acayip korkutacağı kesin gibi Nemesis'in.

4. Kuzan Majesteleri

Kuzan (Majesteleri)
    Mesaj Sayısı 1,840
    Üyelik Tarihi4 Kas 2014
    Xenomorph'un tahtını alabilecek mi bakalım. Bu tarz oyunlardaki yaratıkları xeno ile kıyaslıyorum hep.

5. Meradorn Üye

Meradorn (Üye)
    Mesaj Sayısı 302
    Üyelik Tarihi19 Ağu 2017
    Bizi kovalayan yaratıklar arasında beni en çok geren prince of persia 2 de ki Dahaka abimizdir. Biliyorum korku oyunu değil Prince of persia serisi ama ona rağmen öyle karizmatik bir abiydi ki kovaladığında acayip geriliyordum bizi.

Alien de ki yaratığın yerini alır mı bilmiyorum Nemesis ama senin için bence en azından Tyrant'ın yerini alcaktır

6. Kuzan Majesteleri

Kuzan (Majesteleri)
    Mesaj Sayısı 1,840
    Üyelik Tarihi4 Kas 2014
    Aynen var öyle insanları tribe sokan karakterler.

7. Yubashiri-sama #VatanhainiOden

Yubashiri-sama (#VatanhainiOden)
    Mesaj Sayısı 5,815
    Üyelik Tarihi3 Eyl 2014
    Ha işte tam olarak Japonika olan kısmı bu işte. Yani Jill gibi bir polis hatta ne polisi? Biz de karşılığı özel hareket polisi gibi bir şeydi galiba. Asker bile diyebiliriz kendisine. O yıllarda böyle giyinmez. Tam bir Japon zihniyeti şöleni. Haddinden fazla stilize ve Japon gözünden batılı imajı.

Animeden kastım tam olarak bu yani :D

Nemesis şu açıdan Japon kafası fazla canavarımsı. Eskiden insan olan birisi için fazla canavar ve kimliksiz. Fakat bu kimliksiz bi tekinsizlik ve korku yaratmıyor çünkü fazla canavar. Japonlar sever fazla karman çorman canavar.

Batılılarsa daha insan benzemesini ve tekinsiz gözükmesini sever. Yeni Nemesis'in suratı ve hatta burnu var. Yani baya bi insandan bozma ve şimdiden ağır bi tekinsizlik yaratıyor bence. Büyük risk almışlar umarım yeterince korkutucu olur. Geçen RE2'de de Mr. X'e bu yüzden fedora eklemişler hatta kararsız kalmışlar. Sonra fedoranın daha creepi gözüktüğüne karar verip bırakmışlar.

Son düzenleme: 9 Ara 2019
  8. Meradorn Üye

Meradorn (Üye)
    Mesaj Sayısı 302
    Üyelik Tarihi19 Ağu 2017
    Valla Mr x bile insanı geriyorsa Nemesis bayağı korkutur. Bir kere tip olarak çok daha ürkütücü karanlık bölümlerde salyaları aka aka peşimizden koşacağını düşünürsek. Bazuka desen var Mr x de konuşma yoktu Nemesis de o da var stars diye geziyor Koşma desen oda var.

Ses olayını umarım ileri taşırlar hani bir yaratığın sesi geldiğinde hangi odadan hangi açıdan geldiğini anlamak için illa 2 bin tl verip kulaklık almamıza gerek kalmamalı. Yeni nesil de Bunu hedefliyorlarmış bakalım. Re oyunu gibi oyunlara çok gidecek bir özellike çünkü 3d ses özelliği daha çok gerer ortamın içine çeker insanı.

Birde Re 8 nasıl olacak onuda merak ediyorum ben Nemesis Mr x sistemi tutmuşken bu sistemi bırakmazlar uzun süre. Re 8 yani asıl devam oyunun da gene göreceğizdir Nemesis veya Mr X vari bir düşman. Hatta söylentiler vardı bu sefer bir adada geçecek oyun ve gene bizi kovalayan ölümsüz bir abi olacak diye. Adada senaryo dışı keşif edilecek bir kaç bina falan olursa loot bulmamız için bizi oralarda bile kovalarsa falan bayağı güzel olabilir.

9. Starrk Üye

Starrk (Üye)
    Mesaj Sayısı 1,070
    Üyelik Tarihi12 Eki 2017
    2’de tyrant yürüyor da bizim karakterler de zaten baya yavaş koşuyor. 3’te nemesis koşarken bizimkiler de normal insan gibi koşmayı öğrenir herhalde :D

Sesleri ben sizin kadar sevmedim ya. Katlar ve odalar sesi tuhaf etkiliyor. Belki kulaklıkla oynadım diye farketmişimdir veya benim kulaklıkta sorun vardır bilemem. Ama alt katta tam benim sağıma denk gelecek yerde bi zombi varsa sanki 2 santim yanımdaymış gibi duyuyordum onu.
    Tyrant da böyleydi biraz. Duvar arkasındaki sesiyle aynı oda/koridor’daki sesi farklı. Duvar arkasıysa sadece ayak sesi duyulurken aynı alandaysa zırh sesi de duyuluyor. Bu iki ses baya karıştı ben oynarken.

2’nin kazandırdığı parayla 3’ü daha iyi yaparlar bence. 2 iyiydi ama kısa ve eksik geldi bana. Budget sorunu yaşamışlar gibi

10. Yubashiri-sama #VatanhainiOden

Yubashiri-sama (#VatanhainiOden)
    Mesaj Sayısı 5,815
    Üyelik Tarihi3 Eyl 2014
    Ses olayı çok daha fazla gelişecektir bence. Mr. X'in ayak sesleri psikoloji bozduracak seviyedeydi. Gerçi RE3 fırtınalı bir günde geçmiyordu ama olsun yine dehşet olacaktır. İnsan düşman faktörünü iyi değerlendirirler umarım. RE8 için dediğin gibi ada tarzı bir yerde geçecek deniyor. Gizli üstler falan filan hatta meşhur ana karakterler yerine 7'deki gibi düz insan olacakmışız deniyordu. Fakat garantisi olmaz.

Aslında eksik değildi. Sadece 90'lardaki klişe her bölüme ayrı boss yapıştır, her bölüme ayrı canavar yapıştır yapmamışlardı. Virüs kapmış güvelerle dövüşmeye gerek yoktu bence. Ya da Mr.X kızgın sıvı metala atma kısımlarının olmaması hoşuma gitmişti.

Bu arada tank kontrollerden vazgeçemezler. Korkunun önemli bi kısmı karakterimizin yavaşlığı. Umarım üçüncü oyundaki dodge özelliğini eklerler çok önemli bir özellikti Nemesis'le kapışmak için. İkinci oyunun orijinalinde de yoktur dodge. Umarım dodge özelliği gelir. Diğer türlü tank kontrollerle Nemesis bela olur.

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık