Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben beğenmedim ama combat sistemini beğenen çok insan var. Şuan baya ucuz olması lazım bi dene bence.
Combat dışında bişeyi yok oyunun. Beğenenler sadece onun için oynuyor. Youtube’dan savaş sahnelerine bi bak beğenmezsen hiç bulaşma bence.
Biraz eskimiş gibi geldi oyun bilemedim. Ama değişik bir dövüş sistemi var. Fast travel yokmuş birde paso yürüyormuşsun sanırım :(.
Sırf combatsa girmiyim o zaman. Hikaye 1. Plan benim için. Witcher 1e giriyorum onun yerine :D

Biraz eskimiş gibi geldi oyun bilemedim. Ama değişik bir dövüş sistemi var. Fast travel yokmuş birde paso yürüyormuşsun sanırım :(.
Sırf combatsa girmiyim o zaman. Hikaye 1. Plan benim için. Witcher 1e giriyorum onun yerine :D
Combat zaten sistem olarak iyi değil. Skill Animasyonları ve vuruş hissiyatı güzel. Bi de canavarlara tırmanabiliyorsun.

Bunları görünce “bu oyunu almalıyım” demediysen hiç bulaşma. Hikayesi zaten sonunu saymazsak berbat ötesi.

Şu an itibariyle Spider-Man satışlarda God Of War'u bile ikiye katlamış durumda. Bu yılın en çok daha doğrusu en hızlı biçimde çok satan oyunu oldu...

Mass Effect 3'ü de bitirdim, seri de bitmiş oldu. Andromeda'ya bulaşmayı düşünmüyorum hiç. Yorumu biraz sonraya bırakacağım, biraz toparlamak gerek. Ama sonuna kadar fena oyun değildi, çoğu yerinden zevk aldım. Son biraz tırt olmuş, bu net. Uzay savaşı sinematiği biraz daha uzun olsaydı iyiydi. Ayrıca bu uzay savaşını ME2'de yaptığımız sadakat görevi ve gemi geliştirmelerinin oyundaki etkisi gibi yapmalılardı, her ırkın üstün özelliğinin uzay savaşında etkilerini görmeliydik. Geth gemileri, Quarion filosu, Birlik filosu, Asari ve Salarian filoları, Turian birlikleri. Hepsinin üstün özellikleri falan. O nedir yani, işaretimle birlikte ateş. Sonra da ateş ediyorlar. Basit olmuş. Bak bu ilk oyunda söktü, çünkü orada bir tane Reaper ve onun etkisinde Geth gemileri vardı ve Geth gemileri hali hazırda Konsey gemilerine saldırıyordu. O anda yapılacak şey Geth gemilerini hemen imha etmek ve Sovereign'a ulaşıp onu engellemekti. Ama karşıda bütün ezici güçleriyle kocaman Reaper filosuna bodoslama garip olmuş, strateji oyunlarında q'ya basıp saldır demek gibi.

Son konusunda da bir şeyler diyeyim bari. Son pek olmamış be. Yani Leviathan dlc'si ve sonradan ekleme falan olmasaydı yani ilk haliyle olsaydı feci söverdim herhalde aynı oyuncu çoğunluğunun çoğu gibi ki bu haliyle bile o kadar da matah değil. Yani fanlar boşuna İndocrination Teorisi diye bir şey çıkarmadılar, o teoriyle anca mantıklı oluyor oyunun sonu.
Sentez ve kontrol seçenekleri bariz(tabi bana göre, aslında çok da bariz olmayabilir) bir şekilde kandırmaca. Sentezi ilk oyunda beyni yıkanan Saren Arterius karakterinin düşüncesi olarak önceden görmüştük. Kontrol seçeneğini zaten hemen son öncesinde İllusive Man ile görüyoruz. Bu ikisi kandırmaca. Ayrıca Shephard'ın Catalyst'in sözüne güvenmesi de sıkıntılı aslında. Ve işte oyundaki yapılanların oyun sonuna etki etmediği kısımlardan biri de var burada. Ben o kadar bir tarafımı yırtmışım, Rannoch gezegeninde yıllardır süren Geth-Quarian savaşını bitirmişim. Catalyst'in sentetik organik savaşı hakkında söyledikleri ile alakalı neden bunu öne süremiyorum? Barış sağlandı neden diyemiyorum? Buralar sıkıntılı yerler.

Stüdyonun yapması gereken aslında indocrination teorisine arka çıkıp ya da en baştan indocrination yapıp sonradan asıl son olarak yeni bir şey çıkarmak olmalıydı. Öyle bir şey efsane bir hamle olabilirdi. Bütün oyuncu topluluğunu indocrine atmiş olacaktı stüdyo. Oyuncuları çoğu kandırılmış olacaktı, asıl seçeneği seçenler falan kandırılmamış olacaktı falan. Böyle bir şeyler düşünülebilirdi, yazık oldu.

Her şeye rağmen söylenecek bir şey varsa Mass Effect serisinin bilimkurgu türüne çok güzel bir örnek teşkil ettiğidir. Çoğu yerinden zevk aldım. Kodekslerin çoğunu okuyup bitirdim. Oynamayanlara tavsiye ederim.

Shadow of War bitti an itibari ile.Gerçi oyunun bittiğini anca quest listesine bakınca anlıyorsunuz.Öyle bir son olmuş.Yavan ve değişik.Devam oyunu gelicek herhalde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık