Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] OverGeared

Anime sandım mangasınıda okuyormuşum :D (Tam teçhizat). Tabi içeriği okumadan direk animesini arayınca öle oldu :)
Animesi yok daha. Manga novele göre hızlı ilerlesede önünde en az 1000 bölüm falan var. Her hafta çıksa bile yetişmen zor. Devam edip etmeside süpriz zaten. Yani bir 20 yıl beklerim dersen mangadan devam edebilirsin :) Novel ortalama 2 günde bir yeni bölüm veriyor takip etmek için çok iyi bir sayı.

Ben Grid'in açgözlülüğü dışında pek komik sahne hatırlamıyorum. Zaten 900 lere kadar okuduysan bu bölümlerde o özelliği de kalmıyor. Sebebini biliyorsundur. Beni içine çeken senaryosunun tutarlılığı. Olay örgüsüde 1 lvl den max lvl seviyesine uygun gelişiyor. Gidipte buglu galibiyetler almıyor. Sadece şans vuruşları oluyor ya da tam tersi unlucky vuruşlarda atabiliyor. Kaç kere ölüyor zaten. Şuan uğraştığı kişi ve işler zaten hangi aşamada onuda biliyorsundur. En tepe nokta herhalde pagma ve ejder olur doğu kıtasından sonra. Fazla arc çıkartacak konu kalmıyor. Çok bölüm çıkartır genede ama arclar az çok tahmin edilebiliyor. Gerçek hayatımızda bir MMORPG tarzı ne kadar oyun oynayan kişilerin tahmin edebileceği tarzda ise bu seride o kadar tahmin edilebiliyor. Sınıflar, lvl kasma, bosslar, clanlar, pvp etkinlikleri gibi bir çok şeyi barındırması ne kadar tahmin edilebilir şeylerde olsa işlenişi ve tutarlılığı götürüyor işi.
Yanlış anlaşılma kesitlerini komik buluyorum ben, aynısı trash of the count's family içinde geçerli,zaten bunların atası olan LMS'de böyleydi.

Novelde 195’e geldim seriyi biraz wow ve birkaç oyun mantığıyla okuyorum.(özellikle wow) ilk 10 da ki insanlar biraz daha güçlü olmasını beklerdim ki rekabet olsun o yüzden biraz zayıf kalıyor. Senaryo güzel tamamda karakter yok bi biraz düşürdü heyecanı

Webton güzel gidior novel okuma konusunda kararsızım :/
Dostum webton zaten otursan yarım günde biter. Esas hikayeler novelde. Webton seversen direk başla.

Novelde 195’e geldim seriyi biraz wow ve birkaç oyun mantığıyla okuyorum.(özellikle wow) ilk 10 da ki insanlar biraz daha güçlü olmasını beklerdim ki rekabet olsun o yüzden biraz zayıf kalıyor. Senaryo güzel tamamda karakter yok bi biraz düşürdü heyecanı
Dostum karakter bolluğundan kast ediyorsan Türkiye'den bile karakter var. O kadar fazla karakter çeşitliliği var ki OP ile kıyaslanacak düzeydedir. Yok ben güç anlamında dedim diyorsan zaten Grid EFSANEVİ bir sınıf elde ediyor. Seride ona en yakın sınıf bile yok. Arada dağlar kadar fark var. Online oyun oynayanlar daha iyi bilir. Legendery item serverlarda özellike ilk başlarda olmayan ilerleyen zamanlarda ise artık tek tek ortaya çıkan şeylerdir.. Ayrıca senin okuduğun bölüme kadar seride ana karakterle kapışabilecek hala bir sürü karakter var. Sen şimdiden böyle düşünüyorsan ilerde saçma bulursun seriyi. Seri bizim elemanın nasıl zirve oyuncu (kruagel ve agnus da eklenebilir) olduğunu değil. Oyunu nasıl oynadığını ve onun Satisfy'deki hikayelerini, eventleri,pvp, boss fightlar, krallıklar gibi konularını nasıl geçirdiğini anlatan bir seri. Zirveye gelmesi bile bence bir anda olan birşey olmuyor bana göre.

Dostum karakter bolluğundan kast ediyorsan Türkiye'den bile karakter var. O kadar fazla karakter çeşitliliği var ki OP ile kıyaslanacak düzeydedir. Yok ben güç anlamında dedim diyorsan zaten Grid EFSANEVİ bir sınıf elde ediyor. Seride ona en yakın sınıf bile yok. Arada dağlar kadar fark var. Online oyun oynayanlar daha iyi bilir. Legendery item serverlarda özellike ilk başlarda olmayan ilerleyen zamanlarda ise artık tek tek ortaya çıkan şeylerdir.. Ayrıca senin okuduğun bölüme kadar seride ana karakterle kapışabilecek hala bir sürü karakter var. Sen şimdiden böyle düşünüyorsan ilerde saçma bulursun seriyi. Seri bizim elemanın nasıl zirve oyuncu (kruagel ve agnus da eklenebilir) olduğunu değil. Oyunu nasıl oynadığını ve onun Satisfy'deki hikayelerini, eventleri,pvp, boss fightlar, krallıklar gibi konularını nasıl geçirdiğini anlatan bir seri. Zirveye gelmesi bile bence bir anda olan birşey olmuyor bana göre.
güç farkından bahsetmiştim. Ben 10 tane efsanevi sınıf olucak diye vurgu okudum seride ondan gözüm güçlü karakter arıyor aslında. Zaten senaryosu güzel ona lafım yok ama özellikle pvp konusu rahatsız etti beni özellikle şu anki oyunlarda böyledir. Ben hiç kimsenin pvp ile aynı zamanda pve yi iyi oynayan bi oyuncu görmedim pvp her zaman daha zordur.(bu karakter gidip ona tek buna tek atarsa zaten çoğu oyuncu oyunu bırakır ki ) bende seriden soğudum. 210 geldim mesela kardeşide destansı sınıfı kapmasın 1 yıl içinde kimse kimse iyilik yapmamış mı kaptı bu karakter sınıfı

güç farkından bahsetmiştim. Ben 10 tane efsanevi sınıf olucak diye vurgu okudum seride ondan gözüm güçlü karakter arıyor aslında. Zaten senaryosu güzel ona lafım yok ama özellikle pvp konusu rahatsız etti beni özellikle şu anki oyunlarda böyledir. Ben hiç kimsenin pvp ile aynı zamanda pve yi iyi oynayan bi oyuncu görmedim pvp her zaman daha zordur.(bu karakter gidip ona tek buna tek atarsa zaten çoğu oyuncu oyunu bırakır ki ) bende seriden soğudum. 210 geldim mesela kardeşide destansı sınıfı kapmasın 1 yıl içinde kimse kimse iyilik yapmamış mı kaptı bu karakter sınıfı
Kardeşi konusunda bende bir şişirme olduğunu düşünüyorum. Biraz saçmalık o gücü alması. İyilik konusunda aynı şeyi bende düşünmüştüm. Tipik başrol torpili işte. Diğer sınıflar da yavaş yavaş oyun ilerledikçe ortaya çıkacak.

Pvp konusunda ise oyunda pvp puanı kasma karşılığında müthiş ödüller alma gibi bir muabbet olmadığı için gelişi güzel olaylarlarda pvp oluyor. O yüzden Grid'in pvp ve pve'de iyi olması normal. En büyük pvp zaten ulusal yarışmalar oluyor. Onun dışında Grid pve ve krallık konularıyla ilgileniyor hep. Sadece Grid'e özgü değil herkes için geçerli hatta. Pve'de güçlü olan pvp'de de güçlü oluyor. Oyunun algoritması bunun üzerine kurulu zaten. En basit örneği oyunda pve yoluyla alınan Title'lar pvp'de itemler ve sınıflar ile birlikte en büyük farkı yaratan faktör. Bu 3 faktörde en iyi pve yoluyla elde edilebildiği için Pve=Pvp oluyor. Birde pvp'lerde genelde bir balance vardır. Farklı itemler skilller ve skill buildler kullanılır. Bu oyunda böyle bir balance olmaması ayrı bir kanıt olarakta sunulabilir.

Birde kendimden örnek vereyim; 29 yaşındayım ko ile başlayan ve galiba 4 tane daha oynadığım ko gibi mmo vardır. Hem pvp hem pve de çok iyi yığınla çar gördüm. Kendimde 1 mmo'da gayet 2 sinde zirve olabilecek konumda idim hatta ^^ Gayet olabilecek birşey bu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık