Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oscar Adayı Filmleri İzleme Etkinliği

Film: Nomadland
Yönetmen: Chloe Zhao (Nomadland)
Erkek Oyuncu: Chadwick Boseman (Ma Rainey's Black Bottom)
Kadın Oyuncu: Viola Davis (Ma Rainey's Black Bottom)
Yardımcı Erkek Oyuncu: Daniel Kaluuya (Judas and the Black Messiah)
Yardımcı Kadın Oyuncu: Youn Yuh-Jung (Minari)
Özgün Senaryo: The Trial of Chicago 7
Uyarlama Senaryo: The Father

Ana kategorilere ilişkin tahminlerim bu şekilde benim de.
8'de 5, vasat bir performans çıkardık. Zaten diğer kategorilerde de tahmin yazmamıştım. Başrol oyuncu ödülleri büyük sürpriz oldu bana. Chadwick Boseman'ın kariyerinin heykelcikle taçlandırılmamasına üzüldüm ne yalan söyleyeyim. Kadın oyuncu kısmında Nomadland'in yılın en beğenilen filmi olmasına ve Frances McDormand'ın şahane bir performans çıkarmasına rağmen üçüncü ödülünü ikincisinden bu kadar kısa bir süre sonra vermelerini hiç beklemiyordum. Diğer adaylar oylayanların gözünde biraz zayıf kaldılar demek ki.

Tüm ödül listesine şu sayfadan ulaşabilirsiniz:

Nomadland almasını beklemiyordum, izlediklerim arası da en çok The Father'ı beğenmiştim. Daha fazla ödülle ayrılır diyordum da en azından Anthony Hopkins'e hakkını teslim etmişler.

Mank hiçbir şey alamamış doğru düzgün . İzlemedim ama Fincher’a en iyi yönetmen fena olmazdı

Onagh

Yönetmen harici tutturduğuma bile sevinemedim. Böyle tutarsız bir ödül dağıtımı Bafta hariç görmemiştim. Görüntü yönetmeninin tüm başarısını Chloé Zhao'ya vermişler. Bir film hem en iyi yönetmen hem de en iyi film ödülünü aynı anda alıyorsa en iyi görüntü yönetmeni ödülünü de otomatik olarak almalı zaten. Bakış açısı inanılır gibi değil. Ayrıca açık ara izlediğim en iyi film The Father'dı. Geç izlememe rağmen insanı böyle yaralayan bir filmi es geçmek bence hataydı. Frances McDormand ise evet Nomadland'da bir harikaydı ama Viola Davis'i izleyene kadar. Açık açık hakkı yenmiş. Jurideki sıkıntılardan dolayı bazı ödüller izleyici oranlarına göre belirlenebilir deniyordu. Yazık ki bu olmuş. Ayıp gerçekten.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık