Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Orta Dünya Genel Başlığı

İnsanların içişlerine karışmamak farklı şey, insanların sana saldırmasına karşılık vermemek farklı şey. Sana yapılan saldırı insanların içişi değil, Eru onların içişine ben karışırım siz ellemeyin demiş olabilir ama saldırıya niye karsılık vermemişler, altı boş kalmış açıkçası.
Tolkien söz konusuysa altı boş diye bir tabir kullanmak doğru değil pek, üstadın ömrünün yetmediği, tamamlamadığı demek daha doğru olur.
Ayrıca kitaplarda öyle bir dil, üslup vardır ki okumak gerekir. Nedensellik gibi şeyler mitsel, epik anlatımda kıymet bulur.

Valar diyince elfler gelir akla. Ama insanoğlu ve Eru arasında başka ve muğlak bir bağ vardır sanki.

Şimdi kim bu Melkor derken bir metin okudum, şöyle diyor sonunda;
'Melkor korku içinde bekliyordu. Valar'dan af diledi fakat bu kez kabul edilmedi. Silmariller, Melkor'dan alındı ve Melkor yeniden zincire vuruldu. Valar, Kara Efendi'yi götürerek sonsuz boşluğa terk etti. Böylece dünyanın karanlık eli sonsuza dek yok oldu.'
En sonunda Melkor'u dövüp uzaya mı yollamışlar, bu kısmı anlamadım. Ölmediyse belki ilerde senaristler geri getirir.

'Melkor korku içinde bekliyordu. Valar'dan af diledi fakat bu kez kabul edilmedi. Silmariller, Melkor'dan alındı ve Melkor yeniden zincire vuruldu. Valar, Kara Efendi'yi götürerek sonsuz boşluğa terk etti. Böylece dünyanın karanlık eli sonsuza dek yok oldu.'
En sonunda Melkor'u dövüp uzaya mı yollamışlar, bu kısmı anlamadım. Ölmediyse belki ilerde senaristler geri getirir.
Aynen yanlış hatırlamıyorsam ölmüyor, bi boşluğa hapsediyorlar kendisini, ardından bir müddet sonra da sauron palazlanıyor zaten.

Evet, boşluğa hapsediliyor. Tolkien'in yazmaya ömrünün yetmediği son savaş olan Dagor Dagorath'ta Melkor geri geliyor ve en büyük savaş başlıyor. Bu savaşta tüm ölenler de canlanıyor. Melkor'u öldüren vuruşu da tüm ırklar adına, ondan en çok çekmiş kişi olan Tûrin yapıyor.

Evet, boşluğa hapsediliyor. Tolkien'in yazmaya ömrünün yetmediği son savaş olan Dagor Dagorath'ta Melkor geri geliyor ve en büyük savaş başlıyor. Bu savaşta tüm ölenler de canlanıyor. Melkor'u öldüren vuruşu da tüm ırklar adına, ondan en çok çekmiş kişi olan Tûrin yapıyor.
Şimdi öldü mü yoksa boşlukta mı Melkor, kafam çorba oldu. :)

Vasat bir film geliyor. :(

Yaşadığı her şeyi yarattığı hikayelerine bağlayarak basit bir biyografi yapmışlar gibi.

hobbit serisini tekrardan izlemeye başladım bir şeyi merak ettim ayrı olarak
yüzümlerin efendisi serisinde diğer cüce krallıklarının akıbeti belli mi moria dakiler ölüyor. ereborda kiler falan ne oluyor

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık