Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

ORICON 2013 [Top 30] Japonya.

Unknown

SnK bana göre animesi sayesinde 2. sıraya yerleşti.En azından daha fazla tanınır oldu.Gerçektende çok güzel uyarlamışlardı.Birde 2. sezon gelirse neler olur.Ayrıca HxH nin konusunda 8. sıra sadece Anime nin müthişliğinden kaynaklanıyordur.Manga çizimler berbat ama hikaye müthiş.Animeye geçince Hikaye müthiş çizim müthiş.Tamamen muhteşem bir seri çıkıyor..

@Millennium Wizard

Satış, malzemenin ne kadar kaliteli olduğunu değil, ne kadar iyi pazarlandığını gösterir Emre, haliyle bu liste kaliteyi değil, pazarlamayı yani sunumu yansıtıyor. Bunun en bariz örneği Hunter x Hunter serisi işte. Şuanda seri Hiatus'ta bulunuyor, yani mangaya ara verilmiş durumda, ona rağmen 8. sırada yer alıyorsa bu bir pazarlama başarısıdır, bu iş de anime üzerinden yürüyor haliyle. :) Naruto'nun başarısının nedeni de aynıdır. ABD'de en fazla satan manga Naruto'dur, en azından 2007 rakamları öyle idi. Bunun nedeni de animesinin oralarda çok tutmasıdır.

Bunun dışında satışı etkileyen bir diğer unsur, hedeflenen kitledir. Ne kadar halkın tabanına inersen o kadar çok satarsın. Bir tür Recep İvedik gibi düşün, bu filmin gişe rekoru kırmasının nedeni kalitesi değil, kusmuktan, boktan, püsürden mizahıyla halk tabanını etkilemeyi başarmasıdır. :) Fairy Tail serisinin olayı da ecchi kisvesi altında hentai çizip halkın tabanını etkileyebiliyor olmasıdır. :)

Peki kaliteli seriyi nasıl anlayacağız diyorsanız, manga ödüllerini takip edin derim. Bahsettiğin sinema eleştirmenlerinin karşılığı dandirik festivallerde verilen ödüller değil, sağlam jürinin önünde yapılan manga yarışmalarında elde edilenlerdir. Şu listenin ilk 15'ine bakıyorum da Bleach dışında o ciddiyette bir ödül almış seri yok maalesef. :) 2004 yılında Shogakukan Manga Ödülü kazanmış mesela.
Benim dediğimin farklı bir yanı yok zaten,ne kadar iyi pazarlarsan o kadar popüler olur haliyle :) Birde içini popüler olmasına yetecek ucuzluk ve aptalca beklentilerle özellikle doldurursan hedefine ulaşmış olursun.Nedir bu beklentiler... mesela sırf aksiyona göre filmi değerlendirenler var.Star Warsı sadece kılıç çarpıştırma sahnelerini seçip izleyerek bitirenler olduğunu duymuştum mesela :D

Büyük bütçeli ama içi boş filmlerin bazen çok iyi reklamı yapıldığından gişe başarısı yüksek olabiliyor.Öyle olunca doğal olarak klişe kavramı ortaya çıkmak zorunda kalıyor.Çünkü klişeyi dayamazlarsa para kaybedeceklerini biliyorlar.

Ödül demişsin yine sinemadan örnek vereceğim ama,ünlü yönetmenler zamanında mükemmel işlere imza atıyorlar.Fakat daha sonra yeterince kazanamadıkları için 3.sınıf filmler çekmeye başlayıp daha çok kazanıyorlar.Sorunsa senin dediğin gibi tabana hitap ettiği için o taban kesimin bu eserleri gerçek yapıtların çok daha üzerinde görmesinde yatıyor.

Kingdom satmış bir miktar ama yeterli değil ve daha iyisini hakkettiğini düşünüyorum, güncelinde baya iyi olaylar oluyor. Çocuklara fazla hitap etmeyince satışı da az olmuş haliyle.

SnK nedir ya. Hep anime yüzünden bunlar, One Piece'de bu kafayla devam etsin böyle. Toriko'da da Toriko ve Komatsu yerine başka karakterler olsa eminim çok daha üst sıralarda olurdu. Bleach ise animesi tekrar başlayınca ortalığın tozunu atacaktır. Naruto ise ne hali varsa görsün.

eline saglık gümüş.benim ana konumda listem 19 mayıs 2013e kadardı bu her zamanki acıklanan ilk yarı satısları.ve one piece yaklasık 8 milyon satmıstı.yani senin verdigin 17 kasıma kadar olan rakamlar ikinci yarıyıda kapsıyor.ve buna göre iyi ivme yakalamıs one piece.bu rakamları alıp ana konuya ekliyorum haberin olsun.

şimdi mayısa kadar olan satısları, hesap makinesiyle cıkarıp 2. yarı satıslarınıda ekliyeyimki daha detaylı görünsün bari.:flaugh:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık