Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Opening 19 "We Can!" ve Silver Mine Arkı [26 Haziran]

O kadar sürer, belki daha az. One Piece için uzun filler yapmazlar bence. Şimdiki gibi manga ile mesafeyi belirli bir sayıda koruma ve bölümleri ona göre yapma düzeni devam eder.
Öyle yapmıyorlar sonra da 1 bölüm için yeri geliyor yarım manga kullanıyorlar. Yap fazladan birkaç filler bölüm daha, kurtul şu saçma işlerden. Millet zaten 1 bölüm-1 manga olayına alıştı artık ama bu da kesmiyor Toei'yi.

Öyle yapmıyorlar sonra da 1 bölüm için yeri geliyor yarım manga kullanıyorlar. Yap fazladan birkaç filler bölüm daha, kurtul şu saçma işlerden. Millet zaten 1 bölüm-1 manga olayına alıştı artık ama bu da kesmiyor Toei'yi.
İkide bir ar veren Oda'nın hiç mi suçu yok? Adamlar ekmek yiyor bu işten, çizgilerini bozmadan yıllarca çalıştılar ve çalışmaya da devam ediyorlar.

Tek sıkıntı animede kullanılan manga sayfa sayısı ise 1-2 yıl filler yapsalarda kurtarmaz. Çünkü eninde sonunda yine aynı duruma gelecekler. Ayrıca filler ile zaten iyi olan gelirlerini riske atmazlar. Toei One Piece'den çok iyi gelir elde ediyor. Hem ülke içi hem de ülke dışı lisans gelirlerinde One Piece ve Dragon Ball başı çekiyor.

İkide bir ar veren Oda'nın hiç mi suçu yok? Adamlar ekmek yiyor bu işten, çizgilerini bozmadan yıllarca çalıştılar ve çalışmaya da devam ediyorlar.
Oda'nın o huyunu ben de sevmiyorum ama bu bir bahane değil. Diğer şirketler bu gibi durumlarda ya uzun bir ara veriyorlar ya da uzun bir filler serisi başlatıyorlar. Toei ise neredeyse tüm animelerinde aynı şeyi yaptı. Bu bir taktik zaten. Mangaya yetişmek için deli gibi manga kullanıyorlar, sonra da 1 manga-1 bölüm olayına devam ediyorlar. Bu şekilde bölümler yoğun olmuyor. Yani 1 bölümde 1 manga kullanmakla 2 manga kullanmak arasında dağlar kadar iş farkı var. Bu şekilde bölümlerin maliyetini düşürüyorlar. Anlatabildim mi olayı? Bu heriflerin olayı bu. Rezillik yani.

Edit: Bir de çizgilerini bozmadan demişsin. Güldürdün Selim. :S

Son düzenleme:
Oda'nın o huyunu ben de sevmiyorum ama bu bir bahane değil. Diğer şirketler bu gibi durumlarda ya uzun bir ara veriyorlar ya da uzun bir filler serisi başlatıyorlar. Toei ise neredeyse tüm animelerinde aynı şeyi yaptı. Bu bir taktik zaten. Mangaya yetişmek için deli gibi manga kullanıyorlar, sonra da 1 manga-1 bölüm olayına devam ediyorlar. Bu şekilde bölümler yoğun olmuyor. Yani 1 bölümde 1 manga kullanmakla 2 manga kullanmak arasında dağlar kadar iş farkı var. Bu şekilde bölümlerin maliyetini düşürüyorlar. Anlatabildim mi olayı? Bu heriflerin olayı bu. Rezillik yani.
Ben seviyorum elemanları, çocukluğumdan beri o bütün animeleri bana onlar sevdirmiş.:D Benim ki vefa borcu gibi bir şey, ama Op'nin animesini 1 değil 2 kez izlemeyen var mı? Bu kadar kötüler ama kaç kere tekrar ve tekrar izleniyor.

Ben seviyorum elemanları, çocukluğumdan beri o bütün animeleri bana onlar sevdirmiş.:D Benim ki vefa borcu gibi bir şey, ama Op'nin animesini 1 değil 2 kez izlemeyen var mı? Bu kadar kötüler ama kaç kere tekrar ve tekrar izleniyor.
Time-skip'e kadar olan kısımları defalarca izlesin millet. Sıkıntı yok zaten onda. :/ Olay oradan sonra patlak veriyor zaten. Anime ilerlemiyor la ilerlemiyor. PH diye bir arc gördü bu gözler. Hani %90'ı koridorlarda koşmakla geçen arc var ya o işte. :/ He bir de powerpointten hazırlanmış slayt gösterisiyle Dof vs Luffy izlettiler falan fıstık. Ha bir de ilk bölümden beri aynı müzikleri kullanıyorlar. Yeni hiçbir şey yok. Bu bile küfür sebebi. Neyse işte, aynı konuları defalarca yazdırma bana. :D Bu anime daha da iflah olmaz. Bu kadarını diyorum sadece. Hadi iyi geceler.

Oda isterse animeyi hiç iplemez bile. Verdiği ara Jump ile Oda arasında bir olay. Her sene normalin çok çok üstünde satış yapan bir manganın mangakasını riske atar mısın? Jump atmaz. Oda ben bir kaç yıl bölüm çıkarmayacağım da diyebilirdi. 18 yıldır adam her hafta çıkarmaya çalışmış. Her yıl totalde 9 hafta ara verme olayıda 2013'ten beri düzenli olan bir şey. Bazı şeyler size basit geliyor sanırım. One Piece için yapılan ekstra etkinlikler için materyal hazırlama vs. işlerine hiç girmiyorum bile.

@Raiden
Toei'ye ait tablo.

@hdbfresh
Adamlar güzel serilere kapak atıyorlar ve ekmeğini de iyi yiyorlar. Şu rakamlar baya ciddi rakamlar. Yalnız Japonya'da OP sürekli düşüşte yanlış anlamadıysam. Sevindim buna, umarım daha da düşüşe geçer.

Oda isterse animeyi hiç iplemez bile. Verdiği ara Jump ile Oda arasında bir olay. Her sene normalin çok çok üstünde satış yapan bir manganın mangakasını riske atar mısın? Jump atmaz. Oda ben bir kaç yıl bölüm çıkarmayacağım da diyebilirdi. 18 yıldır adam her hafta çıkarmaya çalışmış. Her yıl totalde 9 hafta ara verme olayıda 2013'ten beri düzenli olan bir şey. Bazı şeyler size basit geliyor sanırım. One Piece için yapılan ekstra etkinlikler için materyal hazırlama vs. işlerine hiç girmiyorum bile.

@Raiden
Toei'ye ait tablo.
Bana basit gelen kısmı söyleyeyim. Şimdi kendi hastalandığı için falan ara veriyor orada sıkıntı yok ama bu japonların özel günlerine falan denk geliyor ya o zaman da bölüm yok, ona da tamam. Ertesi hafta bölüm veremediği için 2 bölüm vermiyor, işte bu bana samimi gelmiyor, bu tamamen ticari kaygıdır. Toei kötüyse de onlar ile iş birliği yapan da kendisi, demek ki yapılan işten memnun ya da en çok parayı Toei veriyor. Sonuçta bu işin başında Oda var ve en büyük başarıda da onun başarısızlıkta.

Bu tablo neyi gösteriyor? Ay savaşçısı çok az yer kaplamış.

@Raiden
Ph'ı toplu izlemeden yorum yapamam ama BAA'dan beri anime de bir heyecan eksikliği var gibi.

Bana basit gelen kısmı söyleyeyim. Şimdi kendi hastalandığı için falan ara veriyor orada sıkıntı yok ama bu japonların özel günlerine falan denk geliyor ya o zaman da bölüm yok, ona da tamam. Ertesi hafta bölüm veremediği için 2 bölüm vermiyor, işte bu bana samimi gelmiyor, bu tamamen ticari kaygıdır. Toei kötüyse de onlar ile iş birliği yapan da kendisi, demek ki yapılan işten memnun ya da en çok parayı Toei veriyor. Sonuçta bu işin başında Oda var ve en büyük başarıda da onun başarısızlıkta.

Bu tablo neyi gösteriyor? Ay savaşçısı çok az yer kaplamış.

@Raiden
Ph'ı toplu izlemeden yorum yapamam ama BAA'dan beri anime de bir heyecan eksikliği var gibi.
Mantığını tam anlamadım. Adam hasta olduğu için 4 haftada 1 kere tatil yapıyor ve sen diyorsun ki neden 1 hafta ara verdikten sonra diğerinde 2 bölüm vermiyor. Ee ne anladım ben tatilden o zaman :S Adam yine aynı sayıda manga çıkaracaksa ne anlamı kalıyor la. Hasta haliyle manga çıkaran mangakalardan biri bu herif yapma etme.

Ph toplu izlemeden güncel izlemiş adam ondan tepkisini gösteriyor sen toplu olarak izleyip yorum yaparım diyorsun :S Uykun falan mı var git uyu biraz be.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık