Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] One Piece'in En İyi Satranç Oyuncusu

Hangi babayiğit buradan galip çıkar?

• Kullanılan toplam oy
    47
Sizce One Piece evreninde bir satranç turnuvası düzenlenseydi, listedeki isimlerden kim galip çıkardı?

Karasakal

Yonko Karasakal, Maşaru Di Tiçi, denizleri yöneten dört imparatordan biridir. İki meyveye sahip olduğu bilinen tek karakterdir. Yıllarca Beyazsakal'ın gemisinde kendini saklamış, sonrasında planlarını uygulamaya koymuştur. Yami Yami no Mi için tayfadan arkadaşı Thatch'ı katletmiş, sonrasında peşine düşen Portgas D. Ace'i hükümete teslim edip Shichibukai olmuştur. Ancak bütün bunlar bir göz boyamadır, Tiçi'nin amacı Impel Down'a giriş hakkı kazanıp Shichibukai olmaktır. Bir teoriye göre İmpel Down'da isyan çıkarılacağını da önceden planlamıştır.

Devrimci Dragon

Serimizin ana karakteri Monkey D. Luffy'nin babası olan, Monkey D. Dragon devrim ordusunun lideridir. Kendisinin zeki bir karakter olduğu varsayılabilir. Hakkında pek bilgi olmasa da Marineford savaşında Amiral Akainu'nun adını duyunca Luffy üzerine harekete geçmesi, babasının Denizci Kahramanı Garp olması, reverie toplantılarında adının sıkça geçmesi ve hükümetin en çok aradığı isim olması onu ayrı bir yere koyuyor.

Hasır Şapka Luffy

Turnuvanın favorisi, serinin biricik ana karakteri ve zeka küpü. Tanıtmaya hiç lüzum yok. Ancak bahsedelim kısaca. Planlarla arası olmasa da tam bir winnerdır, girdiği dövüşlerin çoğunu kazanır ve oldukça şanslıdır.

Trafalgar Law

En kötü nesilden ve Mink-Korsan-Samuray ittifakının liderlerinden biri olan Law, en strateji yapmaya açık meyvelerden birisi olan Ope Ope no Mi'yi kullanmaktadır. Rosa'da Doflamingo'yu indirme planını o yapmıştır. 500 Milyon beri ödüllü eski bir Shichibukai'dir. Aynı zamanda serideki en iyi doktorlardan biridir. Marineford savaşının sonunda Jinbe ve Luffy'i ölümden döndürmüştür.

Nico Robin

Henüz bir çocukken kitabeleri okumayı öğrenen Robin, dünya hükümetinin her zaman korktuğu birisi olmuştur. Ohara Katliamında Aokiji'nin insafı sayesinde sağ kurulup, kendini korumak için korsan tayfalarına girip çıkmış, onları kullanmış yıkımlarına sebep olmuştur. Hasır Şapka korsanlarından önce Sir Crocodile'ın yanında sağ kolu olarak bulunmuştur. Robin serinin gidişatı için önemli bir karakterdir.

Doflamingo

Eski Dressrosa kralı, kutsal ejder ve savaş lordu. Dressrosa'yı şeytani bir planla ele geçirdi, hedefi korsanlar kralı olmaktı. Meyvesini insanları kontrol etmek için kullandı, Hasır Şapka korsanları tarafından mağlup edilmeden öncesine kadar yer altı patronu ve Yonko Kaidou'nun iş ortağıydı. Dressrosa halkını kandırdı ve Monkey D. Luffy'i abisinin meyvesiyle tuzağa çekmeye çalıştı. Bir çok büyük yeni dünya korsanını da bu işe alet etti, oyuncağa çevirdi.

Sir Crocodile

Eski savaş lordu, Baraque Works patronu, şimdilerde Yeni Dünyada ekibi kurmuş gezinen bir korsan. Antik silah Pluton'u ele geçirme planları kurmuş, bu uğurda Arabasta ülkesinin suyunu çalıp iş savaşa sürüklemiş, planını uygulamaya koymak için işe yarar insanlarla iletişime geçmiş, ancak planları Hasır Şapka korsanları tarafından suya düşürülmüştür.

Sengoku

Eski Filo Amirali Sengoku, hasımı Beyazsakal'ın zekasını övdüğü bir isimdir. Marineford'da Beyazsakal korsanlarını içten bölmek için amiral Akainu ile planlar yapmış, nihayetinde Beyazsakal'ı savaştan önce yaralamışlardır. İmpel Down baskınını ve ikinci bir Yonko'nun hamlesini ön göremese de savaşı en nihayetinde Denizciler tarafı kazanmıştır. Denizci Kahramanı Garp'ın en yakın arkadaşıdır, Kral Haki sahibidir ve Roger'ın bile övdüğü bir adamdır.

Tsuru

Koramiral Tsuru, Sengoku ve Garp ile aynı nesilde yetişmiş elit bir bir denizcidir. Yıllarca Donquixote Doflamingo'yu kovalamıştır.

Big Mom

Accık deli dolu sevenlere göre bir kadın, Charlotte Linlin. Yeni Dünyayı yöneten imparatorlardan biri, teknoloji devi Germa'yı kandırabilmiştir. Hasır Şapka korsanları müdahil olmasaydı büyük ihtimal amacına ulaşacaktı. Aç olunca babasını(oğlunu) tanımaz. Alayını yer, boğazına düşkündür.

Kaptan Kuro

Anlatmaya gerek yok. Katil uşak.

İyi eğlenceler.

Son düzenleme:
Luffy ve Big Mom burada ne arıyor ya :hhh:

Konu satranç olunca bilemedim. Oyun sonuçta ve zekadan çok taktik - strateji yeteneği gerektiriyor

Sengoku bu sebeple öne çıkıyor. Beckman, Robin, Dragon ve Law arkasından gelir. Sonra da muhtelemen Tsuru ve Doflamingo.

Edit. Beckman eklendi.

Dragon'u görene kadar kafamda ölçüp tartıyordum karakterleri. Dragon'u görünce cevap netleşti. Hükümet'le satranç oynuyor adam, daha ne yapsın?

Karasakal olmaz; Aşırı sabırlı ve güçlü biri ama şansı yaver gitmese bu kadar başarılı olamazdı.

Dragon olmaz; oğlu 2 senede korsan krallığa çıkarken kendi 20 senede anca kamabakka'ya yerleşti.

Luffy olmaz; Harika bir dövüş zekası var ama lütfen, lütfen. At'ın hareketini bile öğrenemez o. :hhh:

Sengoku olmaz; Burnunun dibindeki Vergo'yu göremedi senelerce.

Tsuru olmaz; Satranç için fazla... Hm... Yani bilmiyorum. Hiç onun ilgi alanı gibi durmuyor.

Big Mom olmaz; Linlin ponçik bir kız. Karmel'in etkisi olmasa nasıl biri olacağını gördük bence zorlamaya gerek yok.

Law, Robin, Crocodile ve Doflamingo arasında kaldım.
Aslında duruma göre Law ve Robin'i de elerdim ama şartlar hakkında emin olamadığımdan eleyemedim o ikisini.
Eğer sıradan bir satranç oyunuysa ikisinde de zehir gibi kafa var, her türlü kazanma şansları olur bence. Bu yüzden normal satranç için bu dördünün arasından birini seçemedim.

Ama gerçek hayat üzerinden oynanan bir satranç oyunu benzetmesi olacaksa ikisi de fazla yumuşak kalır. Acımasız, manipülatif, entrikacı olmak gerekiyor. Gerekirse can almaktan, insanlara hayatı zehir etmekten çekinmemek.
Bu durumda geriye Doflamingo ve Crocodile kalıyor.
İkisi birbirinin kopyası olduğundan aralarında seçim yapmak için kafa yormaya gerek yok. Tamamen duygusal sebeplerle Crocodile'i seçiyorum.

Sengoku, Karasakal, Beckman falan baya iyiler ama Dragon şu an ki konumuyla başka. He kim kazanır derseniz, Plot Armor ile Luffy alır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık