Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Tartışma] One Piece'de Romantizm? Fikirleriniz.

'Teori, İnceleme, Tartışma' forumunda Gutts tarafından 4 Mar 2015 tarihinde açılan konu

 1. Gutts Trafalgar D. Water Law

  Gutts (Trafalgar D. Water Law)
  Mesaj Sayısı 1,841
  Üyelik Tarihi23 Ağu 2014
  Evet beyler ve bayanlar, uzun zamandır açmak istediğim konuyu açmış bulunmaktayım. Konu başlıktanda anlaşılabileceği gibi One Piece'de romantizm :utan:ve bu konu hakkındaki görüşleriniz ve fikirleriniz.  Öncelikle bildiğimiz üzere One Piece'de Oda'nın tarzından dolayı günümüzde devam eden pek çok popüler eserin aksine romantizm kavramı çok ama çok az işlenmiştir. Hatta Oda birkaç SBS'de bu olayı pek sevmediğini söylemiştir. Ancak Oda'nın şuanda öyle düşünmüyor oluşu ileride hiçbir şeyin olmayacağı, yani fikrinin değişmeyeceği anlamına gelmez. Hem seri içinde sırılsıklam bir aşk yaşanmayacak olsa bile seri sonunda( Narutodaki bazı karekterlerde olduğu gibi) evli gösterebilir:) Benimde bu konuyu açmaktaki amacım bunları konuşup tartışmak:). Ayrıca Luffy'e çok benzeyen Roger'ında evlendiğini hatta eşek kadar çocuğu olduğunu hatırlatmakta fayda var:). Ancak romantizm diye bir şey olmayacağını düşünüyorsanız bile kafanızdaki ya olursa tarzındaki olasılıkları da yazarsanız daha eğlenceli bir konu olabilir^^  Luffy x Nami

  [​IMG]


  Şuanki avatarımında temasını oluşturan,Sanjiyi kan volkanı haline getiren güzeller güzeli hatunla olası bi izdivaç teorisi,kısaltması LuNa...Sadece hırkız bu deyip geçmeyin, kendilerinin KK olacak adamdan tutunda tanrıya kadar tayfada tokat manyağı yapmadığı adam yok :ehe:.


  Şaka bir yana çok ufak, çok zorlama olsada bu beraberliğin olması ile ilgili ufak bir şey var
  [​IMG]


  Burada Shanks var Nami var ama Zoro yok. Niye Nami olduğu halde Zoro yok? Shanks, Luffy'nin geleceğinde önemli bir rol alacak,acaba Nami de aynı şekilde ve daha büyük(neyi kastettiğimi anladınız) bir biçimde rol alabilir mi? Bu yüzden Zoro'nun olmadığı yerde Nami olabilir mi?


  Tamam tamam kabul çok zorlama oldu ama aklıma bir anlığına gelen ufak bişi işte. Onun dışında Oda daha önce bir SBS'de Luffy Zoro Nami bu hikayenin temel taşlarıdır demişti. Yani KK ve en iyi kılıç ustasıyla aynı kefeye koydu hatunu. Yani serinin üçüncü önemli karekteri x KK. Neden olmasın?:)

  Luffy x Hancock

  [​IMG]


  Denizlerin imparatoriçesi, uğruna nice erkeğin taş olduğu,ancak ironik olarak kendinden 12 yaş küçük, ufacık tefecik(kısa boylu bir eleman olarak bu kısım hoşuma gidiyor asdasd:ehe:) bir çocuğa aşık olan güzeller güzeli hatun. E gerçi bu ufak tefek dediğimiz adamda belki, hatta ne belkisi(Luffy fanlığımdan utandım:/) iradesi dünyayı sallayacak kadar büyük birisi. E aşık olmasında ne yapsın? Her ne kadar Luffy başta inat edip evlenme teklifini reddetse de gerek kral lakabını karşılayacak şekilde imparatoriçe diye bir lakabınının bulunması, gerek milyonda bir çıkan kral hakiye sahip olması, hepsinden öte hayaller gerçekleştirmek içindir mesajını veren seride Luffy'e aşık olup hayali Luffyle evlenmek olması bu olayın şimdi olmasa bile seri sonunda olma olasılığını epey güçlü kılmaktadır.


  Luffy x Herhangi bir D.(Lami hariç)


  Benim kendi düşüncem bu yönde. D.'ler bu çağda önemli bir rol oynayacak ama bizse sadece geçmişte kalmış birkaç D. biliyoruz ve sadece birkaç ay öncesine kadar yeni nesilden tek D. Luffy'di ve bana kalırsa yeni çağa damga vuracak 2'si aynı aileden olmak üzere 3 D. bana yetersiz geliyor ve daha şimdiden bir D. ile karşılaştıysak ileride başka D.'lerlede karşılaşabileceğimizi düşünüyorum. Her neyse fazla uzatmayalım. Bunlardan birinin ise Luffy'nin ileride eşi olabilecek bir D. olacağını düşünmekteyim. Tıpkı Rogue gibi.  Luffy x Lami(Law'ın kerdeşi)


  Evet bu da gene benim aklımdaki saçma olasılıklardan:ehe:. Law'ın kardeşi bir şekilde hayatta kalmıştır aslında ve karşımıza çıkar sonrada Luffy ile kaynaşır falan:ehe:


  Zoro x Tashigi


  [​IMG]  Gelelim number two'ya, Zoro ve Tashigi arasındaki karmaşık ilişkiyi anlatmama gerek yok sanırım. Tashigi, her ne kadar zayıf olsa da her daim güçlü olmaya çalışan ve hakisinin olduğunun anlaşılmasıyla da birlikte hafife alınmaması gerekektiği ortaya çıkan bir hatun. Hem kılıç ustası olması hasebiyle Zoro'ya epey uygun bir eş profili çiziyor. Bu tür şeyleri uzun uzun anlatmama gerek yok pek çok kişi tahmin edebiliyor zaten. Ama ben, olası bir Zoro x Tashigi ile ilgili ufak bir noktaya dikkat çekmek istiyorum:
  Punk Hazard arc'ta Smoker Tahigiyle çocukların durumu hakkında konuşurken,Smoker Tashigiye "Birgün anne olduğun zaman anlayacaksın" demişti. Bu sıradan bir şey olmayıp Oda'nın Tashigi'nin geleceği ile ilgili bir göndermesi olabilir, böyle birisinin evliliği için kaç bölüm önceden gönderme yapmaya değecek kişi kim olabilir? Tabiki de o adam:cool:  Zoro x Nami

  [​IMG]


  Böyle bir teori de var. Detaylı bilgi için

  http://www.korsanfan.com/forum/konu/8596-will-of-d-dd-uzerine  Zoro x Robin


  [​IMG]
  Bu teori aslında biraz yakıştırma gibi teoriden daha ziyade. Cool x Cool gibi.

  Sanji x Viola

  [​IMG]
  Bu koyduğum resmin, şimdiye kadarkilerden bir farkı var: Fan-art olmayıp cidden serinin içinden olması. Sanjş ,aşırı derecede çapkın olan ama en iyi ihtimal suratına hatunun birinden tepiği yiyen birisiydi hepimizin bildiği üzere. Ama şimdiye kadarkiler arasından Sanji lafı geçince kızarıp bozarmak suretiyle bu ezberi bozan ilk kişi oldu Violet. Tayfaya katılacağı yönünde söylentiler çıkan bu hatun ile Sanji'nin birlikte olma olasılığı yüksek denebilir  Sanji x Nami


  [​IMG]  Sanji, karşısına çıkan her kıza yazar, ancak Nami'nin ayrı bir yeri vardır sanki, ne biliyim misal tayfada Robin'e chan diye hitap ederken Nami'ye san diye hitap eder ve çok uzun süredir aynı tayfada oldukları için Sanji'nin şimdiye kadar en fazla yazdığı kız denebilir Nami hakkında. Hatta fill de olsa Sanji geleceğini hayal ettiği zaman Nami'den olan tatlı ve Nami'ye benzeyen küçük bir kız görülmüştür. Her ne kadar bu iş fazlasıyla tek taraflı olsa, Nami genelde rahatsız olsa bile ne olacağı belli olmaz :ehe:  [İKAZ]Not1: Konuya anket ekleyeceğim az önce tanıttığım elemanlara bağlı olarak ancak ankette bu üçlü karakterlerden her birine kendi fikrinizce oy vermeniz için çoklu oy hakkınız bulunacak her karektere 1 tane şeklinde:)[/İKAZ]

  [İKAZ]Not2: İlla ankete bağlı kalmak zorunda olmayıp,aklınıza gelen başka düşünceler varsa da yazabilirsiniz[/İKAZ]
   
 2. Mystic07 Üye

  Mystic07 (Üye)
  Mesaj Sayısı 1,923
  Üyelik Tarihi18 Nis 2014
  Dadan :utan: Garp.
   
 3. Jason Üye

  Jason (Üye)
  Mesaj Sayısı 7,367
  Üyelik Tarihi27 Tem 2010
  Olacağını düşünmüyorum , olmasında , Sanji gibi biriyle aynı gemide kalıp kendini koruyan Nami ve Robin'i de ayrıca kutluyorum.( belkide biz öyle sanıyoruz)
  Hiç yakıştırmıyorum şu AxB olaylarını , bir ara WBxHancock görmüştüm o gün bugündür kendimde değilim.
   
 4. artyomdh Üye

  artyomdh (Üye)
  Mesaj Sayısı 594
  Üyelik Tarihi11 Şub 2014
  Zoro-Robin'e bunu koysaydın.Çizimleri daha bir güzel ve daha bir hoş duruyorlar.:D

  [​IMG]
   
 5. Monkey D. Luffy Adamkuri/Katadam

  Monkey D. Luffy (Adamkuri/Katadam)
  Mesaj Sayısı 7,172
  Üyelik Tarihi31 May 2014
  Zoro x Okama Sanji.

  [​IMG]

  Her aşk nefretle başlar.Neden olmasın?
  Sonuçta Oda okamalara seride büyük yer veriyor ve bu birliktelik eşcinsellik haklarına ve homofobiye karşı tüm dünyaya bir mesaj olur.
   
 6. Gutts Trafalgar D. Water Law

  Gutts (Trafalgar D. Water Law)
  Mesaj Sayısı 1,841
  Üyelik Tarihi23 Ağu 2014
  :good:
   
 7. Taisho İllede Canısı!

  Taisho (İllede Canısı!)
  Mesaj Sayısı 2,817
  Üyelik Tarihi7 Oca 2015
  İvankov kalps Dragon diyorum o zaman :ehe:

  Edit: Sanji Violet ve Zoro Tashigi olayı banada olur gibi geliyor evlensinler. O değilde Garp'ın karısı kim acep Luffy'nin ninesini de merak etmeye başladım anası yetmezmiş gibi. :D
   
 8. Eserovic Zoro ve Guts vs all

  Eserovic (Zoro ve Guts vs all)
  Mesaj Sayısı 1,749
  Üyelik Tarihi1 Mar 2013
  Sanji'ye farketmez hatun olsun yeter.Ben de aşk vs olacağını düşünmüyorum.
  La çoklu anket mi diye kontrol edeyim derken birçok seçeneğe oy atmışım.
   
 9. Luffy & Hancock ve Zoro & Robin en son olacak şeyler bence. Aradaki yaş farkı almış başını gitmiş arkadaş ! :) Tamam aşk yaş falan tanımayabilir ama bugünün yarını da var yani :utan:

  Luffy gibi bir safarozun aşık olabileceğini zannetmiyorum.

  Sanji de tam aksine aşk adamı :D Viola ile güzel olur Sanji :good:

  Zoro ile en çok yakıştırdığım hatun Nami. Nami'ye yürümesini gönülden isterim :D Ama olabilecek bir diğer seçenek de Tashigi. Ama ikisinden biri mutlaka olacak bence.

  Seride aşk olmaz kısmı iki yıl öncesi için geçerli olabilirdi ancak iki yıl sonrasında mangaka bu konuda bazı alt yapılar hazırlamaya başladı. Bunlardan birkaçı :

  Franky'nin süpürgeli hatunu öpmesi,

  Sonu hazin bitse de Kyros - Scarletto aşkı,

  Düşündüğüm her sefer kahrolmama sebep olan ve yüksek ihtimalle gerçekleşecek olan Sai - Baby 5 izdivacı :ühü:

  Ve son olarak hayatında ilk defa bir kadından karşılık bulan Sanji - Viola yakınlaşması.

  Bunlar ufaktan ufaktan bize işarettir bence beyler. İlerde illa ki bir şeyler olur diyorum ben.

  Son olarak, konu başlığı çok hoş. Özenerek açtığın için ayrıca teşekkür ediyorum dostum. Ellerine sağlık :)
   
 10. Gutts Trafalgar D. Water Law

  Gutts (Trafalgar D. Water Law)
  Mesaj Sayısı 1,841
  Üyelik Tarihi23 Ağu 2014
  Çoklu anket diye sonuna yazmıştık halbuki her karektere birer tane verin diye:D. Hem de yeşil uyarıyla. Neyse:D  Saolasın hacı:D
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık