Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece'de Retcon

One Piece'de Retcon var mı?

• Kullanılan toplam oy
    29
Bilmiyorlar konularımın değerini. :(

Bu arada Retcon One Piece'te boşluğo dıldurma amacıyla sık sık kullanılıyor diye düşünüyorum. Sadece olumsuz anlamda retcon var demeyelim.
Boşluktan çok olay sevilince hikaye onun tekrar aksiyonda olacağı veya görüneceği şekilde dizayn ediliyor olabilir. Bence bazen çok iyi de oluyor.

Zoo, Oden vs bir çok şey retcon sayılabilir. Roger Son yolculuğunu yeniden planlamıyor. Oda seriye yeni şeyler ekliyor bunu tahmin etmek zor değil.

Ama bunlar retcon sayılır mı çok emin değilim. İstisnai bir durum var ortada Oda ben bu seriyi 5 yıllık yani yaklaşık 200 bölümlük planlamıştım demese (bir arkadaş 500 demiş o da doğru olabilir fark etmez) bu kadar çok retcon olduğunu düşünmezdik. Çünkü Oda @Tilqi_Gin'in dediği gibi bir çerçeve çiziyor veya ufacık bir bilgi düşüyor. Gerisini ise o kadar uzun süre sonra veriyorki retcon mu yoksa baştan beri tasarladığı bu mu emin olmak mümkün değil.

Sonradan bu kadar uzatılmış bir seri de çok fazla retcon olduğu kesindir. Üstelik bir değil bir kaç kez uzamıştır seri muhtemelen. Üstelik serinin Oda sıkılana kadar da uzatılma kapasitesi var. Ancak Oda'nın seriyi işleyiş biçimi sebebiyle bu retconların neler olduğu konusunda emin olamayız. Tartışabiliriz tabi o ayrı mevzu. : ))

Benim oy'um Çok'a

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık