Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Film] One Piece Stampede [Ağustos 2019]

Yok karakteri sevmeyebilirsin de sorun yok ama Oda Crocodile'ı öyle bir noktada işlediği için hata yaptı. Bunu kendisi de anladı ve bunu düzeltti. Yani istediğin noktada görebilirsin ama Crocodile'ın gücü bu değil he belki burada da abartılmıştır ama bu seviyede gelirse de ben şaşırmam. Bunun için açıklanabilir bir sürü sebep var çünkü.

Oda'nın seriyi bu kadar uzun tutması ve güç dengesini değiştirmesi bunlardan biri. Yani Crocodile'ın ,lk göründüğü sahneye bakarsan bu tanıtım şeklinin Yonkou'lar ile aynı olduğunu görebilirsin. Karakteri göstermemesi, yeteneğini saklanaması, yüzünü tam net çizmemesi vb. aynı.

Buradan Yonkou çıkarımı yap demiyorum ama seri başında karakterin değeri net olarak buydu. Mangaka o yüzden karakter hakkında "One Piece karakterleri hakkında kötü konuşanları duyunca rahatsız oluyorum. Mesela "düşman çok zayıftı" denildiği zaman onu nasıl daha güçlü hale getirebileceğimi düşünmeden edemiyorum!" Color Walk 6 (2014)

şeklinde açıklama yapıyor. Yani karakterler seri başına göre güçlü ama araya başka karakterler vb. girdiğinde ve seri git gide uzadığında güçsüz gibi görünüyor fakat adam için daha sonrasında ''WB'ye meydan okudu. Gençliğinde denizlerde Luffy gibi hızlıca yükseldi'' deniliyor. Fakat aynı adam daha Luffy'nin yükselmemiş haline yeniliyor. Hani bu adam NW'ye gidip WB'ye meydan okumuştu ya da WB şans eseri mi karşısına çıktı da meydan okudu? Luffy bile bir Yonkou'ya ulaşmak için nasıl yollardan geçiyor yani bunlar basit örnekler.

Bak Alabasta ve MF arasında ki durum. Bu adam arada sadece hapise girdi ve çıktı. Luffy Crocodile'dan sonra o kadar karakter yendi, o kadar yollardan geçti sorun çıkardı ama yakalandığında ID de seviye 5'e hapsedildi. Crocodile ise seviye 6 da idi bu da bir örnek sadece.

Sonrasında ise Jozu olayı. Şu Luffy'nin düz yumruğunun bıraktığı etki...

Şu da Luffy'nin 2 yıl sonra G4 gibi bir saldırı geliştirip, Nami'nin yardımıyla yendiği karakter ile aynı mevki de belki de daha güçlü olan birinden yediği saldırı.
Jozu'nun düz bir saldırısı bile Amiral yatırıyor paramparça ediyor burada teknikle vurmasına rağmen yere yıkılmıyor Croc yani ne değişti Alabasta ile?

Bu adama WB MF de ''Baş belası'' diyor. Crocodile MF de WB'nin yediği saldırı sonrası ona ''Utanmalısın'' tarzında konuşarak ''Ben böyle bir adama mı yenilmişim'' diyor. Fakat bu adam Luffy'e de yenildi ama Mangaka bunları sanki hiç çizmemiş gibi bunları da çiziyor. Aynı adam WB'ye bunları dedikten sonra WB ''Ben tek kalbi olan bir adamım her zaman en güçlü olarak kalamam'' diyor. Yani geçmişte ne tür bir güçte olduğu bile buradan alaşılabilir WB'nin fakat Croc ona ulaşmış ve dövüşebilmiş fakat sen gerçekten Croc'un Luffy'e yenilmiş halinin mi WB'ye ulaşıp dövüştüğünü düşünüyorsun?

Yani bunlar serinin düz bakışta olan açıkları. Uzun bir seride olan bazılarının beklediği, bazılarının saçma bulduğu durumlar. Ben Crocodile'ı severim ama Luffy'e yenilmesinin saçma olduğu dışında MF de bunları yapmış. Karşısına gelen veya karşısına geçtiği kişiler ya Amiral ya Shichibukail ya da Yonkou komutanıydı bu adamın. Ona rağmen yediği tek saldırı Jozu'nun arkadan gelerek tüm gücüyle vurduğu bir yumruk. Yani Luffy bile ne hale düşüyor MF de oysa ki Luffy Croc'u yendikten sonra ne kadar güçlendi bunları yazmak istemiyorum şimdi.

Yoksa Crocodile bazı arkadaşlar gibi güçsüz görebilir ya da güçlü dönmeyecek gibi düşünebilirsin. Fakat benim gördüğüm kadar gayet güçlü gelecek yani gösterilen bu şimdilik. Öncesinde bakıyordum bir şey olduğunda aşırı gömenlere bir şeyler yazıyordum seriden alıntılayarak. Bazı fikirleri değiştirdim bazıları ise karakterden soğuttuğumu söylüyorlar. Fakat bakıyorum onlar da yavaş yavaş karakterin değerini anlıyorlar. Bakalım Mangaka karakteri NW de bir çizsin neymiş ne değilmiş daha net görürüz. :D
Croco'ya sonradan iade-i itibar yapıldığına bütün forum hem fikirdir. Ama inanılmaz bir değişim de yaşamadı. Oda Croco'yu tekrar NW'ye sokarak güçlendireceğini belli etti zaten ama ne kadar büyük bir güç artışı yaşayacak mesele orası. Sen min. Dof gücünde çıkmasını bekliyorsun sanırım. Bana göre de Law civarı bir karakter olması lazım. Şu ana kadar gördüklerimiz üzerinden Law ayarı bir güçte çıkarsa Croco buna kimsenin itiraz edeceğini veya garipseyeceğini sanmıyorum. Ama Dof gücünde bir adam görürsek de kalkıp bu saatten sonra OP da güç dengesi var diyen adama söverler. Bir karakter sırf karizmatik ve ağırlığı var diye damdan düşer gibi güçlendirilmez. Oda bunu Smoker'da yapmadı. Hatta bence olması gerektiği kadar bile güçlenememiş Smoker. Croco'ya bu ayrıcalığı tanıyıp kendi çizdiğiyle bu kadar çelişeceğini sanmıyorum. Böyle bir şey gerçekleşirse ben aman yanıldık Croco çok güçlü çıktı falan diye üzülmem serinin geldiği hale üzülürüm. Zaten işin içine yonkou muhabbeti girdiğinden beri tetikteyiz anasını satayım. Her an falso bir muhabbet olacakmış gibi.

Konuyu da dağıttık ama filmde boostladıkları Croco üzerinden konuşuyoruz. Her ne kadar filler olsa da bu tarz ekşınlar seriyle az çok içe içe olan adamların bir nevi beklentisi gibi olduğundan insanı rahatsız etmiyor değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık