Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece'in Sonu

One Piece okuyucuyu tatmin eden birşekilde sonlanır mı?

• Kullanılan toplam oy
    97
Evet Arkadaşlar. Aslında One Piece bir çok seriden ayrıldığı bir sürü nokta ile manga içinde en azından benim bildiğim diyeyeyim :( zirveye oyanayan serilerden birisi. Anime/Manga dünyasında 3 büyükler diye tabir edilen yapımlardan son kalanı. Naruto ve Bleach bildiğiniz üzere bittiler. Ben Bleach okumadım/izlemedim. Lakin Naruto okudum. Ve serinin gidişatından sonundan hiç memnun kalmadım. Forumda da memnun olmayanların sayısı olanlardan epey bir fazla. Bleach'in konusuna girdiğimde sonunu mahvetti toparlayamadı. Bir sürü şeyi atladı gibi yazılar gördüm. Onda da tatmin olmayan baya kişi mevcut. Başka forumlarda ne diyorlar pek fikrim yok lakin. Buranın da gayet kıstas için yeterli olacağını düşündüğümden, bu konuyu açamaya ve fikirlerinizi almaya karar verdim.​

Benim korkum One Piece'in de bunlar gibi olabileceği ihtimali. Pek çoğunuz biliyorki, One Piece gizemle birlikte okuyucuyu bağlayan bir seri. Ve seride ki en büyük gizem de One Piece'in ne olduğu. Bildiğiniz üzere seride One Piece'in ne olduğuna dair arclarda ufak ufak yatırımlar yapılarak ilerleniyor. Lakin hala tek bir kırıntı bile yok ne olduğu ile ilgili. Oda'nın One Piece'in sevgi barış dostluk gibi bir şey olmayacağına dair röpartajı da var. Ama ne çıkarsa şaşırım ulan helal olsun adama be derim diye düşündüğüm zaman. Olabilecek seçeneklerim çok sınırlı(Bir Oda gibi beynim olmadığından :( ) Benim aklıma gelen şeylerden farklı neler olabilir ki diye bu konuyu açıyorum. Para, Şöhret, Güç, bu dünyada her şeyi elde eden adamın mirası nedir? Beyazsakalın dediği tüm tarihi sırtlanacak kişi bu mirası görünce ne düşünecek, ne yapacak. Aslında ben pek izlediğim yapımların sonlarını beğenen bir insan olmamamdan ötürü de, bu konuyu açma ihtiyacı hissetim sorun benle de alakalı olabilir. Ama Naruto, Bleach gibi serilerin sonlarının beğenilmemesi ne bileyim bir zaman Lost vardı çok popi sonundan ben gibi herkes mutsuzdu. Hikaye içinde olayı arşa çıkarıp sonların batırılması gayette rastlanan bir durum. Demem o ki, One Piece ilmek ilmek işlenen yıllar sonra bağlantıları açıklanan ve Oda'nın zaten seriye başladığımda sonu hazırdı dediği bir yapım. Ama nedense One Piece nedir, Hikayenin sonunu en son nasıl bağlayacak sorusu beni biraz umutsuzluğa sokuyor. Şuan seri sonunda ne olabileceğine dair bir sürü tahmin hatta sağlam destekli teoriler mevcut. Ama nedense içimde bu kadar olayın hikayenin karakterin bağlanamayacak olması korkusunu taşıyorum.​

Yani soru şu aslında La One Piece bitti ne mükkemmel seriydi be. Tek kelime ile harika bitti mi diyeceğiz yoksa ulan bir serinin içine bu kadar edilir. Arşa çıkar çıkar seviyeyi bir anda çakıl mı diyeceğiz. Okuyucu yani biz beğenecek miyiz yazılabilecek sonları kurulabilecek bağlantıları. Bunların neler olduğu ve okuyucuyu tatmini ile ilgili bir konu aslında bu. Fikirleriniz neler ahali bekliyorum yazın tartışalım. :)

Oda dediğimiz şahıs sonunu zaten planlamış ve seri ona göre gidiyor sadece yollarını değiştiriyor.
Zaten sonunu bu adam hiç değiştirmemiş ve herkes de sonunu merak ediyor. Bence sonu çok iyi olacak.

Güzel bir final yapacaktır ama arşa değmeyecektir, elbet beğenmediğimiz noktalar olacaktır ki arkadaş en önemli noktaya değinmiş; benim için ne kadar güzel bitti desem de bir başkası için bunun için mi okudum la diyecektir doğal olarak.

kusursuz olmasa da yine de beğeneceğim bir final yapacaktır.

One Piece hiçbir zaman Doctor Who gibi ya da Prison Break gibi mindfucklar yaratan bir seri olmadı zaten. E. Oda ne kadar iyi bir hikaye yazarı ve müthiş bir troll olsa da en nihayetinde çözümlemesini yaptığınız zaman One Piece'in kuralların dışına pek çıkmayan bir sounen serisi olduğunu görebiliyoruz.

Bu nedenle; duygusal açıdan kuvvetli ama kurgu açısından beklenen bir final olur.

Şimdi diyelim ki bu seri 10 yıl sonra bitti... Çıktığı günden bu yana takip eden binlerce insan var. Düşünsene, 30 yıldır takip ediyorsun ve Luffy en sonunda Korsanlar Kralı olmayı başarıyor.

Hani yazı tura atarak bile başarsa bunu yine de insanı duygulandıracak ve uzun bir yolculuğun sonuna geldiğini hissettirecek bir şey bu. Buruk bir sevinç ve ardından da bir boşluk duygusu oluşacak okuyan/izleyen yıllardır takip eden herkeste....

Diğer shounenler gibi bir yerden sonra düşüşe geçeceğini düşünüyorum. Akabinde Naruto ve Bleach gibi beklentileri karşılamayan vasat bir final okuyacağız.

Kusursuz olacağını sanmıyorum. Çokça mantık hatası olacak bence. Ama Finali beğeneceğimi düşünüyorum.

Olağanüstü bir şey beklentim yok, güzel bir son olsa yeter. Tatmin olurum yani, ama endişelerim var hayal kırıklığına uğrar mıyım diye.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık