Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] One Piece'teki Silahlar Üzerine

Arkadaslar daha once boyle bi konu acildimi bilmiyorum. Forumu duzenli olarak takip ediyorum boyle bir konuya denk gelmedigim icin aciyorum.

One piece de bulunan en guclu kisilere baktigimiz zaman ön plana şeytan meyvesi, haki ve kılıç lar cikiyor. Silahlar simdiye kadar cok guclu olarak hic gosterilmedi, silah kullananlarin icinde bizim icin en fazla goz onunde bulunan usoop oldu. Usoop un dışında silah kullanan bir cok karakter var fakat bu karakterler ne derece guclu gosterilmedi.

Benim asıl sorum şu, acaba kiliclar da oldugu gibi silahlarda da elit silahlar çıkacak mi? Silahlarin gucune seride vurgu yapilacak mı?

Shanks in tayfasifa genel anlamda surekli silahlarla gosterildi. Beckmen kizaruyu silahla tehdit etti. Bu yüzden silahlarinda guclu olabilecegi dusuncesi olustu bende.

İmkanı yok. Seride meyve ve haki ön planda, birde dövüş teknikleri. Kılıç dediğimiz şeyde araç sadece. Asıl olayı haki.

Mermiler kairouseki'den yapılmadığı müddet bir özelliği kalmıyor o silahların. Böyle bir şeyde bu seride pek mümkün olmayacağı için geçersiz bir önerme, işin tadını kaçırır çünkü.

Son düzenleme:
Kılıçlar dışında hiçbir silahın özel bir gücü çıkmaz.

Tabancaymış, sapanmış bunlar ancak haki aktarımını sağlamak için kullanılır. Fazlası olmaz.

Serideki çelişkili durumlardan sadece bir tanesi.

Luffy meyveyi geliştirirken silahlara özenip geliştirmiş Gatling gun vs birçok saldırı bulmuş ama seride silahlar beş para etmiyor.Lucci daha çocukken top mermisi yiyip bana mısın demiyor mesela.Hadi o Lucci diyelim ama genelde karakterleri 1 - 2 mermi önce bir gıdıklıyor sayı artarsa sonra öldürüyor. :/

Silah güçlü bir haki kullanıcısı elinde büyük bir araç olur.

Özel tekniğe gelince silah değilde mermiler özel yapım kairoseki gibi nesnelerle takviye edilip kullanılır. Zetto'da vardı mesela.

Ama mermi hızına bile yavaş denilen seride büyük bir tehdit değil.

Silahtan çıkacak en özel teknikleri zaten Ussop bilgisiyle yapmaya çalışıyor. Gerisi normal silah için kişisel yetenekte ( örn: Van Auger)

Önemli karakterlerden Teach ve Shanks'in tayfasında gördük silah kullanıcılarını. Hadi Shanks'in ki belirsizde Teach'in daha doğrusu tayfasının Newgate'e saldırdığı sahnede silahların yine işlevsiz olduğu görünüyordu. Adamı zar zor öldürdüler bir ton yaralı olmasına rağmen. Diğer karakterler neyse de Karasakal ve Kızılsaç gibi güçlü tayfaların ellerine silah çizmesi, meyve güçleri veya fiziki güçleri hakkında bilgi vermekten kaçınmak için mi, yoksa bi olayı mı var çözemedim tam.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık