Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece Ne Ara Bozdu?

Değerlendirmemi konu-işleyiş üzerinden yapacağım. Animasyon beni pek ilgilendirmiyor.

Diğerlerinin aksine benim animeyi en zevk alarak izlediğim arc Impel Down'dı. Sebebi çok fazla ama özetle bossun normal arclardaki gibi kötülüklerle bezenmemiş (Croco, Enel, Dof gibi) ve basit bir hapishane müdüründen ibaret olmuş olması, en sevdiğim karakterlerden biri olan Croco'nun harika dönüşü, Bon-chan faktörü, duygusal sahneler... Kısacası Impel Down benim için zirveydi.
Marineford'a da çok bağlanmıştım. Normalde fazla bölümü birden izleyemem ama o aralar günde 30 bölüm izliyordum.
Marineford sonrası her şey ağır çekimde gibi hissettirmeye başladı. Hani hızlandırıp izlemek çok daha mantıklıydı. Balıkadam adası konu ve mesaj olarak aslında en anlamlı arclardan biriyken işleyişinden dolayı içine ettiler güzelim arcı. Punk Hazard'daki alarmlı koridor sahnelerinden bahsetmiyorum bile.
One Piece'in animesi artık izlenecek halde değil. Mangasının da düşüşte olduğunu hissediyorum artık ama bakalım. Benim için de Thriller Bark düşüş arcıydı ama sonrasında harika toparlandı. Mangası yine toparlayabilir ama animesi için çok zor olduğunu düşünüyorum.

Ben kısacası Marineford sonrası diyorum.

Animeden ziyade mangada sıkıntılar var asıl. 2 yıl öncesinde sıkıntı yok fakat baş karakter abisi kaybetmiş eğitim almış biraz daha ciddileşmesi lakayıt hareketleri bırakması gerekirdi. Hadi arada çocuksu hareketler yapması izleyiciye sempati geliyordu fakat hala aynı kafa yapısı olunca bi b.ka sarma oldu. Derinden bi acı yaşattı baş karaktere fakat bunun karakter üzerinde hiç bir etkisi olmamış izlenimi yaratıyor. Burdan sonra kopmalar oldu zaten. BM arcı tam bi fiyasko zaten.

ID den sonra batirdı bence çizimler her geçen yıl kötüleyerek gitmiş bence ve mangada olmamasına rağmen animeye ek sahneler koymaları bazen canımı çok sıkıyor. One piece animasyonlarından bahssetmişken MF arcında savrulan kişileri çöpadam olarak çizdikleri bir sahnenin oluduğunu da söylemeden geçemiycem.

Animenin araya girmeye ihtiyacı var. Bir de şu Attack on Titan'ı yapanlara versinler. Bu ekip batırıyor. Görüntüler rezalet. Filler bölüm vermiyor gibi görünüyorlar ama mangaya yakın olduklarından mıdır bilinmez çok fazla doldurma olay işleniyor gerçek hikâyede. Şöyle iki yıl ara versinler, yapan kişiler değişsin, dönüşte de sadece mangaya sadık kalsınlar -yok çocuklar izliyor WB'nin yüzü gitmesin gibi saçmalıklara girişmesinler-, kendileri ekstra hiçbir şey eklemesin eski ihtişamını kazanır.

Keşke tek sıkıntı çizimler olsa. Yönetmenlik adına hiç bir şey yok. Eski bölümlerde animenin mangaya kattığı bir çok kaliteli şey vardı espriler, sahne geçişleri vs. Şimdilerde aksine mangada olan şeylerin de içine ediyorlar. Bir de zaman atlamasından sonra çıplaklığa, göğüslere odaklanıldığı için iyice rezil bir hal aldı.

Bu sahne de mangada yoktu ;

Bu sahne de mangada yoktu :

Bozmasından önceki zihniyet farkını kısaca şu iki resimle özetlemeye çalıştım. Allah'ın vitaminsiz sapık Japonları.

Keşke tek sıkıntı çizimler olsa. Yönetmenlik adına hiç bir şey yok. Eski bölümlerde animenin mangaya kattığı bir çok kaliteli şey vardı espriler, sahne geçişleri vs. Şimdilerde aksine mangada olan şeylerin de içine ediyorlar. Bir de zaman atlamasından sonra çıplaklığa, göğüslere odaklanıldığı için iyice rezil bir hal aldı.

Bozmasından önceki zihniyet farkını kısaca şu iki resimle özetlemeye çalıştım. Allah'ın vitaminsiz sapık Japonları.
WB'nin yüz olayını vermeyip bunu vermek mantıklı değil mesela çelişiyorlar. Mangaya sadık kalmak lazım bence. Mangada varsa ver, yoksa verme.

Çok güzel açıklamışsın tebrik ederim :alkis:

WB'nin yüz olayını vermeyip bunu vermek mantıklı değil mesela çelişiyorlar. Mangaya sadık kalmak lazım bence. Mangada varsa ver, yoksa verme.
Yarısı uçmuş kafanın gösterilmemesini bir nebze anlarım da durduk yere sapık sahne eklemenin mantığı yok.

@RedTeroR Valla sen beğendiyen güzel açıklamışımdır. :D Gerçi iğneledin mi yoksa gerçek hislerin mi onu da ayırt edemiyorum pek önceki yorumlarını göze aldığımda. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık