Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece Ne Ara Bozdu?

Direkt bozmadı. Arada bir geçiş aşaması vardı.

Amazon Lily'nin sonuna kadar~ İyi bölümler
İmpel Down ve Marineford~ Kötüye giden ama çok göze batmayan geçiş bölümleri
Zaman Atlaması sonrası~ Kötü bölümler

Çizimi, animasyonu falan düzeltmez ama en azından bölümlerdeki yavaş ilerlemeyi engellemek için 150-200 bölümlük filler koyun. Çakma Chimera Arc olsun mesela. Sonra düzgün bir şekilde devam edin. Kimsenin hayır diyeceğini sanmıyorum.

Zaman atlaması sonrası bozulmuş gibi gözükmesi mangakanın uzun süre boyunca sadece Luffy odaklı çizmesi ve tayfayı unutması ile oldu. Halen daha da devam ediyor bu. Tayfa aşırı yan karakter gibi duruyor Luffy'e nazaran, mangaka bir daha dönemedi tayfa odaklı çizmeye. Çizemiyor diye tayfayı ayırdı ikiye diyeceğim de ayıp olacak.

Anime için konuşmak gerekirse şu anda alan memnun satan memnun, One Piece mangası bitmeden bu düzen bitmez. Mangaka memnun çünkü manganın popülerliğini koruması için animenin çıkmaya devam etmesi haricinde anime ile alakası yok, büyük ihtimalle umursamıyor ve umursamaya vakti de yoktur zaten. Arada sırada anime ile alakalı birkaç kelam edip geçiyor işte. Toei haftalık bir seri için yeterince izlenme alıyor onlar için de pek bir sıkıntı yok gibi. Bu devran daha döner gider, ileride çıkarırlar DB kai gibi bir şey belki o zaman izlenebilir bir şeyler olur. Yani Thriller Bark'daki anime kalitesini beklemeyin. Tabi o zamana kadar alıştığımız seiyuular falan kalır mı bilemeyiz, Luffy'nin sesini o yaşlı kadından başka birinden dinlemek istemezdim her ne kadar son yıllarda eski ses kalitesini alamasam da.
Gerçi animeyi beğenenler de var şimdi. Geçen gün redditte birini gördüm, WCI en iyi anime yapılmış arc olduğunu söylüyordu. İki yıllık ara sonrası falan değil, bildiğin bütün One Piece animesinde diyor adam.
https://www.reddit.com/r/OnePiece/comments/awv2wj/can_we_please_give_some_love_for_yoshikazu_tomita/
Başlık da bu. "Can we please give some love for Yoshikazu Tomita for making WCI arc the best animated arc ever?"

Anime'yi en son yıllar önce mf arcta izlemiştim mf den sonrasını izlemedim manga gittikçe güzelleşiyor ama animede ilgimi çeken bir şey yok.

One Piece’e animeyle başladım. East Blue, Alabasta, Skypiea bunlar hep belirli kalitede seyrettiler. Sonrasında gelen W7 ve EL arcları benim için zirveydi. Hikaye iyi olduğu için çizim falan takmıyordum o aralar. Zaman atlamasına kadar kalite düşerek devam etti ama sonrası bence facia. En son Dressrosa’ya geldiğimde hikaye ve teknik olarak biraz daha devam edersem OP’i bırakacağımı farkettim ve Leo’nun Mansherry’i kurtardığı bölümde animeyi küfürler eşliğinde bıraktım. Sonrasında sıfırdan mangaya başladım. Mis gibi Wano’ya kadar gereksiz zevzeklikler, uzatılmış sahneler olmadan geldim. Bundan sonra güncele gelmeden arc bittiğinde okumayı planlıyorum.

Mf'deki sükseden sonra bozdu zira bu yükselme ve ivmeyi daha yakalayamadı yazar.

Eserinde ana karakter ölüyor ama aldığın duygu bir hiç.
Tıpkı varoluşa parmağımı daldırıp ağzıma götürdüğümde tadının olmaması gibi.

arkadaşlar sıkıntı one piece te değil one piece i takip etme biçiminizde. skype arc ı bölüm bölüm takip etseniz de bu muhabbetler olurdu. tutkulu şekilde her hafta bekleyip bekleyip Oda gibi bir çizerin eline bakınca hep hayal kırıklığı hep ara mara insan soğuyor. burada da konuşuyoruz konuşuyoruz adam çizmiyor insan soğuyor. neyseki seriyi cok takip etmesemde biraz hızlandı . en güzel sistem aylarca okumayacaksınız kaç bölüm çıktıysa bi anda okuyacaksınız o süreçte senede 3-4 kere iste. aynı diziler gibi 1 sene bekleyip hepsi çıkınca bir anda izliyoruz ya bu da aynı kafada olmalı yoksa bayıyor. forum olmasa bu kadar kişinin haftalık takip edeceğini de hiç sanmıyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık