Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

One Piece Ne Ara Bozdu?

'Diğer' forumunda Mr. Prince tarafından 21 Tem 2017 tarihinde açılan konu

1. Mr. Prince (Üye)
    Mesaj Sayısı 321
    Üyelik Tarihi16 Şub 2009
    Gintama'yı da hiç izleyemedim. Alıntı yaptığı animeleri bilmiyorsam anlamı olmaz diye düşündüm :/

2. İmperian (Üye)
    Mesaj Sayısı 285
    Üyelik Tarihi5 Şub 2010
    Ben daha eskiden alıyorum bu bozulmayı Enies Lobby den itibaren yavaş yavaş bozmaya başladı İmpel Down dan sonra çöküş yaşadı MF arc hem ses hem çizim hem kamera açıları açısından hayal kırıklığıydı savaş atmosferi kesinlikle yoktu MF den önceki arcları defalarca izlememe rağmen MF yi 1-2 defa izledim sadece...
    2 sene sonrası hikaye devam ettiğinde tekrar bir hevesle izlemeye başladım belki toparlanır diye ama Balıkadam Adası, Punk Hazard, Dressrosa derken iyice kötüleşti biriktirip izlemeye başladım hatta Dressrosa yı yarıda bıraktım devamını getir(e)medim.
    Zou bölümlerinede belki düzelmiştir umuduyla 1-2 tanesine baktım onlarıda baya sıkılarak izledim şuan Zou da bir yerde kaldım animede nerde kaldım bilmiyorum izlemeyide düşünmüyorum çok olumlu yorumlar duymadığım sürece kalkıpta izlemem zaten.

3. ReaperDuke (Üye)
    Mesaj Sayısı 1
    Üyelik Tarihi29 Eyl 2017
    Güncel olarak WCI arc .Hikaye olarak güzel . (Sanjiyi kurtarma,aile buluşması, Suikast planı, Germa ayrı bi hikaye zaten ama karakterler hep orta sınıf
    (adam göbeğini okşayarak saldırıyor sadece ama fizik olarak yapılı olması tezat gibi .

4. Dr. Hiluluk 11. Şef, "Kingslayer" Karaka!

Dr. Hiluluk (11. Şef, "Kingslayer" Karaka!)
    Mesaj Sayısı 2,941
    Üyelik Tarihi8 Ara 2015
    Zaman atlaması sonrası.

5. LionSong Üye

LionSong (Üye)
    Mesaj Sayısı 140
    Üyelik Tarihi23 Eyl 2017
    İnişler çıkışlar olabilir ama bence hiç bozmadı One Piece candır.

6. Charlotte Linlin (Mercury)
    Mesaj Sayısı 5,428
    Üyelik Tarihi16 Ara 2015
    Direkt bozmadı. Arada bir geçiş aşaması vardı.

Amazon Lily'nin sonuna kadar~ İyi bölümler
    İmpel Down ve Marineford~ Kötüye giden ama çok göze batmayan geçiş bölümleri
    Zaman Atlaması sonrası~ Kötü bölümler

Çizimi, animasyonu falan düzeltmez ama en azından bölümlerdeki yavaş ilerlemeyi engellemek için 150-200 bölümlük filler koyun. Çakma Chimera Arc olsun mesela. Sonra düzgün bir şekilde devam edin. Kimsenin hayır diyeceğini sanmıyorum.

7. Tilqi_Gin Tai'shar Malkier!

Tilqi_Gin (Tai'shar Malkier!)
    Mesaj Sayısı 2,603
    Üyelik Tarihi21 Eki 2016
    Zaman atlaması sonrası bozulmuş gibi gözükmesi mangakanın uzun süre boyunca sadece Luffy odaklı çizmesi ve tayfayı unutması ile oldu. Halen daha da devam ediyor bu. Tayfa aşırı yan karakter gibi duruyor Luffy'e nazaran, mangaka bir daha dönemedi tayfa odaklı çizmeye. Çizemiyor diye tayfayı ayırdı ikiye diyeceğim de ayıp olacak.

Anime için konuşmak gerekirse şu anda alan memnun satan memnun, One Piece mangası bitmeden bu düzen bitmez. Mangaka memnun çünkü manganın popülerliğini koruması için animenin çıkmaya devam etmesi haricinde anime ile alakası yok, büyük ihtimalle umursamıyor ve umursamaya vakti de yoktur zaten. Arada sırada anime ile alakalı birkaç kelam edip geçiyor işte. Toei haftalık bir seri için yeterince izlenme alıyor onlar için de pek bir sıkıntı yok gibi. Bu devran daha döner gider, ileride çıkarırlar DB kai gibi bir şey belki o zaman izlenebilir bir şeyler olur. Yani Thriller Bark'daki anime kalitesini beklemeyin. Tabi o zamana kadar alıştığımız seiyuular falan kalır mı bilemeyiz, Luffy'nin sesini o yaşlı kadından başka birinden dinlemek istemezdim her ne kadar son yıllarda eski ses kalitesini alamasam da.
    Gerçi animeyi beğenenler de var şimdi. Geçen gün redditte birini gördüm, WCI en iyi anime yapılmış arc olduğunu söylüyordu. İki yıllık ara sonrası falan değil, bildiğin bütün One Piece animesinde diyor adam.
    https://www.reddit.com/r/OnePiece/comments/awv2wj/can_we_please_give_some_love_for_yoshikazu_tomita/
    Başlık da bu. "Can we please give some love for Yoshikazu Tomita for making WCI arc the best animated arc ever?"

8. luffynewgate (Üye)
    Mesaj Sayısı 371
    Üyelik Tarihi22 Eyl 2017
    Anime'yi en son yıllar önce mf arcta izlemiştim mf den sonrasını izlemedim manga gittikçe güzelleşiyor ama animede ilgimi çeken bir şey yok.

9. BlackBolt (Üye)
    Mesaj Sayısı 89
    Üyelik Tarihi7 Oca 2019
    One Piece’e animeyle başladım. East Blue, Alabasta, Skypiea bunlar hep belirli kalitede seyrettiler. Sonrasında gelen W7 ve EL arcları benim için zirveydi. Hikaye iyi olduğu için çizim falan takmıyordum o aralar. Zaman atlamasına kadar kalite düşerek devam etti ama sonrası bence facia. En son Dressrosa’ya geldiğimde hikaye ve teknik olarak biraz daha devam edersem OP’i bırakacağımı farkettim ve Leo’nun Mansherry’i kurtardığı bölümde animeyi küfürler eşliğinde bıraktım. Sonrasında sıfırdan mangaya başladım. Mis gibi Wano’ya kadar gereksiz zevzeklikler, uzatılmış sahneler olmadan geldim. Bundan sonra güncele gelmeden arc bittiğinde okumayı planlıyorum.

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık