Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Film] One Piece Film: Z

Ben beğenmedim. Zoro ve Sanji, Binz'in şeytan meyvesi yeteneğine yenilmeleri ayrı bir saçmalık haki kullanarak parçalayabilmeleri gerekirdi. Tayfada K.Haki adına bir şey göremedim (vs.lerinde), tayfanın peşinde koşanları durdurmak için H.Haki kullanan Luffy, Z 'nin adamlarını tek tek yumruklayarak geçiyor çerçöple uğraşıyor buda bir saçmalıktı bunun yerine Pacifista ordusuyla karşılaşsa daha zevkli ve anlamlı gelirdi. Yine Luffy mermilerin arasında koşuşturmak için K. Haki kullanıyor ama Kairoseki kurşunu yemekten kendini kurtaramıyor tayfadakilerin hiç birşeylerini göremedik hepsi tek tük ataklarla geçiştirildi bir tek Franky şovunu yaptı. Kısacası filmi izledim ama bittiğide aklımda yer eden bir sahne olmadı gibi.
Ayrıca eyy Z(Zetto-sensei) madem emrinde Ain gibi yeteneğe sahip biri var kendini 24 yaş gençleştirsene, ihtiyar halinle bu işlere girişiyorsun :artiz:
Bunu bende düşündüm orada çok mantıksızlık var bencede.

En beğendiğim OP filmi çünkü diğer flimlerini izlemedim.

Ayrıca filmde Luffy 2 defa yeniliyor Zetto-a bildiğimiz Croco savaşı olayına döndü, gerçi son savaşıda kazanmıyor Zetto yorgun düşünce devriliyor tekrar kalkıyor Luffy'de hasır şapkayı alınca hop kim geldi kepçük Kizaru, bu adamı basitleştiriyor E.oda bence, yanında 6 koramiralle Luffy ve Zetto'u durdurmaya geliyor adam, 6 koramiral süs için orda zaten işe yaradıkları yok,birde öldürmeden görüşürüz sensei diyor, Borsalino kendinden iyice nefret ettirdi ama hakkı var görevini yapıyor adam.

Ayrıca film bence tamamen Aokiji üzerine kurulu , karizmasına vurgu yapılıp cooluğundan dem vuruluyor, sürekli olayları çözen ve kurtarıcı tip olarak vurgulanıyor tayfaya tam destek.

Zetto şerefli bir adamdı , adalette bug buldu üstüne gidiyor aklınca , hedefi büyüktü ancak kanadını kırdılar .

Çok iyi bir film olmuş. Zetto'nun başta ki şarkısı şahaneydi. :D Onun dışında ki müziklerde iyiydi. Nami'nin küçüklüğü çok tatlıydı, Chopper'da aynı şekilde tatlıydı ek olarak konuşması da komikti. :D Dövüşlerde kısa oldu gibi. Kısada olsa güzeldi. Zetto cidden çok iyi bir karakterdi, öldüğü zaman üzüldüm. :( Kizaru da yine yaptı Kizaru'luğunu. Bir de Akainu'yu görseydik iyi olurdu. :D

Film çok iyiydi ama Oda'dan beklenmeyecek bir mantık hatası gözüma çarptı: Z yaşlı halinden şikayet ediyor ve haklı da. Ain'in yeteneğini kullanıp eski gücüne kavuşmayı hiç mi akıl edemez insan?

Bu arada Aokiji'nin söylediği parça çok hoştu.

Bunu sinemada izlemek vardı :( Avril'in Nickelback'ın en sevdiğim şarkısını seslendirirken sinemada olmak vardı :( Neyse filme gelirsek arkadaşların dediği gibi bence de Ain yeteneği ile Z'yi gençleştirip en iyi olduğu yaşa getirebilirdi. Ama Ain bayılınca falan etkisi kayboluyor anında. Savaşta biris önce Ain'i bayıltsa Z birden yaşlanınca yavaşlar ve açık verebilir belki de bundan yapmadılar.Dövüşler çokta tatmin edici değildi. Strong World filminde daha güzeldi. Ama çizimler 10 numaraydı keşke animede de böyle çizseler. Robin'in 18 yaşındaki çıtır halini de gördük. :ehe: Luffy'nin kılıcını kaldırıp ön taraftaki toplar ateşş demesi güzeldi bir Roger havası sezdim orada :D

Film bu sonuçta yapacak birşey yok Zetto karakteri iyi güzeldi fakat deniztaşın'dan silahı'nın avantajı yanında gücü aşırı fazla kısılmış bir karakterdi Shiki bile daha zorluydu buna kıyasla.Yani tamam film olduğu için luffy'nin yenilmesiyle bitmesini beklemiyorum fakat.Madem amiral diyorsun cidden sağlam birşey koy hakkını versin.Zetto'ya kötü demiyorum ama avantajından çok daha fazla dez avantajı vardı.
Edit:Birde Zetto'nun kolu kesilmemişmiydi o deniz taşı silahın kırıldıkdan sonra altından el çıktı ben yanlış okudum bir yerleri galiba :D

Biyonik el diyon yani vegapunk işleri epey ilerletmiş demekki.İnsan vucuduna direk sinir uçlarına bağlı biyonik bir el yapmış hemde gerçek el ile arasında nerdeyse hiç fark yok helal valla :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık