Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece Fanbook/Databook "Vivre Card"

Garp'ta kral haki çıkmamasına şaşırılmasının sebebi, herkesin bu haki türünü güçle bağdaştırıyor olmasından kaynaklanıyor. Kral hakisi yüksek iradeli, lider ruhlu, azimli, mücadeleci, arzulu tiplerde ortaya çıkıyor. Şu ana kadar bu hakinin çıktığı herkesin ortak noktası bu özellikler. Yani klasik kral tanımının karşılıkları. Orta Çağda yaşasa bir ulusu peşinden sürükleyip kral, bey falan olabilecek insanlar.
Garp'ta bunların hangisi var. Adam aymaz bir terminator sadece. Ailesini bile bir arada tutamamış, iki üç çocuğa laf geçirememiş adamdan niye kralların hakisini beklersiniz. :D Umarım seri içinde de çıkmaz. Çıkarsa bile en azından bu özellikleri barındırıp bir zamanlar kullandığı ve bir yerden sonra umursamazlaştığından da bahsedilir.

Sengoku'da çıkması iyi oldu. Denizciler çok görmezden geliniyor. Kong ve Sakazuki'de de çıkmalı.
Hükumetten Gorosei'nin beşinde ve tabi ki Im'de kesinlikle olmalı.

Sunny beklediğimden daha büyük bir gemiymiş. Hiç öyle çizmese de. Ama resmi ölçüler neyse o. Hep daha büyük olmalıydı diye yakınırdım. 56 metre oldukça büyük. Mangada 25-30 metre falan görünüyor en fazla.

Konu fuji değil. Gözlem haki ile görünmez birisi fark edilebilir mi? Konu bu. Mutlak gizlilik sağlar mı acaba.
Mutlak gizli olan kişi wb’yi de yener. Enelin milyonluk voltu nasıl adam öldürmüyorsa mutlak görünmezlik de yoktur serinin standartlarına aylkırı yani. Haki neden vardır? Meyveye karşı çaresiz kalınmasın diye.

B. haki kişinin gerçek bedenine vurabilmeni sağlıyorsa k. haki de kişinin gerçek bedenini görebilmeni sağar. Silüet olarak veya başka türlü hiç fark etmez sonuçta görebilirsin. Bu yüzden k.hakiye karşı bile görünmez olabilmek için (uyanış vs.) bedenini de tamamen ortadan kaldırman gerektiğini düşünüyorum. Ki bu da görünmezlik meyvesine pek uymuyor. Buna rağmen böyle bir durum olursa da hiç kimsenin sana vuramayacağı gibi senin de hiç kimseye vuramaman gerekir. Birisine vurmak için de bu moddan çıkman gerekir. Obito gibi.
Bu görünmezlik meyvesinin olayı adamın meyvesinin çıplak gözle görülmemesidir. Çok birşey beklemiyorum ben açıkçası ve gözlem hakiden de hiçbir şekilde saklanabileceğini zannetmiyorum.

Ters düşmez. Haki meyve gücünü iptal etmiyor. Hakiye rağmen aktif meyveler var. Örnek: Buggy, herif haki ile de kesilmez.
Haki meyve gücünü iptal etmiyor önermesini yanlış yerde kullanıyorsun ki onun daha doğrusu b.haki meyve gücünü iptal etmez olmalı. B.haki meyve gücünü iptal etmese de meyve kullanıcısının bedenine dokunmanı sağlıyor değil mi? O zaman k.haki de meyve gücünü iptal etmese de yani görünmezliği kaldırmasa da gerçek bedeni hissetmeni sağlayabilir. hadi bakalım. aa gerçi engelleydim dimi xD

@Kara Kral da aynısını yazmış nerdeyse :D

Fuji'nin adaleti, makul vasıfsız adalet miymiş? Garp'ın adaletini yazmamışlar bile. Kartlar doğru mu yanlış mı?

Kişi var olan enerjisini saklayamadığı sürece Fuji için görünür diye biliyorum.
Görünmezlik meyvesi bir nevi kamufle olma anlamında Fuji için sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Monkey D. Garp
Lakap: Yumruk Garp
Haki: Busoushoku ve Kenbunshoku
Doğum Tarihi: 2 Mayıs - Yaş: 78 - Boy: 287 cm
Memleketi: Doğu Mavi
30 Yıl Önce: Don Chinjao'nun kafasını göçertti.
24 Yıl Önce: Roger Ace'i emanet etti.
24 Yıl Önce: Shiki'yi yakaladı ve hapishaneye koydu.
22 Yıl Önce: Rouge'un ölümünden sonra Ace'i Dadan'a emanet etti.
12 Yıl Önce: Luffy'i Dadan'a emanet etti.
02 Yıl Önce: Koby ve Helmeppo'yu astları olarak aldı.
02 Yıl Önce: Zirve Savaşı'nda yer aldı.
00 Yıl Önce: Dünya Toplantısı'a katıldı ve Ryugu Sarayı'na korumalık yaptı.
Garp'ın doğum günü neden değişti ki.

Haki meyve gücünü iptal etmiyor önermesini yanlış yerde kullanıyorsun ki onun daha doğrusu b.haki meyve gücünü iptal etmez olmalı. B.haki meyve gücünü iptal etmese de meyve kullanıcısının bedenine dokunmanı sağlıyor değil mi? O zaman k.haki de meyve gücünü iptal etmese de yani görünmezliği kaldırmasa da gerçek bedeni hissetmeni sağlayabilir. hadi bakalım. aa gerçi engelleydim dimi xD

@Kara Kral da aynısını yazmış nerdeyse :D
Hemen hemen aynı anda yazmışız :D meyve gücününün iptali olur mu olmaz mı kısmına da değinecektim ama çok uzatmayayım diye bıraktım onu da aynı yazmak istediğim gibi tamamlamışsın :)

Garp'ta kral haki çıkmamasına şaşırılmasının sebebi, herkesin bu haki türünü güçle bağdaştırıyor olmasından kaynaklanıyor. Kral hakisi yüksek iradeli, lider ruhlu, azimli, mücadeleci, arzulu tiplerde ortaya çıkıyor. Şu ana kadar bu hakinin çıktığı herkesin ortak noktası bu özellikler. Yani klasik kral tanımının karşılıkları. Orta Çağda yaşasa bir ulusu peşinden sürükleyip kral, bey falan olabilecek insanlar.
Garp'ta bunların hangisi var. Adam aymaz bir terminator sadece. Ailesini bile bir arada tutamamış, iki üç çocuğa laf geçirememiş adamdan niye kralların hakisini beklersiniz. :D Umarım seri içinde de çıkmaz. Çıkarsa bile en azından bu özellikleri barındırıp bir zamanlar kullandığı ve bir yerden sonra umursamazlaştığından da bahsedilir.

Sengoku'da çıkması iyi oldu. Denizciler çok görmezden geliniyor. Kong ve Sakazuki'de de çıkmalı.
Hükumetten Gorosei'nin beşinde ve tabi ki Im'de kesinlikle olmalı.

Sunny beklediğimden daha büyük bir gemiymiş. Hiç öyle çizmese de. Ama resmi ölçüler neyse o. Hep daha büyük olmalıydı diye yakınırdım. 56 metre oldukça büyük. Mangada 25-30 metre falan görünüyor en fazla.
H.haki çıkacak muhtemelen ama çıkmasa bile dedem canavar yav. Vura vura kırıp geçmiştir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık