Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] One Piece Evreninin Adalet Yükünü Sırtında Taşıyan Adam Filo Amirali Sakazuki

Akainu'yu nasıl bilirsiniz?

• Kullanılan toplam oy
    332
Savunmamız bu yani başka birileri o gemiyi patlatırdı. Aokiji gemiye dokunmazdı orada bu gayet belli. Başkada patlatacak adam yok zaten ortada. Kaldı ki başkası patlatsa bile Akainu'nun yaptığını doğru çıkarmıyor. Akainu'nun orada yaptığı şey hükümetin iyiliği için insanları öldürmek. Masum insanları hükümetin iyiliği için öldürmek ise onu katilden başka birşey yapmaz benim gözümde. Başka ne yaptığını karakter işlenmediği için bilmiyoruz henüz ama ben ne yapmadığını söyleyiyim. Kutsalların insanları istediği gibi öldürmelerine veya onları köle olarak alıp işkence yapmalarına hiçbir şey yapmıyor. Korsanların yeni dünyada istediği ülkeye gidip o ülkeyi boyunduruğu altına almasına hiçbir şey yapmıyor. Schilerin insanlara acılar çektirdiğini bilmesine rağmen onları hala "adaletiyle"yargılamıyor. Adaleti temsil eden bir kişi eğer bunları görüpte birşey yapmıyor ise benim için o kişi kötüdür.
Ben denizcilerin amacını adalet ve halkı korumak olduğunu düşündüğüm için onları diğer gruplardan daha fazla sevmiyorum. Tabi bu amiraller ve kor amiraller grubu için geçerli. Normal denizciler zaten halk koruduğunu düşündüğü için savaşıyor. Dediğin gibi umarım devrimcilerin adaleti daha düzgün çıkar.
Seninle bayağı benzer düşünüyoruz.

Batıracak olsalar neden en başında adaya tahliye gemisi göndersinler? Basbayağı kolaya kaçtı orada Sakazuki. Gemiyi yok edeyim garanti olsun kafasıyla insan hayatına görevi kadar değer vermeyen bir adam olduğunu göstermiş oldu.
Telefon konuşmasını hatırlamıyorsun sanırım.Korkutmadan toplamak var,panik yaratarak toplamak var.O bilginleri ya da kalan halkı bırakır mı devlet sence ? 800 yıllık yapı dedikodu ya yer bırakır mı ? o ada haritadan silinecekti öyle ya da böyle.

@Kvothe hacım masum falan diyorsun da OP de %50 den fazlası memnun ya devletten :D Şu yaşadığın dünya ile ne farkı var OP nin ? Sınıf farkı ırk farkı renk farkı gelir farkı her şeyi aynı işte adam da bunu işliyor.Ama insanlar akainu yu görünce korkmuyor ya da katil gözüyle bakmıyor.Daha mutlu oluyorlar bu derece güçlü asker adamıza gelmiş rahatız diye.Luffy ve tayfası gözü ile bakma bu tip durumlarda.Eşitsizlik her yerde var olur olacak da.Ama bu marine ya da asker diyeyim,halk için var ve halk da memnun.Devletin politikasını bu adamlara yükleme.Askerlik yapmış isen zaten şimdiye anlaman lazımdı beni.Yapmadıysan ilerde anlarsın ne diyeyim biz şuan anlaşamıycaz.İyi forumlar.

Kurgu diye öyle olacak. Yoksa devrimciler gerçek tarihi ortaya çıkarınca ne olacak? Ooo herkes gerçeği öğrenip, doğrunun yanında olacak. Sonra mutlu son... Akainu bu yüzden kıymetli serideki en gerçek karakterlerden. Kötü değil. İyi değil. Gerçek bir karakter.
Kurgudan hala yaşıyor yalnız. Mf'yi geçtim, goroseilere dil uzattığında o dilin kopması gerekiyordu. Akainu ile aynı havayı solumayan kutsallar onun hakaretine bir şey demeyecek yani. Sanmam.

Ace,Wb falan umurumda değil de yanlış hatırlamıyorsam bu adam tahliye gemisini herhangi bir emir olmadığı halde sırf küçük bir ihtimal vardır diye onca insanın hayatını iplemeden ve gözünü kırpmadan batırmadı mı? Daha önce de dedim bu adam kötü biri ve bulunduğu kurumun üniformasını kötülüğünün üstüne bir kılıf olarak giyiyor. Bir travması var belli (yoksa zaten hepten manyak *******) Ondan ötürü aşırı ön yargılı ve agresif. Ohara'da yaptığı şey geçiştirilecek bir konu değil. İyi bir insan evladının yapacağı iş değil.

Telefon konuşmasını hatırlamıyorsun sanırım.Korkutmadan toplamak var,panik yaratarak toplamak var.O bilginleri ya da kalan halkı bırakır mı devlet sence ? 800 yıllık yapı dedikodu ya yer bırakır mı ? o ada haritadan silinecekti öyle ya da böyle.

@Kvothe hacım masum falan diyorsun da OP de %50 den fazlası memnun ya devletten :D Şu yaşadığın dünya ile ne farkı var OP nin ? Sınıf farkı ırk farkı renk farkı gelir farkı her şeyi aynı işte adam da bunu işliyor.Ama insanlar akainu yu görünce korkmuyor ya da katil gözüyle bakmıyor.Daha mutlu oluyorlar bu derece güçlü asker adamıza gelmiş rahatız diye.Luffy ve tayfası gözü ile bakma bu tip durumlarda.Eşitsizlik her yerde var olur olacak da.Ama bu marine ya da asker diyeyim,halk için var ve halk da memnun.Devletin politikasını bu adamlara yükleme.Askerlik yapmış isen zaten şimdiye anlaman lazımdı beni.Yapmadıysan ilerde anlarsın ne diyeyim biz şuan anlaşamıycaz.İyi forumlar.
İyi forumlar:sapkali:

Sen ne düşünüyorsun bu konu hakkında?
Ben Sakazuki'yi acımasız ve şiddete meyilli biri olarak görüyorum. Kalkıp "kötü" diyemem. Kötü birini arıyorsak zaten kutsal ejderler bu tanımı fazlasıyla dolduruyor.
Bir şekilde bütün o sadistliklerine rağmen dünyanın dizginleri ellerinde. Dünya Hükümeti aslında dünya halkları için herhangi bir şey yapmıyor. Sadece kutsal ejderler için dünyayı manipüle ediyorlar. Dünya ülkeleri buna izin veriyorlar çünkü halkın güvenliği, refahı, düzeni için bir "devlet" sistemi şart. Dünya hükümeti, dünya ülkelerini istediklerini özellikle "marine" ile veriyor. Güvenilir, onlar için uğraşan insanlar. (Luffy, Whitebeard gibi adamlardan farkları burada. Marine bütün dünya ülkelerini sahipleniyor.)
Dünya Hükümeti müdahale etmediği sürece marine aslında halkı koruyan, kollayan bir kurum. Tabi yetkisini kötüye kullananlar da olur da kurumun genel prensibini anlatıyorum.
Bu yüzden marine askerlerine karşı genel bir antipatim falan yok. Ama Dünya hükümeti, gerek gördüğü durumlarda dünyayı istedikleri gibi manipüle edebilmek için acımasız emirler de verebiliyor. İşte marine'deki çelişki o noktada doğuyor. Bu kurumu ortadan kaldırsak bütün dünya halkları korsanların insafına kalacak ve her şey çok daha kötü olacak.
Ama bu kuruma yeri geldi mi soykırım görevleri bile verilebiliyor. Böyle bir durumda marine askeri ne yapmalı? Ne yaparsa "iyi", yaparsa "kötü" olur?
Bunlar tartışılır ama benim demeye çalıştığım. Bütün bu gerçeklere baktığımda Akainu için "kötü" diyemiyorum.
He onu kötü görmemem, iyi gördüğüm anlamına gelmez çünkü "kötücül" emirleri yerine getirirken takındığı tavır kötü.
Bir Alabasta sonrası, bütün şöhret kendisine kaldığında amirine "Elemanım niye ağlıyor o zaman?" diye çemkiren Smoker'a bakıyorum bir de bir ada dolusu insanı vicdansızca öldüren Akainu'ya bakıyorum ve ikisini de "sadece emir kulu" sınıfına sokamıyorum.

O yüzden ben 2. ve 8. Seçenekleri işaretledim zaten.

Hangi telefon konuşması? Clover ve Gorosei'nin konuşmasını diyorsan, o konuşmanın sivillerin ortadan kaldırılmasıyla pek bir ilgisini göremedim. Spandam'ın babası, Nico Olivia'ya açık açık oraya gelme sebebini açıklamıştı. Ohara'daki bilginleri ortadan kaldırıp olayla alakası olmayanları da oradan götürmesi emredilmiş adama. Ohara'yı içindeki Poneglyphleri araştıran bilginlerle beraber yok ederek tüm dünyaya "Bakın kayıp yüzyılı araştıranların sonu ne oluyor görün" mesajı vermek tüm amaç. Zaten hükümet görevlileri de adaya girdiklerinde halka batıdaki limana gidip kayıp yüzyıl araştırmalarıyla ilgilerinin olmadığını kanıtlayan bilgileri sunmalarını, böylece sığınma gemisine alınacaklarını söylüyor. Bunu yapmayanların olayların sonucuna katlanacağının da altını çiziyorlar. Hükümete direkt bağlı Cipher Pol ajanları bile sivillerin hayatına (en azından görevleri bu olduğu için) önem gösterirken, büyük ihtimal küçükken yaşadığı travmalar sonucu kafayı adaletle bozan kızıl kuçukuçumuz, çarpık adalet anlayışı ile sivillerin gemisini ortadan kaldırıyor. Aokiji de sonrasında Nico'yu salarken "adalet düşüncesi... insanları delirtebilir" diyerek Saka'nın durumunu özetlemiş oluyor bir yerde.

Yani sivillerin oradan götürülmesi emri direkt oraya gönderdikleri Cipher Pol yetkilisine verilmiş. Tahliye gemisine saldırmak tamamen Sakazuki'nin manyaklığı. Adamın elini bu kadar kirletecek kadar midesiz olduğu ortaya çıkınca zaten direkt Gorosei'nin gözdesi haline gelmiş olmalı, malum önceki kuklaları Sengoku emekli olunca aday olarak direkt Sakazuki'yi gösteriyorlar. Ha bu kuduz köpek bir gün onları da ısıracak, ondan haberleri yok orası ayrı mesele. :D

Ben Sakazuki'yi acımasız ve şiddete meyilli biri olarak görüyorum. Kalkıp "kötü" diyemem. Kötü birini arıyorsak zaten kutsal ejderler bu tanımı fazlasıyla dolduruyor.
Bir şekilde bütün o sadistliklerine rağmen dünyanın dizginleri ellerinde. Dünya Hükümeti aslında dünya halkları için herhangi bir şey yapmıyor. Sadece kutsal ejderler için dünyayı manipüle ediyorlar. Dünya ülkeleri buna izin veriyorlar çünkü halkın güvenliği, refahı, düzeni için bir "devlet" sistemi şart. Dünya hükümeti, dünya ülkelerini istediklerini özellikle "marine" ile veriyor. Güvenilir, onlar için uğraşan insanlar. (Luffy, Whitebeard gibi adamlardan farkları burada. Marine bütün dünya ülkelerini sahipleniyor.)
Dünya Hükümeti müdahale etmediği sürece marine aslında halkı koruyan, kollayan bir kurum. Tabi yetkisini kötüye kullananlar da olur da kurumun genel prensibini anlatıyorum.
Bu yüzden marine askerlerine karşı genel bir antipatim falan yok. Ama Dünya hükümeti, gerek gördüğü durumlarda dünyayı istedikleri gibi manipüle edebilmek için acımasız emirler de verebiliyor. İşte marine'deki çelişki o noktada doğuyor. Bu kurumu ortadan kaldırsak bütün dünya halkları korsanların insafına kalacak ve her şey çok daha kötü olacak.
Ama bu kuruma yeri geldi mi soykırım görevleri bile verilebiliyor. Böyle bir durumda marine askeri ne yapmalı? Ne yaparsa "iyi", yaparsa "kötü" olur?
Bunlar tartışılır ama benim demeye çalıştığım. Bütün bu gerçeklere baktığımda Akainu için "kötü" diyemiyorum.
He onu kötü görmemem, iyi gördüğüm anlamına gelmez çünkü "kötücül" emirleri yerine getirirken takındığı tavır kötü.
Bir Alabasta sonrası, bütün şöhret kendisine kaldığında amirine "Elemanım niye ağlıyor o zaman?" diye çemkiren Smoker'a bakıyorum bir de bir ada dolusu insanı vicdansızca öldüren Akainu'ya bakıyorum ve ikisini de "sadece emir kulu" sınıfına sokamıyorum.

O yüzden ben 2. ve 8. Seçenekleri işaretledim zaten.
Bende asıl kötü olanın kutsallar olduğunu düşünüyorum. Hükümet kutsalların elinde olduğu için diğer devletler için hiçbir şey yapmıyor. Tabi diğer devletlerde ağızlarını açıp "siz iyi bir hükümet değilsiniz"diyemez. Çünkü bunu dedikleri anda hükümet o devletin yöneticisinin
İcabına bakar. Üstelik devletlerin korsanlardan korunması için denizcilere ihtiyacı var eğer hükümetle papaz olursa denizciler artık ülkeyi korumayabilir. Denizciler ise hükümetin dünyanın sevgisini kazanmak için kurmuş olduğu bir kurum. Bunun yanında korsanlarla savaşmak ve halkı korumak gibi amaçları var. Ama görüyoruz ki bu amaçlar hükümetin izin verdiği ölçüde mümkün oluyor. Burada da denizcilerin yapabileceği iki şey var bana göre. Ya masum insanlara minimum zarar vermek için hükümetin dediklerini yapacaklar-şuan onu yapıyorlar-ya da hükümete isyan edip isyan başarılı veya başarısız olana kadar dünyanın anarşiye düşmesine izin verecekler. Akainu ise burada karar merciği. Bana göre adalet olduğunu söyleyip adaletsiz şeyleri görüpte susmak ikiyüzlülük ten başka birşey değil. Bu korsanların kötü şeyler yapmasında daha kötü bence. Çünkü eğer adaletin başındaki kişi bile kötü ve pislik insanların emirlerini dinliyor ise başka kim insanların hakkı,güvenliği ve adaleti için mücadele verebilir ki?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık