Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece Dünyasında Nasıl Bir Korsan Olurdunuz?

Nasıl Bir OP Korsanı Olurdun

Öncelikle selamun aleyküm kendimce bir karakterini oluşturma denemesi yaptım benim yazdıklarım dışında sizlerde fikir yürütüp kendi karakterinize göre eklemeler yapabilirsiniz ben sadece bi yol haritası gibi bi şablon oluşturcam eğlenceli olur umarım
(Turarsa Denizciler, Devrimciler, vb. veya daha farklı geneli kapsayan bi şeyler yapmaya çalışırım Bu Konu Daha Çok Korsanlık İçin)

MADDE - A
İlk maddemiz tabikide Denize Açılma Amacınız

1-Dünyanın Kralı olmak Dünya Hükümetine kafa turardım Korsanlar Denizciler Devrimciler Dünya hükümeti hepsini kendime düşman edinirdim

2-Korsanlar Kralı olmak ben bir korsanım siyasetle dünyayı yönetmekle işim olmaz okyanuslarda tüm korsanaların kralı olarak anılmak için yola çıkardım

3-Özgür bi şekilde yaşamak için ne donanma ne başka bi yer özgürlük korsanlıkta yakalanana kadar devam tabi becerebilirlerse

4-Can sıkıntısından bi atılmış bulundum işte sektöre

5-Korsan olmak için bi gerekçem yok hayat şartları beni buraya itti

Ek olarak - burda olmayan şekilde veya burda belirttiğim maddeleri kullanaral istediğiniz gibi bi gerekçe oluşturabilirsiniz
6-Ben miçoyum

MADDE - B
Öncelikle OP Evrenindesiniz başlangıç noktanız neresi olurdu

1-Kuzey mavi
2-Güney mavi
3-Doğu mavi
4-Batı mavi
5-Grand line
6-Yeni dünya
Ek olarak - istediğniz bi ırk veya ülkeye yada basit bi ada fark etmez mensup olabilirsiniz ben kabaca fikir yürütmeniz için ufak bi liste yaptım

MADDE - C
Korsan olmaya karar verdiniz kendinizi hangi alanda ilerletirdiniz

1-Şeytan meyvesinden haberdarsam veya daha sonra haberim olursa şeytan meyvesi üzerinden gelişim sağlayan bi karakter olurum haki ile dahada ileri giderim
(Paramecia, logia, zoan orası size kalmış)

2-Dövüş yeteneklerime sonuna kadar güvenirim ileride haki bilgisini öğrenirsem haki konusunda kendimi geliştiririm başka bişeye ihtiyacım yok (Dövüş sitiliniz size kalmış)

3-Kılıç ustası olurum herşeyi kesene kadar durmam haki ile karşılaşınca dahada ileriye gidebilirim (kaç kılıç kullanacağınıza ve ne tip bi kılıç kullanacağınıza kendiniz karar verin)

4-Silahlar uzmanlık alanımdır sineği uzak bi mesafeden kanadından vuracak kadar geliştiririm kendimi haki kullanmayıda öğrenirsem herkese karşı savaşabilirim

5-Diğer üç maddede olan şeylerden bazılarını harmanlarım tek bir alana yönelmem

6-Aradığın şey yazdıklarımın arasında değilse
kendi düşüncene göre oluştur

7-Ben miçoyum

MADDE - D
Bu karakteri oluşturma kısmıydı şimdi nasıl bir karakter olacağınıza geçelim

1-Kendi Tayfamı kurardım Kaptan olurdum

2-Kaptanlık bana göre değil kafama göre bi tayfa bulursam sonuna kadar tayfayı ve kaptanımı desteklerdim

3-Ben kendimin kaptanıyım tek başıma gücümü kanıtlardım kimseye ihtiyacım yok ilişkiler ve bağlar bana göre değil

4-Güçlenene kadar gizli kalır sıradan bi korsan olurdum zamanı gelince herkese adımı duyururdum

5-Sıradan bi korsan olurum kimse adımı bilmesede olur ben kendimi biliyim yeter

6-Bunlardan farklı bişey isterdim (farklı bi düşünceniz varsa ekleyebilirsiniz)
7-Ben miçoyum
MADDE - X Ek olarak uzmanlığınız ne olurdu
0-Sağ kol veya 2.Kaptan (bu kaptanlık seçmeyenler için tabi kaptanlığı seçip ikinci bi uzmanlıkta seçebilirsiniz)
1-Aşçı
2-Rotacı
3-Marangoz
4-Müzisyen (Müzik tarzınız size kalmış)
5-Dümenci
6-Arkeolog
7-Geminin silahlarından sorumlu olurdum
8-Teknoloji
9-Doktor
10-Ben Kaptanım başka bişeye gerek yok
11-Ben Miçoyum bana dokunmayın
12-Burda olanların dışında bi uzmanlığım olurdu (belirtirseniz güzel olur ilk aklıma gelenleri yazdım seride olan veya olmayan şeylerde ekleyebilirsiniz)
Ek olarak - Birkaç şey seçebilirsiniz dilediğiniz gibi harmanlamakta serbestsiniz tabi çokta aşırıya kaçmayalım

MADDE - E
Şimdi karakteristik özelliklere geçebiliriz

1-Sert bir yapım olurdu gevşeklik bana göre değil
2-Sinirli bir karakter olurdum kafamı attırmamaları gerektiğini herkese gösterirdim
3-Her duyguyu dolu dolu yaşayan bi karakter olurdum
4-soğukkanlı bir yapım olurdu
5-Sinsi bi karakter olurdum
6-Karaktersiz bi karakter olurdum
7-Ne olduğumu bende bilmezdim
Ek olarak - kendi karakterinize göre yada OP evreninde olmak istediğiniz karaktere göre kendinizin şekillendirmesi daha doğru olur ben birkaç örnek verdim sadece fikir amaçlı

MADDE - F
Şimdi Kaptanlığı seçenler için tayfa kurma zamanı)
1-Tayfamda güçsüzlere yer olmazdı güç dışındaki şeyler önemsiz kimsenin bakıcısı olmazdım kendimi kanıtlayıp güçlü kişilerin bana itaat etmesini sağlayıp bu prensip ile kurardım tayfamı
2-Güç herşey değil özellikle güçlü kişiler aramazdım tayfama aldığım kişilerin sadakati benim önceliğim olurdu fakat güçlenmeye çalışmayanın tayfamda yeri olamaz
3-olabildiğince dengeli bi tayfa kurmaya çalışırdım tayfa üyelerini dikkatli seçerdim potansiyeli yüksek kişileri arardım

(Ek olarak - tayfa içi seçimleriniz ne olurdu)
1-Tayfama sadece erkekleri alırdım(sebepleri ile birlikte belirtirseniz güzel olur)
2-Tayfama sadece kadınları alırdım(sebepleri ile belirtirseniz güzel olur)
3-Kadın Erkek farketmez
(Tayfanızın büyüklüğü nasıl olurdu)
1-Güçlü kişilerden oluşan küçük bir grup kurardım fazla kişiye gerek yok
2-Güçlü kişilerden oluşan bulabildiğim kadar kişiyi bulur tayfama katmak için çabalardım
3-Güçlü güçsüz ne kadar fazla kişi katabilirsem tayama katardım
4-Kontrol edebileceğimi düşündüğüm mikatarda kişiyi dahil ederdim tayfama
5-Fark etmez katılan katılır katılmayanda katılmaz tayfa büyüyedebilir küçüledebilir
Ek olarak - Tayfaya hangi vasıflara sahip kişileri katacağınız size kalmış rotacı aşçı veya savaş özelliği olarak kılıç ustası nişancı vb. gibi

MADDE - G
Tayfanız sizin için ne ifade ederdi
1-Tayfam ayrıca dostlarım olurdu asla arkamda mürettebatımdan birini bırakmazdım
2-Fazla samimi olmaya gerek yok herkes yerini bilcek patron kim anlayacak kendini koruyamayanı bende korumam
3-Belli sınırlar aşılmadığı sürece tayfama her konuda yakın olurdum ancak emre itaatsizlik kırmızı çizgim kendine başka tayfa arayabilir öyle bi durumda
4-Umrumda değil kim ne halt ederse etsin bana bulaşan olursa okyanusun dibini boylar
5-Tayfam yok herkes tayfasına dikkat etsin bende aynı okyanustayım

MADDE - H
Artık biçok şey tamam nasıl bir yol izlerdin

1-Tayfam bana yeter kimse başka kimse umrumda olmazdı ittifak falan hikaye yılan oyunlarına gerek yok dizi çekmiyorum ben korsanım

2-Gerektiği yerde ittifak kurarım bana ihanet edenede acırım doğrusu

3-Kalıcı ittifaklar kurmak için uğraşırım birlikten kuvvet doğar

4-İşim gücüm var politikacıyamı benziyorum başka korsana güvenmek işte buna gülerim tek tabanca devam

5-ben miçoyum

(Aklınızda farklı bi yöntem varsa ekleyebilirsiniz)
MADDE - I
Çıktığın yolda ne kadar kararlısın
1-Asla arkama bakmayacak kadar hedeflerim için herşeyi feda ederim Kralını tanımam ancak ölüm beni durdurabilir
2-Hedeflerim asla değişmez ancak hedefime ulaşırkenki fikirlerim değişir edindiğim tecrübeler boşa değil
3-Kendi hayatım beni yolumdan döndüremez ama sevdiklerimin hayatı için dönerim ancak benimle ölüme yürüyenler benimle devam edebilir
4-Hedefim yok özgürlük hedefse hedefim özgürlük
5-Ben miçoyum
(burda kendi düşüncelerinize göre şekllendirenilirsiniz)

MADDE - İ
Hedefinize ulaşırsanız ne yaparsınız

1-Hedeflerimin bi sınırı yok her zaman başka bi hedef bulabilirim ancak öldüğümde hedefime ulaşırım

2-Yeni bir çağ başlatırım önder olurum ben ölsem bile ismim ölümsüz olur

3-Ulaşırsam benim için tamamdır emekliliğin tadını çıkarırım kendime zaman ayırırım ülkeleri gezerim

4-Hedefim olmadığı için özgür bi şekilde ölüp huzura kavuşurum bu benim hayatım ve kimse bilmesede olur
(Kendi düşüncelerinizide ekleyebilirsiniz)
5-Ben miçoyum

SON OLARAK -
Eksiklikler ve kusurlar illaki var ama olabildiğince güzel ve farklı bişey ortaya koymak istedim ve sadece hayal bile kurdurabilirsem yeter diyerek hazırladım umarım beğenirsiniz

Ek Olarak -
İsteyen istediği gibi sevdiği karakterlerle bağdaştırıp kendi yol haritasını çizip eklemeler yapabilir veya doğrudan kendi hayal gücü ile bişeyler oluşturabilir (Hayal etsemenize vesile olsam bile yeter benim için) konuyu açmaktaki önceliği Hayal Etmek
Uzun uzun yazmak istemeyenlerde A-1 B-2 C-3 şeklindede yorumlarda bulunabilirler

Okuduğunuz İçin Teşekkür Ederim

Son düzenleme:
Ben Korsan olsam. Arkadaş bulmak falan benim için zor iş alırdım yanıma bir babun veya maymun. Sürüklenirdim denizde. İşe de doğu mavide başlardım. Haki bilen, Şeytan meyvesi kullanan halklar içinde canla başla mücadele edeceğime Doğu Mavide gemi keser sıkıldıkça kestirirdim. Sonra burada yaşayan başka güçlü adam olmadığı için beni O bölgenin En İyi Kılıç Ustası İlan ederlerdi. Prestij ve arkadaşlar hepsi düşük eforla Miss

Eline Sağlık.

Kaptan olmak daha cazip geliyor öncelikle. Kral olmak gibi bir amacım olmazdı. Denizde rahat rahat dolaşıp macera peşinde koşardım. İlk etapta yeni dünyadan falan başlayıp kariyerimi ilk günden bitirecek kadar salak değilim. East Blue idealdir. Kafa adamları toplardım tayfaya ama biraz güçlü olmaları da önemli. Denizde paso dayak yememeliyiz. Her duyguyu dolu dolu yaşardım ama işler ciddileştiğinde Kaptan olarak sorumluluk alırdım. Yeri gelince soğukkanlı davranmak bir Kaptanın özelliği olmalıdır. İyi ya da kötü bir tayfa olmazdık. Her gittiğim adada adalet olmaya çalışmam sonuçta korsanım ben, amacım macera . Tayfamdaki insanlar ailem olurdu yakın bağ kurardım. Tüm dünyayı gezmek zaten hayalim ve gerçekleştirmek isterdim o dünyada da. Dövüş stiline gelince kılıç ustalığı her zaman sexy gelmiştir bana ama eğer yıldırım tarzı bir logia bulursam affetmez yerdim. Kılıç kullanan bir dövüşçü olmayı tercih ederdim eğer güzel bir logia bulamazsam. Haki üzerine geliştirirdim kendimi.

Kaptan olmak daha cazip geliyor öncelikle. Kral olmak gibi bir amacım olmazdı. Denizde rahat rahat dolaşıp macera peşinde koşardım. İlk etapta yeni dünyadan falan başlayıp kariyerimi ilk günden bitirecek kadar salak değilim. East Blue idealdir. Kafa adamları toplardım tayfaya ama biraz güçlü olmaları da önemli. Denizde paso dayak yememeliyiz. Her duyguyu dolu dolu yaşardım ama işler ciddileştiğinde Kaptan olarak sorumluluk alırdım. Yeri gelince soğukkanlı davranmak bir Kaptanın özelliği olmalıdır. İyi ya da kötü bir tayfa olmazdık. Her gittiğim adada adalet olmaya çalışmam sonuçta korsanım ben, amacım macera . Tayfamdaki insanlar ailem olurdu yakın bağ kurardım. Tüm dünyayı gezmek zaten hayalim ve gerçekleştirmek isterdim o dünyada da. Dövüş stiline gelince kılıç ustalığı her zaman sexy gelmiştir bana ama eğer yıldırım tarzı bir logia bulursam affetmez yerdim. Kılıç kullanan bir dövüşçü olmayı tercih ederdim eğer güzel bir logia bulamazsam. Haki üzerine geliştirirdim kendimi.
Logia bulursanda gözlem hakini geliştir (Tabi sana kalmış maddelere haki çeşitlerini eklemediğim için söylemek istedim):good:

Logia bulursanda gözlem hakini geliştir (Tabi sana kalmış maddelere haki çeşitlerini eklemediğim için söylemek istedim):good:
Gözlem şart evet :D hakiyi her türlü geliştirirdim zaten ama meyveyi maceranın başında bulursam kılıcı bırakırdım. İyice kılıç kullanmayı öğrendiğim zaman bulursamda kombinlerdim artık.

Madde A - 3
Madde B - 3
Madde C - 4
Madde D - 1
Madde E - 4
Madde F - 3
Madde G - 1
Madde H - 2
Madde I - 4
Madde İ - 4
Sabah ayrıntılı yazacağım.

2-Dövüş yeteneklerime sonuna kadar güvenirim ileride haki bilgisini öğrenirsem haki konusunda kendimi geliştiririm başka bişeye ihtiyacım yok (Dövüş sitiliniz size kalmış)
11-Ben Miçoyum bana
7-Ne olduğumu bende bilmezdim
Ben Coby'yim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık