Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece'in Animesi Gerçekten Bozdu mu, Yoksa Asıl Sorun Toei mi?

Teoi Hangi Bölümünden Sonra Bozdu ya da Bozacak?

• Kullanılan toplam oy
    62
@amaneden linki vermiş orada yazıyor. Tek tek hesap yapmaya gerek yok.

Eski bölümlerde bile tek manga bölümü hatta bir manga bölümünün tamamını kullanmadıkları bile olmuş. Şurada animeyi izleyenerin çoğu bahsi geçen 400-500 bölümü haftalık beklemeden peş peşe izlemiştir. Sorun şu Toei'nin manga ile arasında tuttuğu bir mesafe var bunu yaparken cidden gereksiz uzatıldığını anlıyorsun ve bu durum bölümü haftalık bekleyenlerde daha çok göze batıyor. Şahsen sadece One Piece animesini izleyen arkadaşım var manga okumuyor ve animede de güncel değil. O herkese çok sıkıcı gelen Balık Adam arkında bile sadece bir kaç bölümde sıkıldığını söyledi. Hepsini peşpeşe izleyen birinin düşüncesi bu. Şurada konuşanlara baksanız çoğunluğu belkide zaman atlaması sırasında animede güncele gelmişir.

Bazen övülen eski bölümlere bakıyorum uzatma falan önceden de varmış o zaman heyecanla merakla izleyince bu durum aklına bile gelmiyor. Benim son dönemde Toei'den yana tek sıkıntım normal bölümlerde çizime ve bazen sese, müziğe pek özenmemeleri. Özellikle de önemli karakter tanıtım kısımlarında. Buralar animede tam gaz kısımlar. Şurada Rayleigh'nin arkadan verilen vurgulu ses ile ekranda isminin yazmasıyla yapılan tanıtımında herkesin tüylerini diken diken olmuştur. Şahsen Kaido'da bu kadar heyecanlanmadım.

Toei bi Jack çizmiş, mangadaki kalitesinden 1000 kat düşük. Nette capsleri vardı. Rezil etmişler 1 milyarlık adamı.

@amaneden linki vermiş orada yazıyor. Tek tek hesap yapmaya gerek yok.

Eski bölümlerde bile tek manga bölümü hatta bir manga bölümünün tamamını kullanmadıkları bile olmuş. Şurada animeyi izleyenerin çoğu bahsi geçen 400-500 bölümü haftalık beklemeden peş peşe izlemiştir. Sorun şu Toei'nin manga ile arasında tuttuğu bir mesafe var bunu yaparken cidden gereksiz uzatıldığını anlıyorsun ve bu durum bölümü haftalık bekleyenlerde daha çok göze batıyor. Şahsen sadece One Piece animesini izleyen arkadaşım var manga okumuyor ve animede de güncel değil. O herkese çok sıkıcı gelen Balık Adam arkında bile sadece bir kaç bölümde sıkıldığını söyledi. Hepsini peşpeşe izleyen birinin düşüncesi bu. Şurada konuşanlara baksanız çoğunluğu belkide zaman atlaması sırasında animede güncele gelmişir.

Bazen övülen eski bölümlere bakıyorum uzatma falan önceden de varmış o zaman heyecanla merakla izleyince bu durum aklına bile gelmiyor. Benim son dönemde Toei'den yana tek sıkıntım normal bölümlerde çizime ve bazen sese, müziğe pek özenmemeleri. Özellikle de önemli karakter tanıtım kısımlarında. Buralar animede tam gaz kısımlar. Şurada Rayleigh'nin arkadan verilen vurgulu ses ile ekranda isminin yazmasıyla yapılan tanıtımında herkesin tüylerini diken diken olmuştur. Şahsen Kaido'da bu kadar heyecanlanmadım.
Bence en doğru yorum bu

Akıyor, bal kaymak maşallah.

Bitmez ki :I -

Bence anime hep bozuktu. Usopp'un adasını 1 ayda geçememiştim. Çok sıkıcıydı. O zaman da aynen böyle yavaştı. Gerçekten hiç sıkılmadığım bir arc var mı diye düşünsem sadece ID - Marineford derim. One Piece dövüşleri zaten çok ilgi çekici değildir ama gereksiz uzatmayla daha sıkıcı hale getiriyorlar.

Animasyona gelince en kaliteli olduğu arc Thriller Bark'tı. Karakterler özellikle Robin çok özenli çizilmişti. Ondan sonra yavaş yavaş bozulmaya başladı. Zaman atlamasından sonra çöpe döndü zaten. Pica'nın o dev halinde yürüdüğü kısımda hep aynı sahneyi kullandılar.

One Piece müzikleri çok özensiz ve az. Overtaken, Uunan and the stone storage room falan var ama Naruto'ya Fairy Tail'e Bleach'e falan bakın. Onların yanında o kadar dandik kalıyor ki müzikler.

Seiyuu bakımından şanslıyız gerçekten seslendirmede iyiler. Düşününce seslendirmesi kötü olan anime var mı ki? Aklıma gelmedi.

bence one piecenin hiç ilgi çekici animasyonları yoktu ama eskiden sıkmıyordu bölümler hızlı hızlı geçiyor konu hızlı akıyordu. Şimdi ise adam 1 yumruğu tsubasanın şut attığı şekilde atıyor. Ben eskiden de beğenmezdim Zoro'nun ilk çıkış sahnesinde adamın yüzünü gölgelendirmek yerine çizgi çizmişler. Animede harbiden eksiklikler var (bunu yazarken bulamadım ama BM arc ında arka planı bile tam koymamışlar animeye)
hepsini geçtim eskiden one piece beni geriyordu bazı sahnelerde gerek müziğiyle gerek karanlık tema yada soluk renkle ama şimdi animesini izliyorum (mangada güncelim takılmak için izliyorum arada :D) rengarenk yapmışlar dressrosa , wano , kek adaları bari wano karamsar bi havada olsaydı zaten eskisi gibi arkaya sağlam ost felan da konmuyor. adamlar savaşa gidiyorlar sanki gökkuşağı geçiyor hepsi farklı renk.(mavi kafa ne be kardeşim) bi ciddi thriller bark , İD havası göremedim gerçi TB yide komedi için batırmıştı ama havası vardı hiç değilse.
İnşallah yeniden başlarlar da çok geçmeden bidaha başlarım :D (youtube da yenilenen fightları gördüm inşallah toei yapmamıştır demek isterim çünkü zoro vs mihawk eklee yapılıp güzelleşmişken sanji vs gin çok güzel olmasına rağmen detayları kesmişler. bilen varsa yenilenip yenilenmediğini söylesin lütfen)
Şimdi diyeceğim Oda ' ya yönelik adam korsan mangası yapıyor, kan gövdeyi götürüyor ama sayın korsanlar kralının daha gemisinin korsanlıkla alakası yok sunny i severim ama inş akainu yakar o gemiyi de shanks ınkinden bitane çekerler altlarına azıcık havaları olsun çocuklara yönelik yapıyor desem çok kanlı büyüklere yönelik desem çok çocuksu. Sağ kolun katliam makinesi olup kaptanın daha elleriyle 1 kişiyi öldürmemesi de cabası.

Diğer sorunların yanında en büyük sorun animenin haftalık yayınlanması.

Önemli bir sahne olunca Shida'ya veriyorlar, birkaç dakika her şey bebek yağına batırılmış gibi görünüyor sonra yine çubuk adama devam.
Sezonluk olsa bir derece daha iyi olurdu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık