Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] One Piece’te 4. Büyük Güç - Şeytani Ruh ve Enerji, Lanetli Kılıçlar

Şimdi hepsini okudum. Tekrar ellerine sağlık. Okurken yazıyla bağlantılı iki şey geldi aklıma:

1- Kılıçların seçiminden bahsetmişsin. Düşündüm de; bildiğimiz gibi Zoro, öldükten sonra Kuina'nın kılıcını almıştı. Birlikte hayallerine koşabileceği arkadaşı öldüğü için onun kılıcıyla hayallerini gerçekleştirmek istedi. Peki Kuina ne zaman öldü? Zoro ile kılıcıyla düello ettikten hemen sonra. Buradaki önemli ayrıntı ise Zoro'nun o dövüşten sonra karakterini ortaya koyması. Yani iradesini ve ruhunu. Kuina ile beraber hayallerinden bahsetmiştiler ve Zoro ruhuyla Kuina'yı etkilemişti adeta. Peki ya kılıcı da etkilediyse? Ne demişti kılıç satıcısı? Trajik ölümler... Kuina'nın kılıcı lanetli miydi şuan hatırlamıyorum ama bunlar tesadüf olmasa gerek. Zoro ile ilk defa kılıcıyla düello attıktan sonra ölmesi. Acaba kılıç Zoro'yu mu seçti?

2- Bu da gözlerle ilgili. Gözlerin gizemini vurgularken Mihawk'tan bahsetmişsin. Onda da uzun zamandır düşündüğüm bir şeyi aklıma getirdin ve belki bağlantılı olur diye yazmak istedim. Marineford'da Luffy tam Mihawk'a saldırırken kollarının kesildiğini görmüştü. Herkes onun Luffy'nin gözlem hakisiyle alakalı olduğunu düşünüyor. Ancak bence böyle değil. Çünkü Luffy birçok kez tehlikelerle karşılaştı. Amiraller ve niceleri. Hiçbirinde böyle bir şey yaşamadı. Sadece Mihawk'ta oldu. Ben bunun Mihawk'ın h.haki kullanmasıyla alakalı olduğunu düşünüyordum. H.hakinin bir çeşidi gibi yani. Şimdi sen bu ruh mevzusunu yazınca daha da mantıklı geldi. Mangada o sahneye dikkat edersen aynı Monet'te olduğu gibi bu sefer Mihawk'ın gözünü özellikle çizmiş Oda.

Bununla ilgili Zoro'dan da bir örnek var. Hem de 2Y sonrasında. Ancak sanırım mangada yokmuş sadece animede. Balıkadam Adası'nsa Zoro kafasında ampül olan bir herifle kapışmıştı. O herif Zoro'yu öldürmüş gibi görünmüştü ancak sonra anladık ki ilizyonmuş. Zoro'yu öldürdüğünü sanıp rahatladığı anda Zoro onu indirmişti. Mihawk'ın kullandığının tam tersi gibi. Mihawk korkutuyor, Zoro rahatlatıyor. Mangada yoksa neden animede böyle ekstra bir sahne koydular o da soru işareti.

Aklıma takılanlar bunlar. Bunlar hakkında fikirlerini merak ettim.

Bu arada Zoro'nun Cavendish olayını çok güzel bağlamışsın. Bence tutar bu. :)

Eline sağlık, açıkçası okurken sıkılmadım :) Genel hatlarıyla mantıklı şeyler var ama katılmadığım veya zorlama olduğunu düşündüğüm yerler de var elbet. Bir de animeden falan örneklendirmeler hoşuma gitmedi, manga sayfası dışındakileri ciddiye alamıyorum çok. Ama dediğim gibi okuması zevkliydi.

Kılıçtan ekstra bir güç çıkması lazım. Kılıçların laneti ile şeytani ruh ve kişinin iradesi bağlanırsa al sana buradan gelen ekstra bir güç. Öteki türlü çok eziyorlar kılıcı. Deiku olan Mihawk'u bile amiral'in altında görenler var. Shanks'ın kılıcı süs diyenler var. Haki ile birlikte kılıcın numarası kalmadı meselesi var. İşte bunlar hep kılıcın küçük görülmesi ile alakalı. Kılıca bu çeşit ekstra bir güç lazım ki op dünyasında kılıcın yeri belli olsun. Bu ekstra gelmese bile kılıcın yeri belli ama görmek istenmiyor:p

Göz meselesini iyi yakalamışsın. Bir nevi ruhani bir ikilem yaşıyorlar, kendi içlerinde savaş veriyorlar. Kılıç ustaları ve diğer karakterlerde sıkça gösteriliyor bu tip çizimdeki sahneler. Ek olarak Şeytani güç ve ruh ile şeytan mevyesi daha alakalı çıkabilir. Belki esasında aynı şeydirler bile.

Katılmadığım ve istemediğim nokta kandan gelen güç mevzusu. Mesele baban dragon, deden garp, kankan çenks, şapkan roger iken kk olmak değil yeğen, mesele manavın oğluyken kk olabilmektir.:a:

Tayfadaki favorim Sanji'dir ama bu vinsmoke ve kan olayları ile gözümdeki değeri 10'sa 9 oldu. Ailesi sebebi ile Luffy'nin değeri 3'se 0 oldu. Zoro'nun değeri şu an için 5 civarıdır ve özel kana'a bağlarlarsa 3 olur:) Sevmiyorum mangalardaki bu tip soy sop muhabbetlerini.

Birde yanlış anlamadı isem dolaylı yoldan Zoro lanetli kılıçlar ile wado ichimonji'yi bırakıra getirmişssin ama bırakmaz o kılıcı. Seri sonu hala elinde olur. Kuina'nın hatırasına hıyanet olmaz:respect:

Okuduğum en uzun mesaj buydu büyük ihtimal. Büyük oranda olası diye bakıyorum. Ellerine sağlık:D

Okudum ellerine sağlık. Kılıçların laneti ve gücü zaten ortada olan bir gerçek. Zoro Ryuuma'nın kılıcını aldığı sıra tam performansı ile kullanamadığını felan söylüyordu. Böyle bir yazı da mevcuttu. Diğer taraftan Kılıç ustalarının direk kendileriyle alakalı bir durum olabilir mi? Olabilir belkide. Ama kesin olarak kılıçların kademeleri ve lanetli olmaları her kılıcın aynı olmadığını gösteriyor zaten.

Cavendish sahnesini ben sizin verdiğiniz ,üzerinden yorum yaptığınız bazı şeylere karşı söylüyordum. Hani olaya böyle bakıyorsan al bunu da o zaman öyle değerlendir gibisinden. Konuda da gördüğümüz gibi olay Zoro olunca teoriler ince bakışlar araştırmalar yapıldığını görüyoruz. Benim sitemim bunadır. Neyse boşver. Bana göre zaten Zoro Cavendish'ten ayrı bir seviyede.

Mesela dediğim olayın aynısını Riful arkadaş yapmış. Bugün Sanji ailesi yüzünden üzerinde deney yapılmış gücünü ordaki deneyden alacağı gibi çoğu kişinin beklediği bir durumda nasıl değeri 10'dan 9'a düşüyor anlamış değilim. Ki Luffy için yazdıkları öyle önemsenecek durumlarda değilken hele Sanji'nin durumu ile karşılaştırılması bile abes iken. He işte ben buna haterlık diyorum. Arkadaşta bu forumda bunu en iyi şekilde yapmayı başaran biri.

Son düzenleme:
Mangadaki bu kılıç ustalarının göz mevzusuna hiç dikkat etmemiştim.Genelle absürt güçlere(Cavendish vs) sahip adamlar hep kılıç ustaları.bu bağlantıyı kaçırmışım hep.Yazı mükemmel.Doğru çıkmasa bile ben doğru kabul edecem.

Herkese teşekkür ederim :)

@yyolcu

Valla ne yalan söyliyim, kendim yazdım diye demiyorum daha sonradan okuyunca bana da zevkli geldi :D

Şimdi hepsini okudum. Tekrar ellerine sağlık. Okurken yazıyla bağlantılı iki şey geldi aklıma:

1- Kılıçların seçiminden bahsetmişsin. Düşündüm de; bildiğimiz gibi Zoro, öldükten sonra Kuina'nın kılıcını almıştı. Birlikte hayallerine koşabileceği arkadaşı öldüğü için onun kılıcıyla hayallerini gerçekleştirmek istedi. Peki Kuina ne zaman öldü? Zoro ile kılıcıyla düello ettikten hemen sonra. Buradaki önemli ayrıntı ise Zoro'nun o dövüşten sonra karakterini ortaya koyması. Yani iradesini ve ruhunu. Kuina ile beraber hayallerinden bahsetmiştiler ve Zoro ruhuyla Kuina'yı etkilemişti adeta. Peki ya kılıcı da etkilediyse? Ne demişti kılıç satıcısı? Trajik ölümler... Kuina'nın kılıcı lanetli miydi şuan hatırlamıyorum ama bunlar tesadüf olmasa gerek. Zoro ile ilk defa kılıcıyla düello attıktan sonra ölmesi. Acaba kılıç Zoro'yu mu seçti?

2- Bu da gözlerle ilgili. Gözlerin gizemini vurgularken Mihawk'tan bahsetmişsin. Onda da uzun zamandır düşündüğüm bir şeyi aklıma getirdin ve belki bağlantılı olur diye yazmak istedim. Marineford'da Luffy tam Mihawk'a saldırırken kollarının kesildiğini görmüştü. Herkes onun Luffy'nin gözlem hakisiyle alakalı olduğunu düşünüyor. Ancak bence böyle değil. Çünkü Luffy birçok kez tehlikelerle karşılaştı. Amiraller ve niceleri. Hiçbirinde böyle bir şey yaşamadı. Sadece Mihawk'ta oldu. Ben bunun Mihawk'ın h.haki kullanmasıyla alakalı olduğunu düşünüyordum. H.hakinin bir çeşidi gibi yani. Şimdi sen bu ruh mevzusunu yazınca daha da mantıklı geldi. Mangada o sahneye dikkat edersen aynı Monet'te olduğu gibi bu sefer Mihawk'ın gözünü özellikle çizmiş Oda.

Bununla ilgili Zoro'dan da bir örnek var. Hem de 2Y sonrasında. Ancak sanırım mangada yokmuş sadece animede. Balıkadam Adası'nsa Zoro kafasında ampül olan bir herifle kapışmıştı. O herif Zoro'yu öldürmüş gibi görünmüştü ancak sonra anladık ki ilizyonmuş. Zoro'yu öldürdüğünü sanıp rahatladığı anda Zoro onu indirmişti. Mihawk'ın kullandığının tam tersi gibi. Mihawk korkutuyor, Zoro rahatlatıyor. Mangada yoksa neden animede böyle ekstra bir sahne koydular o da soru işareti.

Aklıma takılanlar bunlar. Bunlar hakkında fikirlerini merak ettim.

Bu arada Zoro'nun Cavendish olayını çok güzel bağlamışsın. Bence tutar bu. :)
1 numaralı kısma değinmek gerekirse.. Sen diyince fark ettim. İyi bağdaştırdın Wado İchimonji'yi. Mantıklı da geldi işin açıkçası. Olabilitesi var.

Kılıcın Kuina'nın ölümüne sebep olması, dükkan sahibinin dediklerine bakacak olursak Wado İchimonji'yi lanetli bir kılıç olarak gösteriyor. Böyle bir şeyin olma ihtimali düşük de olsa var olabilir. Pek sanmıyorum gerçi. Fakat şu şekilde de olabilir. İlla ki lanetli kılıçların ruhu olur diye bir şey yoktur. En iyi 21 ve 12 gibi kendini kanıtlamış ve iyi kalitedeki kılıçların hepsinin bir ruhu olabilir ve bu ruhlar da kendi güçleriyle çeşitli olaylara sebebiyet verebilir. Dediğin gibi Wado Zoro'nun iradesini çok beğenmiş ve onunla olmak da istemiş olabilir.

Mihawk'ın gözüyle ilgili tahminine gelince.. Zoro'nun bahsettiğin ama filler olan sahnesiyle birleştirirsen olabilirliği daha bir artıyor ama filler sahneyi göz önüne almazsak biraz düşüyor bu ihtimal sanki. Olmaz da diyemiyorum çünkü Mihawk'ın gözü hakkında en ufak bir ip ucu yok. Her şey çıkabilir yani bu gözden. Herif gözüyle ilgili bir lakap almış resmen. Uçuk kaçık bir güç çıkacak ama ne olabileceği konusunda gerçekten bir fikrim yok şu an için.

@Riful

Eğer o kılıç @F.M. Dostoyevski'nin dediği gibi Kuina'nın ölümünde pay sahibi ya da direkt olarak rol oynamışsa Zoro o kılıcı bir daha kullanmaz.

Ancak Dostoyevski bu senaryoyu yazmadan evvel de bırakabileceğini düşünüyordum, evet.

Bence Kitetsu serisi Zoro'ya en uygun kılıçlar. Bunu yazmamda beni mantıksal olarak alıp götüren en önemli şey 3 jenerasyon Kitetsu olması ve Zoro'nun 3 kılıç stili kullanıcısı olması. Bu haddinden fazla büyük bir tesadüfmüş gibime geliyor. Öte yandan Zoro'nun şeytani bir auraya sahip olması da bunun cabası. Böylelikle daha uygun ve daha belirgin bir hal alıyor bu durum.

Bir kılıç Ryuuma'nın, diğer kılıç Kuina'nın. Zoro dövüş tarzı olarak kılıç ustaları arasında benzersiz bir stile sahip olsa da adam ''kendisi değil''. Ve ben Zoro'nun Wano'da ailesi ve kökenlerini öğrenmesi, gücünü tamamıyla keşfetmesi ve ortaya çıkarması gibi unsurlarla ''kendini bulacağını'' düşünüyorum. Hatta Hint ve Budist inançlarında ''yeniden doğuş'' adı altında toplanan temanın Wano'da Zoro için geçerli olacağını düşünüyorum. Yani Zoro'nun mecazi anlamda kendini bulacağını düşünmem sadece benim düşüncem de değil aslında. Bu düşünceyi bende oluşturan kişi mangaka. Bunun hakkında bir kapak fotoğrafı atayım yeri gelmişken:

Bu kapak resminde Zoro'yu bir civcive binmiş olarak görüyoruz. Arkasında ise bir horoz var. Civciv ve horoz teması ailesi hakkında bilgiler edineceğimizin bir göstergesi. Üstelik resmin arkasındaki tema Japonya'yı yani Wano'yu temsil eden bir ''GÜNEŞ'' amblemi.

Hatta @kadir t. 'nin henüz açtığı inceleme konusu hakkında da bu resmin Japonya'nın güneşini temsil ettiğine dair bilgiler var. Ordan da bakabilirsin.

Bu tip işaretler daha çok ailesi hakkındaki gelişmelerin haberini verse de bence gücü için de aynı mesajı veriyor. Mesela Sanji'de de aynı şey oldu. Hem ailesi hakkında bilgi edindik hem de içinde sakladığı ''gerçek gücü'' hakkında.. Bu manada Zoro'nun da gerçek benliğini bulup bundan sonra kendisine uygun kılıçlarla yoluna devam edeceğini düşünüyorum.

Serideki ip uçlarından ve 1-2 kapak resminden yola çıkarak, diğer yandan Zoro'nun şeytani gücü ve ruhuyla Shusuui ve Wado İchimonji'nin uyumlu olmadığını düşünerek Zoro'nun kılıçlarından en az birini kesinlikle değiştireceğini düşünüyorum. Hee bu kılıç şimdilik Shuusui gibi duruyor ama ilerde Wado İchimonji hakkında da bir gelişme olursa şaşırmam. Öyle işte :)

Herkese teşekkür ederim :)

@yyolcu

Valla ne yalan söyliyim, kendim yazdım diye demiyorum daha sonradan okuyunca bana da zevkli geldi :D

1 numaralı kısma değinmek gerekirse.. Sen diyince fark ettim. İyi bağdaştırdın Wado İchimonji'yi. Mantıklı da geldi işin açıkçası. Olabilitesi var.

Kılıcın Kuina'nın ölümüne sebep olması, dükkan sahibinin dediklerine bakacak olursak Wado İchimonji'yi lanetli bir kılıç olarak gösteriyor. Böyle bir şeyin olma ihtimali düşük de olsa var olabilir. Pek sanmıyorum gerçi. Fakat şu şekilde de olabilir. İlla ki lanetli kılıçların ruhu olur diye bir şey yoktur. En iyi 21 ve 12 gibi kendini kanıtlamış ve iyi kalitedeki kılıçların hepsinin bir ruhu olabilir ve bu ruhlar da kendi güçleriyle çeşitli olaylara sebebiyet verebilir. Dediğin gibi Wado Zoro'nun iradesini çok beğenmiş ve onunla olmak da istemiş olabilir.

Mihawk'ın gözüyle ilgili tahminine gelince.. Zoro'nun bahsettiğin ama filler olan sahnesiyle birleştirirsen olabilirliği daha bir artıyor ama filler sahneyi göz önüne almazsak biraz düşüyor bu ihtimal sanki. Olmaz da diyemiyorum çünkü Mihawk'ın gözü hakkında en ufak bir ip ucu yok. Her şey çıkabilir yani bu gözden. Herif gözüyle ilgili bir lakap almış resmen. Uçuk kaçık bir güç çıkacak ama ne olabileceği konusunda gerçekten bir fikrim yok şu an için.

@Riful

Eğer o kılıç @F.M. Dostoyevski'nin dediği gibi Kuina'nın ölümünde pay sahibi ya da direkt olarak rol oynamışsa Zoro o kılıcı bir daha kullanmaz.

Ancak Dostoyevski bu senaryoyu yazmadan evvel de bırakabileceğini düşünüyordum, evet.

Bence Kitetsu serisi Zoro'ya en uygun kılıçlar. Bunu yazmamda beni mantıksal olarak alıp götüren en önemli şey 3 jenerasyon Kitetsu olması ve Zoro'nun 3 kılıç stili kullanıcısı olması. Bu haddinden fazla büyük bir tesadüfmüş gibime geliyor. Öte yandan Zoro'nun şeytani bir auraya sahip olması da bunun cabası. Böylelikle daha uygun ve daha belirgin bir hal alıyor bu durum.

Bir kılıç Ryuuma'nın, diğer kılıç Kuina'nın. Zoro dövüş tarzı olarak kılıç ustaları arasında benzersiz bir stile sahip olsa da adam ''kendisi değil''. Ve ben Zoro'nun Wano'da ailesi ve kökenlerini öğrenmesi, gücünü tamamıyla keşfetmesi ve ortaya çıkarması gibi unsurlarla ''kendini bulacağını'' düşünüyorum. Hatta Hint ve Budist inançlarında ''yeniden doğuş'' adı altında toplanan temanın Wano'da Zoro için geçerli olacağını düşünüyorum. Yani Zoro'nun mecazi anlamda kendini bulacağını düşünmem sadece benim düşüncem de değil aslında. Bu düşünceyi bende oluşturan kişi mangaka. Bunun hakkında bir kapak fotoğrafı atayım yeri gelmişken:

Bu kapak resminde Zoro'yu bir civcive binmiş olarak görüyoruz. Arkasında ise bir horoz var. Civciv ve horoz teması ailesi hakkında bilgiler edineceğimizin bir göstergesi. Üstelik resmin arkasındaki tema Japonya'yı yani Wano'yu temsil eden bir ''GÜNEŞ'' amblemi.

Hatta @kadir t. 'nin henüz açtığı inceleme konusu hakkında da bu resmin Japonya'nın güneşini temsil ettiğine dair bilgiler var. Ordan da bakabilirsin.

Bu tip işaretler daha çok ailesi hakkındaki gelişmelerin haberini verse de bence gücü için de aynı mesajı veriyor. Mesela Sanji'de de aynı şey oldu. Hem ailesi hakkında bilgi edindik hem de içinde sakladığı ''gerçek gücü'' hakkında.. Bu manada Zoro'nun da gerçek benliğini bulup bundan sonra kendisine uygun kılıçlarla yoluna devam edeceğini düşünüyorum.

Serideki ip uçlarından ve 1-2 kapak resminden yola çıkarak, diğer yandan Zoro'nun şeytani gücü ve ruhuyla Shusuui ve Wado İchimonji'nin uyumlu olmadığını düşünerek Zoro'nun kılıçlarından en az birini kesinlikle değiştireceğini düşünüyorum. Hee bu kılıç şimdilik
Shuusui
gibi duruyor ama ilerde Wado İchimonji hakkında da bir gelişme olursa şaşırmam. Öyle işte :)
Eğer katil kılıçsa Zoro kılıcı döver ama bu durumda Zoro'da kendini suçlar. Zoro olmasa Kuina ölmezdi ve romantik ağlaşmalar:p

Kılıcın lanetinden ötürü Kuina'nın ölmesi olabilir bir durum ama bu da Kuina'ya biraz hakaret gibi. Kuina yaşasa deiku'luk yolunda ilerleyebilecek bir karakter olurdu. Kendi inanmıyordu kadınların güçlü olabileceğine ama yonko kadın var, daha çocuktu dünyası küçüktü o zamanlar ondan öyle demiştir:p

Diğer iki kitetsu Wano'daysa ve Kitetsuları kullanacaksa bir arc için Wano'da senin dediğin ailevi meseleler sebebi ile kullanabilir üçünü birden ve arc sonrası ailesi ile helalleşip kılıçları benim kendime ait bir yolum var diyerek küçük kardeşlerine birer tane devreder ya da Tashigi'ye versin sevinsin garibim.

Ardından atasından Shusui, dükkandan sandai ve kuina'dan wado ichimonji'yi alıp yoluna devam eder. Ben seviyorum o kılıcı. Bırakmasın:D

Kişilik meselesinde Shusui Ryuma, Wado ichimonji Kuina ise Sandai'de Zoro ile özdeşleşirse sorun kalmaz. Bir tane yeter:flaugh:

Birde baktım wikide de ama Shodai'nin en güçlü olduğu yazıyor ama Sandai tersten düşünürsek en güçlü olabilir mi aslında? Yani o bilgi kesin değil de yorum gibime geldi. Güç değil de dereceden bahsediyor mangada. Derece derken nesil kastı var. Nesilden nesile güçlenmesi gerekmez mi kılıçların. Orası biraz karışık geldi bana.

ellerine saglık güzel konu olmus. lanetli kılıclar zaten one piecete cok eskiden beri bilinen bir güc.(loguetown) ama olay sadece lanetlede alakalı degil. lanetli kılıclar problemli cocuklar sadece. senin bahsettigin güc, bence tüm meitoularda var. her bir isimli kılıcın kendi iradesi var. aynı bleachin, shaman kingden esinlenmesi gibi bir esinlenme olabilir. o yüzden kılıc ustalarını kücümsemek kimsenin haddine degil.

gelgelelim serinin ana olayıda kılıc degil. bu ayrımları yaptıgımız sürece, karmasa olmaz. korsanlar kralı genc wbyi kocaman yarıp, ölürken bile kendisi için nara attırcak kadar etkilemiş, en güclü adamdı... ama insanlar rayleighe kara kral dediler. çünkü muhtemelen roger, luffy gibi trigeri kopardıgında seytandıysada, rayleigh kara auraya sahip olandı yani sakkisi olandı.

bizim tayfa, bu ikilinin devamı bizzat e.oda bunu belirtti. yeni nesil-eski nesil. luffy rogerı, zoro rayleighi asıcak. kk unvanı degişmezken, kara kralın yerini şiddet tanrısı alıcak :)

zoronun kullandıgı tekniklerin cogu seytani teknikler, bir kılıcı, lanetli bir kılıc. aurası, olusturdugu iluzyonlarda siddet tanrısı ashura, seytani öküz ve digerleri...

bu seviyede karanlık bir aurası olan, tek kılıc ustası var oda shiliew. muhtemelen nidai kitetsuya sahip. zoroda onu asıcak zaten. tüm mesele shodai kimde ? shogunda ? goroseideki keltosta ? shodai kitetsu hepsinin anahtarı.

tüm anlatımında katılmadıgım tek nokta var. zoro tüm kitetsuları aynı anda kullanmaz. çünkü agzında tuttugu kılıc, hep wado ichimonji olucak. ryumanın soyundan geldigi içinde, shusuiyi hep sagında tutucak. ve soluna seytani tarafınada er yada gec en güclü kitetsuyu alıcak. ben hep böyle gördüm.

o yüzden isminin cennetten bile duyulabilmesi için, indra kadar güclü olması güzel fikir. ama seri içinden gidersek, ryumanın tıpkısı, rayleighinde bir kopyası var karsımızda.... mihawkın sahip oldugu güc, zoronun olacagının yanında daha önemsiz bir güc. visnmoke sanji, nasıl sanjinin gecmişiyse, zoronunkinide wanoda görücez.

yani hersey tamamda, o iki kılıc degişmez... biri hayalini, digeri kanını simgeliyor zoronun ;)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık